bugün

Yapılarda malzeme taşımak için kullanılan, dört kollu ve iki kişinin taşıdığı tahta araç.

Teskereyle karıştırıyolar bunu.
Irak yolları taştan
Sen çıkardın bu tezkereyi başkan.

Petrol boru hattını kapamak varken neden Türk askeri harcanıyor, anlayan beri gelsin.
Yine ocaklar sönecek, yine analar ağlayacak.
tüm askerlerimize hayırlı tezkereler.kazasız belasız evlerine dönerler InsAllah.
Bitti arkadaşlar iki saat sonra kışla dışına çıkacak ilk araçla çıkıp evimin yolunu tutacağım.. bitti bitmesine de geriye dönüp bakınca bana kattığı hiç bir şey yok anasını satayım.. neyse farklı bi tecrübe oldu yeni insanlar tanıdım.. Devamını da eve varınca yazarım..
arkadaşımın 2 gün sonra kavuşacağıdır. vay be bitirdi adam askerliği.
güneşi gören asker. (rekor kıran tezkere marşı)
http://www.youtube.com/watch?v=9_5yUSxiRZQ
Şafak doğan güneş.
"...ve soframızdaki yeri; öküzümüzden sonra gelen
ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız..." (bkz: nazım hikmet)
uğruna sayılan şafakta, bir günün bile çok büyük önemi vardır. saat 00:02 de şafak 12'den sonra 78 demişliğim vardır.
hiç gelmeyecek olandır.
geleni pek sevilir bunun.
dandadadan adlı grubun Sen Bana Birini Android albümünün 4. şarkısı. tekrar tekrar dinlenesi şarkısı.

sözleri:
Sular gelecek
Kafamızı gececek
Her yer sallanacak
Herkes mi ölecek

Ateş basacak
Ten terleyecek
Her yer kavrulacak
Herkes mi ölecek

Rüzgar esecek
Dumduz edecek
Her yer savrulacak
Herkes mi ölecek

Kaç para bu dünya
Batsa da sonunda
dün akşam aldığım, onun sayesinde sivil elbiseler giyip dışarı çıkabildiğim, üzerinde bizim komutan olmadığı için komutan vekilinin imzası bulunan belgedir.
kuzey ırak'a operasyon için tekrar hükümet tarafından gündeme alınma kararı alınmıştır. ölüsevicilerin ellerini ovuşturma vakti.
kuzey ırak'a askeri bir müdahale yapabilmek için, hükümetin bugünlerde meclise sunacağı izin belgesi. sadece kağıt üzerinde kalmaması en büyük temennidir.
asıl anlamı kısa mektup olan kelimedir .
Pusula
Bir iş için izin verildiğini bildiren resmî kâğıt
Askerliğin bittiğini bildiren belge.
verilir, alınır.