1. 1.
  müşterisini eşek yerine koyan, hizmet etmek yerine söğüşlemeyi tercih eden, saygısız çalışanlara sahip firmalardır. özellikle tekel olanlarda durum böyledir.
  1 -1 ... kamasutra denedim begenmedim
 2. 2.
  (bkz: microsoft)
  1 -1 ... husu
 3. 3.
  (bkz: d-smart)
  3 ... xyoung
 4. 4.
  vakit gazetesi
  1 ... amaaslihepiyiydi
 5. 5.
  yapı kredi.
  1 ... calyx
 6. 6.
  (bkz: bakkal ahmet)
  *
  3 ... guzunamca
 7. 7.
  kullanılmayan telefona her ay 14 lira fatura gönderen yüzsüz telekom.
  1 ... thelma
 8. 8.
  (bkz: biletix)
  1 ... kamasutra denedim begenmedim
 9. 9.
  türk telekom.

  kağnı ile yolcu taşıyıp uçak parası alan, birçok ünlüye reklam vasıtasıyla bok gibi para akıtıp (bkz: cem yılmaz) (bkz: şener şen) kendi çalışanlarına hakettikleri zam için 1765 takla attıran, ev telefonunu kullanmayan internet abonelerinden yıllarca haksız yere milyar dolar para gasp eden, mahkeme kararından sonra aynı kazığı hat kiralama ücreti adı altında dühul etme gayretinden zerre vazgeçmeyen, 21. yüzyılda 8 mbit internet hızı sağlamakla övünen, bakır kablolarla internet hizmeti sunmayı bir bok zanneden, teknoloji görgüsüzü, arap artığı, lanet türktelekom.
  4 ... andromeda yi gordum lan
 10. 10.
  turkcell.

  zamanın hükümetinin de desteğini alarak erken çakallık edip ülkenin ilk operatörü olabilme ödülüne layık görülmüş, yıllarca boş bulduğu piyasayı kullanıcıları üzerinden eme eme mürdüm eriği gibi kurutan, binlerce ailenin yuvasını yıkmış, reklamlarıyla aptal insanların dimağlarını yıkayarak halen müşreti toplamaya devam eden, kend çalışanlarına angarya işlerle, asgari tutardaki maaşlarla zulmeden, çağrı merkezi çalışanlarına maden işçisi muamelesi yapan, mesai saatinde tuvalete dahi gitmemeleri için tehtidler savuran, kapitalizm denen bok çukurunun en nadide numunelerinden olan çakal, güler yüzlü maskesinin altında en aşağı, en iğrenç, en korkunç, en dehşet verici yüzlerden birini saklayan sadece adıyla dahi millete ihanet eden turkcell.
  1 -1 ... andromeda yi gordum lan