bugün

ailedeki herkese göz koymaya kalkanlara yönelik öneridir.

islam kolaylık dini derken kastedilen buymuş demek ki.

--spoiler--

odatv'nin haberine göre hatipoğlu, program seyircilerinden birinin "amca kızıyla evlenmek caiz midir?" sorusuna "e ben teyzemin kızıyla evliyim. benim hanım teyzemin kızı. 25 yıllık evliyim." cevabını verdi.

'hepsi caiz'

verdiği cevap izleyiciler tarafından alkışlanan hatipoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"efendim teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı hepsi caiz olan evliklerdir. kuranı kerimde helal olan ve haram olan evlilikler belirtilmiştir. bu nedenle de teyze, amca, dayı kızıyla evlenmekte hiçbir dini sakınca yoktur. peygamberimiz kendi öz kızını kime verdi, ali'ye. kimdir hazreti ali, peygamerin amca oğlu, değil mi? kendi öz kızını amcasının oğluna vermiştir sevgili peygamberimiz."

--spoiler--

peygamber falancaya kızını vermiş diye dolanan tipler bir gün peygamber deveye binerdi biz de deveyle gezelim demezler.
görsel
ulan targeryanlar kardeşi kardeşe everirken sıkıntı yok; vay efendim üstün kavim, vay efendim ejderha efendileri.

lannister'lar kardeşinden çocuk yaparken sıkıntı yok.

ama nihat hatipoğlu teyze kızıyla evlenmiş diye hölölö hölölö.

bu taraflı medyadır, bu taraf tutmaktır. bu haksızlıktır.
bu söylenenler helal ise haram olanlar; at, eşek, köpek, koyun, keçi gibi hayvanlarla yapılan evlilikler mi!

tanım: mide bulandıran açıklama.
yine islam bu dehillll diyen çomarlar dolmuş...

Lan 2 dakka önce teyze kızını düşünmüyor muydun?

Pantolona bak ramazan çadırı.
akla bir fıkrayı getirmiş olan söylemdir.

adamın bir tanesi hocaya soruyor 1 damla kadar idrar çıksa abdest bozulur mu diye. hoca diyor bozulur. sonra adam bir damlanın yarısı kadar çıksa diyor. hoca gene bozulur diyor. sonra adam bir damlanın çeyreğinden biraz daha az çıksa bozulur mu diyor. hocada dayanamıyor oğlum sen s.çsanda abdestin bozulmaz bu kafa ile diyor..

velhasılı olay ne islami bir olaydır ne başka bir inanca veya inançsızlığa ait bir olaydır. olay insanlığın ile alakalıdır. amca kızı amca oğlu mevzusunu geçtim direkt olarak aynı kandan oluyorsun zaten. teyzenin kızı oğlu veya halanın kızı oğlu dayının kızı oğlu hangisi olursa sen o yaşına kadar kardeşin gibi gördüğün birisi ile evlenmeyi düşünüyorsan bu senin içine siniyorsa zaten aradaki kan bağı olayın etikliği falan hak getire.
(bkz: malum ırk)
türk medeni kanununda da herhangi bir engel koyulmamıştır evlilik için.

ama nedense bu açıklamalar bana fena halde şu deyimi hatırlatmıştır; ana bir bacı iki gerisine salla siki
https://m.youtube.com/watch?v=m_p5YXaxAJA

Bir şeyin islam fıkhında kabul görmesi ayrı bişeydir. Etiğe uygun olması ayrı bişey. Kuzenlerle evlenme fikrini sanki islam canhıraş savunuyormuş ya da özellikle tavsiye ediyormuş gibi algı yaratmaya çalışmak art niyettir. Açıkça ve mantıksızca islam düşmanlığıdır.

Asıl ateizmin değer yargılarında ensest bile kabul görüyorken, afedersiniz de kendi pisliğinizl uğraşın. Sonra islama saldırın.
Tıbben sıkıntı yok diyen arkadaş...

Ülkenin yüzde 15'i bir şekilde engelli sürdürüyor hayatını. Tıbben sıkıntı olması için ne olması gerek ? Hepimiz mi olalım ?

Valla amca kızı teyze kızı size caiz olsun . Trakya insanı 3. Nesil akrabasına bile kardeş diye bakar, korur, kollar , gözetir. Siz ne sikkim yiyorsanız yeyin. Ne de olsa trakyalılar ayyaş yeaaaa dimi ? Ahahah kardeş sikiciler sizi.

Bu entry amca kızına teyze kızına dayı kızına hallenen veya hallenmekte sakınca görmeyen orospu çocuklarına yazılmıştır. Bunu yanlış gören (olması gereken budur ) arkadaşlarımız üstüne alınmasın.
niyeti bozmuş kavat

sıra imamdan icazet almaya gelmiş.

(bkz: bele veziyyatın içine soxum)
Biz de onlara kuzen denir. Kuzen, kardeş yarısıdır. Akrabadır, ailedir. Başka gözle bakmak sapıklıktır.
erkek erkeğe evlilik sapıklık değil,
kadın kadına evlilik sapıklık değil,
dünyada ki tüm kanunlarca bir sakıncası olmayan kuzen evliliği sapıklık öyle mi?
olum biraz tutarlı olun lan
enseste imkan doğdu iyimiş.
Bunu yeni ogrenmis gibi atar yapanlar neyin kafasini yasiyor? Amca dayi hala teyze kardes baba anne dede nine haric herkese nikah duser islamda simdi hatipoglu ne desin yani dinin kurallarini mi degistirip soylesin?
Ya birde utanmasa damacanaya kayip her onunden gecenin gotune laf atan tipler bu tarz konularda duyar kasmiyor mu nasil iptal oluyorum ya.

Bu tarz evliliklerde dogacak her cocuk engelli olacak diye bir kaide yok lakin boyle bir ihtimal var. Bir de her seyi seksten ibaret sanan tiplere anlam veremiyorum ulan adam belki sevdi, sevdi belki asik oldu?

Kendileride bu durumu bildigi icin riski alarak evlenebilirler ve ya evlenmezler kime ne? Sana ne? Bana ne?

Birde uzayda bosluk bulmus gibi mesele yapmiyorlar mi amk?

Ama adama desen ki kardes, geneleve gitme hastalik bulasir, zina etme. Icki icme bak sagliga zararli insanlar oluyor der ki utanmadan sana ne? Ulan ibne ona dunyayi yikiyosun da buna nasil sana ne? Dini emirse o da dini emir bu da?
evlenen kuzenler var, şimdi onlar şerefsiz ahlaksız gavat mı!

din olunca saldıracak yer arıyor yavşaklar.

hee ben kuzenle evlenmem ama dinen sakınca yoksa yoktur amk! bunu evirip çevirmenin anlamı ne piç!
sözlükte meğer ne çok ensest sapık varmış...
ne meraklıymışsınız arkadaş eş dost akraba sikmeye.
--spoiler--
kuzen deme, lazım olur
--spoiler--

komik ülke, komik insanlar ve onların çaresiz, ensest ilişki dünyaları.

+ alooo, he hee caizmiş. sen suyu ısıt geliyorum eve...
teyze anne yarısıysa teyze kızıyla evlenmek kardeşle evlenmek gibidir. bana göre ahlaksızlıktır çünkü aile içinden biriye evleniyorsun. annen de teyzen de senin çocuğunu torunum diye sevecek filan. kalıtsal hastalıkları saymıyorum ülkede sağlam adam yok zaten.
Her kurala uydunuz bi bu kaldi.
Bu Ateistleri Neden ilgilendiriyor Sizin zaten Ahlak kurallarınız Ve Normlarınız Yok Ödül ceza Sistemine inanmıyorsunuz Siz Yargılayamassınız Yani Sizin Anne baba ile birlikte olmanızı bile kısıtlayan bir olgu yok işte Dinlerin temel varoluş nedeni budur ! Şunu Belirteyim ben Kuzenimle kesinlikle evlenmem ve birlikte olmam Çünkü tıbben Sakıncalı Ama inandığım din Bunu kısıtlamıyor bu kadar basit bir mesele...
Birincisi Ensestin hoş gösterilmesidir.
ikincisi engelli dogumlara davetiye cıkartmaktır.
Annesinin kardeşinin ya da babasının kardeşinin çocuğuyla evlenmeyi normal bulan kendi kardeşiyle evlenmeyi normal bulmanın bir tık uzağındadır.
Wolf of wallstreet filminde bin tane ahlaksızlık yapan dejenere donnie karakterinin en çok tartısılan tuhaflıklarından biri teyzesinin kızıyla evlenmis olmasıydı.
Ahlaksız dediginiz batı toplumları bile akraba evliliğini normal karşılamıyor.
Ancak geri kalmış, ilkel topluluklar akrabalarıyla çiftleşir.
Kontekstinde doğru söz, bence garabet. Niye? çünkü adam tutarlı.

Hayırlı cumalar iletisi yazmaya gelince herkes müslüman, turizmci kaçak kat şeyhi olanı söyleyince woaah. Yok öyle ılık su müslümanlığı.

inanmakta ısrarcıysanız bunları hazmedin ya da açın gözleri.