1. 1.
  hayatımı büyük ölçüde etkilemiş; yaşamı sorgulamayı, değişik fikirlere açık olmayı, birey olmanın getirdiği sorumlulukları, hayatta tek başına ayakta durabilmeyi; aynı zamanda fransızca ve ingilizce gibi iki önemli dili etkin biçimde kullanabilme yetisini kazandırmış, şimdilerde değişen çehresine ısınamadığım okulum.
  2 ... coincidental magic
 2. 2.
  fransızca bilyor olmamı sağlayan okulum
  1 ... lezard
 3. 3.
  (bkz: tıfıl)
  ... painkiller
 4. 4.
  alsancak'tadır . pasaport'tan gelirken dokuz eylül üniversitesi rektörlüğünü geçtikten sonra sağ taraftadır .
  ... gerko
 5. 5.
  ne kadar çağdaş ve iyi bir eğitim kurumu olduğunu üniversite ortamına girince anladığım, herşeyden önce sağlam ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş, güzel izmirin nezih bir semtinde bulunan, güzel manzaralı güzel lise. tevfik fikretli olmak bir ayrıcalıktır. (bkz: bak sen)
  2 ... edelweiss
 6. 6.
  hayatımın 8 senesini geçirdiğim, bu 8 senede benden bol bol küfür yiyen, çeşitli kundaklama fantezilerime konu olmuş, her sabah kapısından girerken "ne zaman bitcek bu çile" diye düşündüren, mezun olduktan sonra da önünden geçerken "ne günlerdi ama.." dedirten, farkını yavaş yavaş hissettiren (o kadar yavaş ki 1.5 senede anca anladım) ilim irfan yuvası.
  1 ... black magic woman
 7. 7.
  izmir alsancak ta bulunan bir özel lise.
  ... passionate
 8. 8.
  Her mezunun ''Tevfik Fikret artık eski Tevfik Fikret değil yaa..'' dediği, okuyanların buna çok içerledği, ama muhtemelen onların da mezun olunca bu cümleyi hayli sıklıkla sarf edecekleri canım okulum.
  ... chaostheory
 9. 9.
  %100 bursla okudugum okul tek sorunu zengin ve artist insanlardan fazlaca olmasi.
  -1 ... playstationjoysticki
 10. 10.
  Ankara'da meclisin karşısında, deniz kuvvetleri komutanlığından kiralanan bir alanda barakalarda ders veren, fransız okuluyuz diye "yok saçını topla, yok beyaz çorap giy, yok eteğini ütüle" gibi sudan sebeplerle sürekli okuyanı hayata küstüren ama mezun olduktan sonra amma iyi eğitim almışım dedirten, hatta ortalama bir üniversitede cepten yiyerek dereceye sokan efsane okul, 7 senem geçti orada dile kolay...
  1 ... lily marlene