1. 1.
    gebelik sırasında yapılmasında sakınca olmayan aşı.
    ... seme
  2. 2.
    tetanoz; clostiridium tetani bakterisinin toksini salmasıyla yaptığı hastalık. ölümcül olabilir. sinir sistemini çökertiyor.
    ... kacak kelebek
  3. 3.
    kırılmış musluk baslıgını sap gibi sıkmak suretiyle elinizi kestiginizde * yapılan ve nerdeyse dört gün * acısı süren ası. yapıldıgı yerde morluk hissi olusturur ve tas gibi sertleşir.
    -1 ... jelatin
  4. 4.
    ilk beş dakika tatlı bir ağrıdan sonra diğer aşılar gibi ne iz bırakır ne de acısı iki üç gün sün sürer.
    -1 ... aytug
  5. 5.
    bir süre ishal eder adamı.
    ... lirikadam
  6. 6.
    yapılan aşının yaklaşık beş yıl koruyuculuğu vardır.acil servislerde yaralanmalar, kesikler,yanıklara yapılır.
    ... cuervo del mare
  7. 7.
    yapıldığı yerde omuzdan uzun bir şişlik oluşturan aşıdır.
    1 ... legendkiller
  8. 8.
    o nasıl bir dayanılmaz acıdır,, akşam uyutmaz, gündüz uykusuzluktan öldürür, yaptırmayın arkadaşlar.
    -2 ... izmirlibirisi
  9. 9.
    bugün olduğum aşıdır. daha önce askerde de olmuştum ki yapan samsunlu tertipti. bugün gayet kaslı 45 yaşlarında sarı saçlı ama esmer bir abla yaptı aşıyı. herkes "çok acıdı akşam uyutmadı" "kolum sızlıyor çok şişti" diye yorum yaparken bende bir etki göstermedi. hemde her olduğum da. yada ben mazoşistim acı hissetmiyorum anasını satayım anlamadım. gerçi tam bunları yazarken şuan yani hafiften bir ağrı başladı tüh kendi kendime acıyı tetikledim. *
    ... kurtcebe noyan
  10. 10.
    bi yerinize demir bir şey battığında ya da bir yerinizi demir bir şey kestiğinde olmanız gereken aşıdır. * * *
    küçükken benim ayağıma çivi girmişti o zaman yapmışlardır herhalde o aşıyı. *
    1 ... pringles sever