bugün

beni götürdüler dağğğaaaa. dediler örgüte qqatııll.*
doğru olmasını umut ettiğimiz, ancak bu kadar basit bir yaklaşım tarzı ile bu sorunu kesinlikle anlayamayacağımız itiraflardır. nedir basit yaklaşımdan kastım bu insanlar demiş ki; daha iyi bir hayat vaadiyle kandırıyorlar. daha iyi hayatı dağda savaş ortamında mı vermeyi vaad ediyorlar yada insanlar eğer ölmezsem dağdan inince rahat bir yaşantım olsun diyecek kadar çaresiz mi? kaldı ki inanmadığı bir dava için, hiç kimse o şartları göze almaz. amerikanın paralı askerlerinin bile öncelikli olarak amerikan milliyetçisi olduğunu, gerçekten biyerlere demokrasi getirdiklerine inandıklarını unutmamamız lazım. bunların yaptığı evet yanlış bunlar terörist bu konu tartışma götürmez ama buna inanıyorlar. kendilerinin özgürlük için savaştığını, kendi uluslarının haklarını savunduklarını düşünerek ordalar. bu itirafları okuyunca aklıma küçükken akşam üzerleri izlediğimiz anadoludan görünüm programı geldi. (yani sanırım ondaydı). hergün yüzlerce terörist öldürülürdü, teslim olanlar ise sürekli böyle itiraflarda bulunurlardı. pkk dağılma sürecine girdi denirdi. yıllar geçti eğer doğru olsaydı onlar, şuan yaşadıklarımız ne oluyor o zaman, hergün verdiğimiz şehitler?
tartışmasız gerçekler de var tabi. dış destekler vs. fakat bu açıklamalar dağa çıkma potansiyeli doğudaki gençleri caydırmak içinse çok komik bir tarz, çünkü o potansiyelde insanlarla tanıştım emin olun hiç işe yaramıyor. eğer teröristlerin zaten terörist olduğunu kabul eden bizler içinse çok gereksiz.
sorunlara bize ezberletilen kalıplar dışında bakabilecek cesaretimiz olmalı.
--spoiler--
M.Ç.1978 doğumlu, 5 kardeş, Eğt.Fak.terk.

Yunanistan'da Lavrion kampında eğitim gördüm. Yunanistan Hükümetinin sağladığı sahte pasaport, vize ve uçak bileti ile Rusya'ya gittim. Sibirya yakınlarında PKK tarafından satın alınmış bir kampta kaldım. Daha sonra Ermenistan ve iran üzerinden kampa geldim.

Örgüte silahlar iran, Ermenistan ve Rusya'dan geliyor.

Güçten düşen ve yaşlanan örgüt üyeleri örgütün kontrolündeki Makhmur kampına gönderiliyor.

Örgüte inanç diye bir şey yok. Olanların ki de zamanla köreltiliyor.

Örgüte artık Türkiye'den katılım yok gibi. Genelde Suriye ve iran'dan kandırılıp gelenler var. insanları daha iyi bir hayat vaadiyle kandırıyorlar.

PKK artık dağılıyor. Örgüt içinde demokrasi felan yoktur. Yöneticilerin her söylediği doğrudur.

--spoiler--

bir itirafçı ise aynen bunları söylemiş.
--spoiler--
Ö.Y. 1977, Ş.Urfa-Suruç Doğumlu, 10 kardeş. i.O.3'den terk.

Ben örgüte zorla kaçırılarak katılmıştım. Kendisi katılan arkadaşlarla yapmış olduğum konuşmalarda onların iş imkanı, ailelerine para yardımı yapılacağı gibi vaatlerle kandırıldığını öğrendim.

Örgüt içinde çok fazla guruplaşma ve adam kayırma var. Herkes kendine bir imparatorluk kurmuş ve bu yaşantıdan vazgeçemeye niyetleri yok. Durmadan demokrasiden bahsediliyor ama uygulamada tam bir krallık ve imparatorluk yönetimi var. Örgüt yöneticileri kendilerine bir rahatlık sağlamış ve bu rahatlığı bırakmaya niyetleri yok. Bizlerin çektiği acılar ve sıkıntılar umurlarında bile değil.

Örgüte iran, Suriye ve Avrupa Devletleri destek veriyor. Örgüte para Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızdan vergi adı altında zorla toplanıp Suriye, iran ve Ermenistan üzerinden geliyor.

Örgütten daha önce iki defa kaçmaya çalıştım ama yakalandım. Üç ay bir mağaraya kapatıp devamlı işkence yaptılar.

Örgütün üçte ikisi kaçmak istiyor ama korkudan cesaret edemiyorlar.

Ben, örgüte katılmak gibi düşüncesi olan arkadaşlarıma veya sempatizanlarına şunu söyleyebilirim, sakın ha denemeyin hatta düşünmeyin bile. Hayatınızı karartmak istemiyorsanız bunu kesinlikle yapmayın. Bu sözde kürtlerin mücadelesini verdiğini söyleyen örgüt, kürt düşmanı ve eli kanlı bebek katili bir terör örgütüdür.
--spoiler--

işte itiraflardan biri...
(bkz: itirafçılar)
(bkz: alaattin kanat)
(bkz: ibrahim babat)
(bkz: adil timurtaş)
(bkz: murat deniz)
(bkz: mustafa deniz)
(bkz: murat ipek)
(bkz: mahmut yıldırım)
(bkz: yeşil)
(bkz: deha tv baskını)
(bkz: binbaşı cem ersever)
(bkz: jitem)
"Şırnak'ın Silopi ilçesi'nde terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 6 terörist, örgütte anlatıldığının aksine Türkiye'de çok iyi karşılandıklarını ifade ederek, arkadaşlarına teslim olmaları yönünde çağrıda bulundu. Teröristler, bundan sonra hayatlarında herhangi bir vatandaş gibi yaşamak istediklerini söyledi.

Terör örgütü PKK'ya mensup 6 kişi, dün Silopi ilçesi yakınlarında silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olmuşlardı. Gözaltına alınan teröristler, yaptıkları açıklamalarda çelişkilerle dolu yıllar geçirdiklerini söyleyerek, "Daha önce çok kez kaçmaya çalıştık. Bizlere söylenenlerde çok çelişkiler vardı. Verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Dağda yaşam adına hiçbir şey kalmamıştı. insan, ancak bir şeyin içine girdiği zaman her şeyin değerini daha iyi anlar. Bizler, içine girdikten sonra terörün iç yüzünü gördük ve çok pişman olduk" dedi.

Terör örgütü PKK'nın iran ve Irak ile ilişkilerinin çok iyi olduğu söyleyen militanlar, "Kamptayken 'Türkiye'ye teslim olduğunuzda size işkence yaparlar, her türlü cezayı verirler, hatta asarlar' deniliyordu. Ancak teslim olduğumuzda tam tersi bir şekilde karşılandık. PKK'dan kaçan ve KDP denetimindeki kamplarda kalanlar için 'Türkiye, size işkence yapar. Türkiye öldürüyor, operasyonlara çıkarıyor' deniyordu. Yani bunun gibi bin türlü yalan üretiyorlar. KDP'nin amacı, PKK'dan kaçanları kendisi için kullanmak, kendisi için çalıştırmak. KDP'nin elinde PKK'dan kaçmak isteyen binlerce örgüt mensubu var. Onlar, böyle iyi karşılanacaklarını bilseler, hemen teslim olurlar" açıklamalarını yaptı.

Örgütün içinde Ramazan ayında ibadet yapılmadığını belirten teröristler, "Hiç kimse ne namaz kılar ne de oruç tutar. Zaten kimin nerede ne zaman yiyeceği belli olmaz. Bizler iran'da ticaret yaparken kandırıldık ve örgütün içerisine girdik. Örgüte katılanlar kısa bir süre sonra gerçeği görerek hemen pişman oluyorlar, ama kaçmaya karar verdiklerinde bunu hemen yapamıyorlar. Çünkü, kaçıp yakalandığın zaman hemen infaz ediyorlar" dedi.

"ÖRGÜT HER GÜN GÜÇ KAYBEDiYOR"
PKK'nın sayısında yüzde 80 oranında bir düşüş olduğunu söyleyen örgüt mensupları, "Geriye kalanlar da kararsız, ne yapacağını bilmiyor. Benim onlara çağrım, kararsız ve gönülsüz olanların hepsi geri dönsün. Rahat gelsinler. Herhangi bir işkence yok. Gurur kırıcı hiçbir harekette bulunmadılar bize. Türkiye Cumhuriyeti'nin onları böyle karşılayacaklarını bilseler, gerçekten hepsi geri dönecek. Teslim olduğumuzda çok iyi karşılandık, hiçbir şekilde bize kötü davranılmadı" değerlendirmesini yaptı.

Örgütün iran tarafından yüksek bir katılım olduğunu söyleyen teröristler, bunun sebebinin ise iran'da izledikleri Beritan filminden çok etkilenip örgütün dağ kadrosuna katılmaya karar verdiklerini söyledi. PKK kamplarında yaşadıklarını anlatan örgüt mensuplarından biri, örgütün içinde bulunduğu sürede karşılaştıklarını şöyle dile getirdi:
"Beni kandırdılar, götürdüler. Geldiğimizde her şeyin yalan olduğunu anladım, ama artık iş işten geçmişti. Kaç sefer kaçmaya çalıştım, ama her seferinde yakalandım. Artık kaçmaktan korkar oldum, ama en sonundan artık ezilmekten ve köle olmaktan başka bir şey olmadığımı anladım. Çok zor şartlar altında yaşıyorduk. Hep kurufasulyeye talim ediyorduk. Orada herkes eziliyor. Zor şartlar altında yaşıyorlar. Kalanların içinde kararsızların sayısı oldukça fazla. Hepsi gelmek istiyor, ama korkudan gelemiyorlar. Buradan kalanlara sesleniyorum, gelin, teslim olun. Size anlatılanlar hiç doğru değil. Ne öldürdüler ne de üstümüze beton döktüler. işte, gördüğünüz gibi sapasağlamız. Kimse teslim olmaktan korkmasın. Güvenlik güçleri bize son derece iyi davrandı."
______

kaynak: http://haber.mynet.com/de...FAAFE&date=22Ekim2006