1. ?.
  yılmaz özdil'in bugün döktürdüğü yazısıdır.

  Teslim'iyet töreni

  PKK lıların memlekete gelişi, tüm yurtta, dış temsilciliklerimizde ve KKTC de törenlerle kutlandı.

  Terörist olmadıkları, olsa olsa terörişko oldukları açıklanan PKK lılar, sınır kapısına serilen kırmızı halı üzerinde, protokol tarafından, çiçeklerle karşılandı.

  Yetkililerin, gözyaşlarıyla birbirlerine sarılarak, çak yaptıkları görüldü. Giriş işlemlerini önceden hazırlamayarak, 4 saniye beklemelerine sebep olan memur, görevden alındı, mağdur PKK lılardan özür dilendi, araya Ahmet Türk girdi, tatsızlığın büyümesini önledi, Ahmet Türk e teşekkür plaketi verildi. Bando eşliğinde üstü açık arabaya bindirilen PKK lılar, resmi geçit kortejine katılarak, halkı selamlaya selamlaya Silopi ye girdi. Temsili karakol baskınının gerçekleştirildiği törenlerde, temsili bir askerin, tahta tüfekle sağa sola ateş ediyormuş gibi yapması, coşkuya gölge düşürdü. Divan-ı harbe verilen askerin, akli dengesinin bozuk olduğu ortaya çıktı. 25 atletin imralı dan getirilen toprağı PKK lılara sunmasının ardından, güzergâh üzerindeki devlet dairelerine molotof atıla atıla, Vilayet Konağı na geçildi. Makam aracını PKK lılara tahsis ettiği için yürüye yürüye gelen Vali nin kapıda karşılamaya gecikmesi, PKK lıları tek başına karşılamak zorunda kalan ABD Elçisi tarafından skandal olarak nitelendirildi. Sinirlenen elçi, Bu memleketin sahibi yok mu kardeşim, her şeyi biz mi yapacağız; diye bağırdı, araya Emine Ayna girdi, tatsızlığın büyümesini önledi, ona da teşekkür plaketi verildi.

  * * *

  Karayoluyla Diyarbakır a giden PKK heyeti, oradan, havayoluyla Ankara ya geçti. Ancak, bu seyahat için, başbakanlığa yeni alınan 18 koltuklu DAP uçağının tahsis edilmesi, krize sebep oldu. PKK lıların Sıkış tepiş olacağını bilseydik, gelmezdik diye yakınması üzerine, derhal 40 koltuklu Ana uçağı tahsis edildi. Bu bekleme sırasında VIP te yürekleri ağızlara getiren bir sabotaj girişimi yaşandı ve Türk; kahvesi ikram edildi... Irkçı muameleye maruz kaldıklarını söyleyen PKK lılar, ;Kalkın, dönüyoruz Kandile dedi. Allah tan Sırrı Sakık devreye girdi, Espresso olmadığında ben bile Türk kahvesi içiyorum diyerek, tatsızlığın büyümesini önledi. Faşist garson gözaltına alındı.

  Sırrı Sakık a da teşekkür plaketinin yanı sıra Beluga havyarı takdim edildi.

  * * *

  Başkente inen PKK lılar, gündüzdü ama havayi fişeklerle karşılandı, deve kesildi, nazar değmesin diye alınlarına sürüldü, TOKi nin hediyesi dubleks dairelerin anahtarları hediye edildi. Limuzinlerle TBMM ye geçen PKK lılar, önce, Meclis Lokantası nda AB büyükelçileriyle basına kapalı yemek yedi, sonra, DTP grup toplantısına katıldı; Şeş TV nin yanı sıra, Roj TV den de naklen yayınlandı. Ayak altında dolaşmasınlar diye, CHP ve MHP grup toplantıları iptal edildi, Çok istiyorsanız gidin orada yapındenilerek, ilk meclis tahsis edildi.

  * * *
  PKK lıların yarın istanbul a geçmesi, Savarona yla Boğaz turu atması, akşam da Çırağan Sarayı nda gazetecilerle yemek yeyip, topluca Reina ya gitmeleri bekleniyor
  3 -1 ... fidelio
 2. 1.
  tayyip erdoğan pkk yı bitirecek korkusu ile yazılmış bir yazıdır. yazarı da yarın hatta hemen şimdi üç şehit versek sevincinden ölecek bir adamdır. ama türkler öldü diye değil tayyip erdoğan başarısız olacak diye. ha türkler öldü diye üzülür mü? bence ertesi gün de köşesi hazır olduğundan şeyinde olmaz çok afedersiniz.
  -5 ... mani mani
 3. 2.
  http://hurarsiv.hurriyet....=249&tarih=2009-10-20
  ... raymond