bugün

Ben kadınların tesettüre girmesine hiç gerek olmadığını düşünüyorum.

Hatta dahada ileri gidiyorum ve bu kadınlarda paranoya belirtisi var diyorum.

Yani 1400 yıl öncesinde yaşayan bir arap toplumu değiliz. kadın kendini kapatmadı diye ona tacizde bulunacakları haklıymış gibi gösteren/gören erkeklerin kafasından çıktığı bariz belli olan bir uygulama.

Edit : şu cümlede varya en ufak bir yanlış yok buna rağmen eksileniyorum. 21. Yy türkiye'sinin haline bak. Gerçekleri her yerde siz örümcek kafalıların beynine vurmaktan bir an geri durmayacağım.

görsel
gurban olduğum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir.
Tesettur sakınmaktir.

Ve.."suphesiz allah sakınanlari sever.."(ali-imran 76).
olmaması gerektiğini düşünüyorum.

araplar da dışarıda spagetti yiyebilsinler.
Tesettür ile ilgili tek düşündüğüm şey, bunu savunan erkekler eğer kadın olsalardı yaz sıcağında lahana gibi giyinmeyi kabul ederler miydi?
Bence etmezlerdi.
Önce kendi gözünü ört, sonra kadına örtün de. Herkese sehvet ile bakarsan, o gözde ne ar olur ne de itaat Emre.

görsel
isteyen istediğini yapsın diye düşünüyorum.

fakat böyle düşünmem tesettürden hiç hazzetmediğim gerçeğini değiştirmez.

hayır, islam'ın tesettür, kaç göç içeren hakim yorumlarına bakarsanız sanırsınız ki bu dinin başlıca amacı erkeklerin şeylerinin kalkmasına engel olmaktır! tabi bu noktada bir çok varsayım sanki kesin gerçeklermiş gibi kabul edilir. şunlar:

1- biraz açık bir kadın görünce erkeklerin şeyi muhakkak kalkar!

2- şey bir kere kalktı mı iş bitmiştir! erkek muhakkak saldırıya geçecek, olmayacak işler yapacaktır!

3- dolayısıyla islam dininin başlıca derdi erkeklerin şeylerini hep inik durumda tutmaktır!

4- bunu sağlamanın yolu da kadınları poşetlemektir! kendilerine türlü baskılar uygulamaktır! kadınlarla erkekleri, birbirinden çok farklı, saldırgan uzaylı ırklar gibi birbirinden ayrı tutmak için olmadık çarelere başvurmaktır.

şu aptalca, gerçek dışı varsayımları eleştirmeye zahmet edecek miyim? tabi ki hayır!

müminler, eğer islam'ın olayı buysa, o kadar zahmete, kadınları bunca baskı altına almaya ne gerek var? buyurun size çok daha pratik ve zahmetsiz bir çözüm:

https://www.amazon.com/RE...s=cb6000s+chastity+device
layıkıyla yerine getirenlerle kesinlikle bir derdim yok -ki annem de tesettürlü-. derdim şu ki ben bunu bir dini görev olarak görüyorum şahsen ve bence her görev layıkıyla yapılmalı yapılmıyorsa eğer tenezzül edilmemeli. bu görevin de şartları var elbet her görev gibi bunlar yapılmadığı takdirde sadece bir kostüm olarak gözüküyor bana dışarıdan. bir de şu her haltı yiyip üzerini kıyafetle örtüp dışarı da namusluluktan bahsedip diğer kadınların “açık kadınların” hallerinden yananlar.

elbette islamda bu bir mecburiyet olarak görülmüş fakat ben her şeyin bir örtüyle halolmayacağını düşünüyorum. her şekilde saygım var fakat kendi fikrimce yukarıda bahsettiğim şekilde olanları hoş bulmuyorum. içinizde yoksa mecburiyet adı altında yapmayın.
kapalı bir arkadaşım iç çamaşırlarımı victoria's secret'dan alıyorum demişti.

iyi de iç çamaşırlarını kimseye göstermiyorsun ki ne fark eder? diye sorunca da

olsun kendimi seksi hissediyorum diye cevap vermişti.

seks?

hissetmek?

islam?

türban?

ben bunu hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım...
kendi isteği ile ve inancı gereği türban takan kadınlar toplam tesettürlülerin %1 ini geçmez. kadınlar, ya aile baskısı, ya mahalle baskısı ya da kuranda yazıyor falan gibi saçma iddialar yüzünden tesettüre giriyorlar. çünkü, zaten öyle bir emir yok. tesettür meselesi tamamen biz erkeklerin bencilliği yüzünden oluşan kanayan bir yara. ama kadınlar bilinçlendikçe ve aydınlandıkça bu günler de geride kalacak.
evet butun muslumanlar zeki degildir kabul ediyorum zaten goruyoruz basi kapali alti tayt olanlardan. islami anlamak zeka gerektiren bir seydir.burdaki kafir ve diger zerzavatin yorumlarindan anliyoruz ki zekada ciddi problem var. sen islam gibi bir sistemi algilayabilecek kapasiteye sahip degilsinki konustugun ciddiye alinsin. entrym silik yemesin tesetture de degineyim. tesettur (bakin musluman diyorum) musluman bir hanimi ac gozlu sirtlan ruhlu bakislardan korumak icindir. zaten acik bir kadin bile kendisine yonelen 10 bakisdan 2 yada 3unubkabul eder digerlerinden rrahatsiz olur. rahatsizlik duymuyorsa yine kafada problem vardir diyoruz. babasi yasinda dedesi yasinda adamin sahosun ayyaşin tinercinin bakisindan hoslanacak kadin tanimiyorum. islam burda o pis nazarlara dur der. sen bu kiymetli kadina bakisinla bile dokunamazsin der. islamin bize ihtiyaci yok bizim islama ihtiyacimiz var.
Tesettüre eyvallah. Başımız üstüne. Ama ayak bileği açık, rengarenk giyinmiş, makyajdan babasının dahi tanımayacağı, kafasının üzerinde solar enerji dönüşümünde kullandığı gözlük olan ve insanlık tarihi boyunca hiçbir kültürün başaramadığı kadar absürt giyimli kadını "tesettürlü" olarak tanımlayan siktir olup gitsin bir zahmet. Ha ne kadar saçma gelse de saygım sonsuz o ayrı. Ta ki tesettürlü olduğunu iddia edene kadar.
tesettürlü kadınlar yaptıkları hataların islam'a maledilecegini bilerek yaşamalı. tesettür Allah'ın emri. dolayısıyla tesettürü küçümsemek büyük bir günahtır. günümüzde aile zoruyla vs tesettürlü olan çok insan var. bu insanlar bir şekilde giyimi ile hareketleri ile tesettürle tezat olabiliyor. ayrıca erkek veya kadın herkes beğenilmek ister. tesettürlü insan da ister. dolayısı ile makyaj yapmalarını vs anlayabiliyorum. olmaması lazım ama olması beklenen bir durum. çünkü dinin emirleri nefse zor gelir. namaz kılmak için sabah erken kalkmak da zor geliyor, oruç tutmak da zor geliyor. zaten isin temeli kendine zor gelen şeyi yapmak. sonunu nasıl bağlayacagim hiç bilmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar