1. 1.
    Ben kadınların tesettüre girmesine hiç gerek olmadığını düşünüyorum.

Hatta dahada ileri gidiyorum ve bu kadınlarda paranoya belirtisi var diyorum.

Yani 1400 yıl öncesinde yaşayan bir arap toplumu değiliz. kadın kendini kapatmadı diye ona tacizde bulunacakları haklıymış gibi gösteren/gören erkeklerin kafasından çıktığı bariz belli olan bir uygulama.

Edit : şu cümlede varya en ufak bir yanlış yok buna rağmen eksileniyorum. 21. Yy türkiye'sinin haline bak. Gerçekleri her yerde siz örümcek kafalıların beynine vurmaktan bir an geri durmayacağım.

tesettür ile ilgili ne düşünüyorsunuz
    6 -15 ... kemalist subay
  2. 2.
    gurban olduğum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir.
    3 -1 ... sigara icmiyorum
  3. 3.
    Tesettur sakınmaktir.

Ve.."suphesiz allah sakınanlari sever.."(ali-imran 76).
    22 -4 ... sari civciv
  4. 4.
    olmaması gerektiğini düşünüyorum.

araplar da dışarıda spagetti yiyebilsinler.
    5 -7 ... munir bey
  5. 5.
    Tesettür ile ilgili tek düşündüğüm şey, bunu savunan erkekler eğer kadın olsalardı yaz sıcağında lahana gibi giyinmeyi kabul ederler miydi?
    Bence etmezlerdi.
    Önce kendi gözünü ört, sonra kadına örtün de. Herkese sehvet ile bakarsan, o gözde ne ar olur ne de itaat Emre.

tesettür ile ilgili ne düşünüyorsunuz
    8 -4 ... odysseus
  6. 6.
    isteyen istediğini yapsın diye düşünüyorum.

fakat böyle düşünmem tesettürden hiç hazzetmediğim gerçeğini değiştirmez.

hayır, islam'ın tesettür, kaç göç içeren hakim yorumlarına bakarsanız sanırsınız ki bu dinin başlıca amacı erkeklerin şeylerinin kalkmasına engel olmaktır! tabi bu noktada bir çok varsayım sanki kesin gerçeklermiş gibi kabul edilir. şunlar:

1- biraz açık bir kadın görünce erkeklerin şeyi muhakkak kalkar!

2- şey bir kere kalktı mı iş bitmiştir! erkek muhakkak saldırıya geçecek, olmayacak işler yapacaktır!

3- dolayısıyla islam dininin başlıca derdi erkeklerin şeylerini hep inik durumda tutmaktır!

4- bunu sağlamanın yolu da kadınları poşetlemektir! kendilerine türlü baskılar uygulamaktır! kadınlarla erkekleri, birbirinden çok farklı, saldırgan uzaylı ırklar gibi birbirinden ayrı tutmak için olmadık çarelere başvurmaktır.

şu aptalca, gerçek dışı varsayımları eleştirmeye zahmet edecek miyim? tabi ki hayır!

müminler, eğer islam'ın olayı buysa, o kadar zahmete, kadınları bunca baskı altına almaya ne gerek var? buyurun size çok daha pratik ve zahmetsiz bir çözüm:

https://www.amazon.com/RE...s=cb6000s+chastity+device
    3 -7 ... rumeli71
  7. 7.
    Kadınların soyunarak kendilerini teşhir etmelerinin önünde bir engel.

Bu tesettür çarşafla da olabilir, pardesü+başı örten herhangi bir örtü de olabilir. Pardesü yerine uzun etek+ mat gömlek veya bol pantolon+ bol t-shirt (uzun kollu) de olabilir. Nedense bazı insanların aklına tesettür deyince sadece çarşaf geliyor. Enteresan.
    3 -7 ... yazar x
  8. 8.
    islam'a göre bir erkek sadece kendi karısını beğenebilir. tesettür bunun içindir.
    (bkz: elalemin karısına bakmanın inanılmaz zevkli olması)
    1 -2 ... selia
  9. 9.
    isteyen istediğini yapar umrumda olmaz ama diğerlerini kapatmak için baskı yaparsa o zaman işte küfürüde yer eleştiriyide.
    2 ... fyodor paskevich
  10. 10.
    layıkıyla yerine getirenlerle kesinlikle bir derdim yok -ki annem de tesettürlü-. derdim şu ki ben bunu bir dini görev olarak görüyorum şahsen ve bence her görev layıkıyla yapılmalı yapılmıyorsa eğer tenezzül edilmemeli. bu görevin de şartları var elbet her görev gibi bunlar yapılmadığı takdirde sadece bir kostüm olarak gözüküyor bana dışarıdan. bir de şu her haltı yiyip üzerini kıyafetle örtüp dışarı da namusluluktan bahsedip diğer kadınların “açık kadınların” hallerinden yananlar.

elbette islamda bu bir mecburiyet olarak görülmüş fakat ben her şeyin bir örtüyle halolmayacağını düşünüyorum. her şekilde saygım var fakat kendi fikrimce yukarıda bahsettiğim şekilde olanları hoş bulmuyorum. içinizde yoksa mecburiyet adı altında yapmayın.
    5 ... cubukcuuu