bugün

teselli uzmanı çakalların ya da fena halde pollyannaların yapacağı eylemdir. arkadaş çok üzgündür, teselli olması için kelimeler yetmez temas başlar. kafalar omuza konur, saçlar okşanır, sarılınır filan. teselliye yatakta devam edilir.

(bkz: teselli ederken yapılan 9 kusurlu hareket)
(bkz: neye niyet neye kısmet).
(bkz: ismet bu ne kısmet)
(bkz: şahin k vs pollyanna)
tesellinin güzel bir halidir. daha güzel hali ise teselli ayağına sevişilen kişiyi orgazmın doruklarında gezdirmektir ki bu teselli konusu olan sorunu da unutturur.
"bir teselli ver" şarkısını söylemeye çekinmekle sona erecek deneyimdir harhalde.
amerikan filmleri klişesidir. sadece filmleri değil dizilerinde de* kendini göstermiştir.
tesellinin kalitesindendir.
bunu genelev'lerde de görebiliriz, zira bilinen bir geyiktir, türk sinemasına damgasını vurmuştur. "... nasıl düştün buraya... " sorusu, akabinde sesi hırıltılı sigara içen kadın acıklı hayat hikayesini anlatır, abazan müşteri bünye onu teselli mahiyetinde s.ker geçer.
(bkz: gel bak sana ne verecem)
(bkz: when harry met sally) filminde gayet güzel ortaya çıkmış konudur.
(bkz: müsait pozisyonu gole çevirmek)
(bkz: saha avantajından yararlanmak)
kaş yapayım derken göz çıkarmanın en güzel halidir.
üzücü bir vakianın ardından kurbana -yavaş yavaş avına giden bir panter gibi- yaklaşılır.işin arkaplanında sevişmek hali hazırda paket halide olup, kullanıma son derece hazır bir durumda bekleyiş halindedir.fırsat kollarsınız, karşı tarafı yoklarsınız.sonuç olumlu tavırlarla geri beslediyse işi kotarmış sayılırsınız......

ne mutlu seviştiniz...

(bkz: üç harekette sevişmek)
mine'nin "ben kötü biri miyim? kimse sevmiyor beni! ühüüü" diye ağlamasına gönlü elvermeyen deniz'in, kızı teselli edeyim derken içine yuvarlanıverdiği durum.
devamını merak edenler için (bkz: kavak yelleri)
ertesi gün, -unutalım bu yaşadıklarımızı- repliğini teselliyi ya da başka bir şeyi* alandan duyuyorsanız, buyrun:

--spoiler--
http://www.pecete.net/?p=569
--spoiler--
(bkz: teselli edeceğim derken torun sahibi olmak)
halle berrynin oscar kazanmasına sebep olan sevişme sahnesi öncesi söylediği cümle olsa gerek.

(bkz: beni mutlu edebilir misin)
*
(bkz: bir teselli ver)
bazen avunmak isteği ihtiyaca dönüşür ve birinin gözyaşlarını içerek başlayan bir öpüşme; erkeğin acısını kadının içine gömmesiyle biter.
(#3450039)
(#3450041)
banyo isimli filmde banyoda mahsur kalmış, çiftten kadının adama karısını aldatmasını söylemesi, adamın ağlamaya başlaması ve akabinde ola gelen durumdur.
+ ühühü berkecan çok kötüüü bi ola... napıyosun sen berkecan ?!
- teselli ederken sevişirdik diye şeytmiştim ben ?
+ hayvansan ühühühü.
teselli edecegim derken sikmek deyimi vardır bir de. işleri iyice batırmak, bok etmek anlamında kullanılır.

-off ya matematikten kalmışım.. (teselliye ihtiyacı olan arkadaş)
+boşver ya, matematik olmasa da 9tane zayıfın var zaten, bu sene geçemezsin sen (teselli edecegim derken siken arkadaş)
nuri alço güzel yapar bunu;

- annem öldü nuri amca artık ne yaparım ben? nasıl yaşarım ha söyle? ühühü
+ metin ol yavrum. bildiğim bir yer var sana gazoz ısmarlarım hem kafan dağılır hadi gidelim
her mericin hayali.