1. 1.
  kıldıran hoca genelde tek nefesle beş kere tesbih eder. bu rakamı yediye çıkaran hocalar da görülmüştür.
  2 -1 ... piyade cavus
 2. 2.
  Peygamber efenddimizin amcası "Sana öğreteceğim şeyi yaptığın zaman, eski-yeni, önceki-sonraki, gizli-açık, hataen veya kasten işlediğin bütün günahları Allahü teâlâ affeder" buyurmuştur. gündüz kılınırsa dört rekatta bir, gece kılınırsa iki rekatta bir selam vermek daha iyi olmaktadır. nafile namaz olduğu için cemaatle kılınmaz.*
  "Sübhânallâhi vel-hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym"
  6 -2 ... dibi dibi rek
 3. 3.
  küçük yaşlarda kılınacaksa aileye haber edilmesi gereken namazmış ben bunu anlamıştım 2 tane polis camiye bana bakmaya gelince uzun sürdüğünden ötürü ailemin karakola gitmesi ve oğlumuz eve gelmedi demesi üzerine jet imamlara saygı duymamı sağlayan namazdır.
  2 ... robert neville
 4. 4.
  ortalama 45 dakika süren günahlardan arınma namazı. *
  4 -2 ... dibi dibi rek
 5. 5.
  peygamber efendimizin (s.a.v) haftada bir kere, olmazsa ayda bir kere, olmazsa senede bir kere yine olmadı ömürde bir kere kılınmasını önerdiği, günahlara kefaret olacağına inanılan namazdır.
  3 -1 ... a nick
 6. 6.
  Yapılmış olan her türlü günaha kefaret olabileceği müjdesi Peygamber Efendimiz tarafından verilen namazdır. 'Sübhânallâh' kısmı meleklerin cennette Allahu-Teala'yı tesbihatıdır. 'el-hamdü lillâh' Kısmı Hz. Adem gözlerini ilk açtığında yani ruhu bedenine üflendikten sonra ilk söylediği kelimedir. 've lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber' kısmı Hz. Yunus aleyhisselamın balığın karnında kaldığı sürece çektiği tesbihattır. Sonkısım olan 'Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym' ise Peygamber Efendimizin sıkça çektiği tesbihatlardan biriymiş. iki cennette ikisi yer yüzündeki nebiler tarafından çekilen tesbihatların birleştirilmiş halidir.
  Hiç değilse ömürde bir kez kılınması gereken bir namazdır.
  1 ... puba
 7. 7.
  (bkz: tesbih namazı)
  2 ... usualsuspects
 8. 8.
  (bkz: er meydanı)

  Edit: bi üst entry'ye reddiye: bu namaz hz. Abbas(r.a.)'ın rivayetleriyle peygamber efendimizden bizlere ulaşmıştır.
  Meşhur "hiç olmadı ömründe bi kere olsun kıl" tabiri de peygamberimize aittir.
  O hâlde kılın; kıldırın.
  2 -1 ... gorunenkoyunistenmeyenkilavuzu