bugün

Türkiye'nin son 13 yılına baktığımızda ne kadar da doğru olduğunu gördüğümüz tespittir.

Yıllardır analar ağlamasın bahanesiyle artık şehit haberleri yok yalanıyla süslenerek türkiye'ye yedirilen müzakere oyunu son buldu.

it sürüleri bu süreç boyunca gücüne güç kattı şimdi istanbul'da bile kimlik kontrolü yapar hale geldi.

Terörün bu hale gelmesinin sebebi akpdir.

Elbet devran dönecek ve tüm hainler cezalandırılacaktır.
Bugünlerde önemi daha çok anlaşılan tespit.
mhp'nin en başından beri söylediği şey. dinlemediniz, bunca şehit verdik.
apo denen biyokütlenin infaz edilmesini bile sağlayamadan milliyetçilik pazarlamaya kalkan ağızlarda çok sakil duran bir cümle.

hükümette idiniz, niye asamadınız ? vallaqhi bu ülk*cüler herkesi kendileri gibi 2006 doğumlu sanmıyor mu, ölüyorum akhi...
2016'ya 3 ay kalmış hala hain başını mhpnin asmadığını zanneden var amk.
olması gerekendir.
Ülkemizde en az 10 milyon kişinin zamanında demiştik dediği sözdür.
yıllardır her gün en az on kişi ölürken neyin müzakeresi ediliyordu o da ayrı bir konu.

sivil çoluk çocuk demeden öldürüp "davası" uğruna savaşan her türlü devlet ve örgüt kuruluş organizasyon orospu çocuğudur.

olaylarla ilgisi olmayan nice insan öldürüldü. öyle savaşın bağımsızlığına tüküreyim. onursuzluk affedilmemeli, müzakere edilmemeli ve müsama gösterilmemeli.

aynı şeyi devlet de çok yaptı. kimse melek değil.
Bunca yıl müzakere edilmeseydi terör böyle hortlamazdı.
Zamanında uygulanmamış basit ve etkili çözüm.
Muhsin Başkan'a ait sözdür.
BiR ÖZEL HAREKATÇI ABiMiZiN BiR SiTEDE PAYLAŞTIĞI BLOG YAZISI, AYNEN AKTARIYORUM: Arkadaşım pek konuşmam ama burada yazıcam. Özel Harekat polisiyim. Birincisi ben hiç bir zaman şehit, terör diye ağlamadım. Çevremdeki bir Allah’ın kulu da ağlamadı. Senin tv de gördüğün ünlüler siyasetçiler politikacılar oy toplamak arkasına kitle almak kendini sevdirmek için aha benim askerim şehidim diye göz yaşı döküverdi. Sende bunu biz korkuyoruz, üzülüyoruz, ağlıyoruz, zor durumdayız ve barış istiyoruz olarak yorumladın. Bir kere Türk ırkı ''bilinen'' tarihinde bile 2500 küsur yıldır savaşıyor, ölüyor, şehit oluyor. Bizim için askerlikte savaşmakta savaşarak ölmekte ekstradan bir iş değil. Zaten olması gereken bu çünkü biz Türk’üz. Bu arada bize savaşma imkanı sunup asimile olmamızı engellediğiniz için el altından da teşekkürlerimi sunarım. Bazen düşünüyorum pkk olmasa ya da tamamen çözüme kavuşsa ben kiminle savaşırdım, çatışma yaşamadan nasıl bu dünyadan göçüp gidebilirdim diye. ikinci olarak, gelgelelim devletin ihanetini sende biliyorsun bende biliyorum. Güya devrilen askeri araçları, helikopterle atmak varken özellikle karadan konvoyla asker taşımayı, o taşıma esnasında güvenli yollar varken özellikle pusu atılabilecek yollardan yüzlerce askeri yollamayı, elinde tüfek bile olmayan 33 askeri pkk’nın eline bizzat devletin yollamasını (33 er olayı) hepimiz biliyoruz. Daha neler neler var. Normal çatışma esnasında yaşananlarıda biliyoruz. Mesela tam üçünüz beşiniz bir köşeye sıkıştırılıyorsunuz, telsizden emir geliyor öldürmeyin bırakın kaçsınlar geri dönün diye. Asker tam operasyona yollanıyor, güya pkk kampına sızılacak, ilk tim kampın ortasına atılıyor. Hesaplama hatası oldu deniyor. Arkadan gelen timlerede artık ifşa oldu geri dönün diyor. Atılan tim noldu? pusunun ortasında kaldı. Mesela efendim, bizi kandil dağına yolladılar. 2012 yılında. Operasyonun adını vermeyeceğim. Zaten bi 15 dk yada silerim bu entryi. Özelciler kendi silahlarıyla uğraşmaz, silahları temizleyen hazırlayan ayrı bir çalışan vardır orda. Biz kapar operasyona gideriz. Dağa gidip çatışmada 3-5 mermi sıkıp hepimiz yerimizi belli ettikten sonra, şans bu ya, hepimizin tüfeği tutukluk yapıverdi. Allah Allah? 3 arkadaşımı kaybettim o gün. Bütün bunlara rağmen sadece 3. Senin aklın almaz, pkk’yı devlet uluslararası işler için besledi. Gizli, ortaya pek çıkmayan ama azıcık beyni olanın farkedebileceği sebeplerden dolayı. Mesela askerin vur emri yoktu. Pkklıyı görsen bile o senin üzerine ateş açmadıkça sen asla ona tüfek bile doğrultmayacaksın. Sırf mağaranın önünde teröriste teslim ol diye yalvarırken bi 5 bin şehit verilmiştir. Niye yalvarıyorsun? Sallasana içeri el bombasını? Neden teslim ol dedirtiyor devlet acaba? Misal, özel harekatçılar 93-98 arası dağa çıkarıldı. Tabii asker gibi sırtımızda 40 kilo çanta elimizde 60'lardan kalma g-3 yok. Ortalığın anasını gibtik, apar topar en ufak bir sebep dahi gösterilmeden tasfiye edildik. Sebep? Yok. Yakalanan ya da teslim olan pkklılara ne oldu? Teslim alınıp hastanede sağlık kontrolüne sokulup bi yarası hastalığı varsa beleşe tedavi edilip sorguya bile alınmadan cebine 1000 TL para koyulup serbest bırakıldı. Nolacak? Bunu başka hangi ülke yaptı? Yani, amcamın evladı, yada or*spu çocuğu, gerilla tek başına savaşan ve orduyu yıpratan demektir. Dağda mağarada yaşarsın. Askeri gördünmü üzerine ateş açar kaçarsın. Tim halinde hareket eder asker. Şarjörün yarısını 3-5 saniyede boşaltıp kaçsan bile, rastgele sıksan bile en kötü 5-6 tanesini indirebilirsin. Savunmasızdır çünkü. Kaldı ki, o kadar olay, o kadar ihanet var. Benim bile anlatmadığım var, bilmediğim var, ortaya çıkmayan var. Belki ruhumuzun bile duymadığı neler neler var. Buna rağmen,40 dan fazla senedir kaç vatandaşımızı öldürebildiniz? 30-40 bin küsur ki bunun %20 si de zaten sivil. %10 uda korucu. Adam gibi eğitimi bile yok. Tarihte, hiçbir terör grubu bu kadar başarısız olamamıştır. Hemde mücadele gösterilmesine rağmen. Biz sizle mücadele etmememize, serbest bırakmamıza, el altından besleyip 33 er olayı gibi askeri savunmasız bi şekilde avcunuza yollamamıza rağmen (devletin başındaki huur çocuklarından bahsediyorum) 40 yılda saadece bir arpa başı kadar yol gidebildiniz ve daha da komiği bunu ''başarı, zafer'' olarak değerlendiriyorsunuz. Tak yediğinizi zannediyorsunuz. sorarım sana, ülkenin başında akp değilde mesela mhp olsa, hdp gibi bir partiyi kurdurtmasa yani, sokakta paçavra açabilirmisiniz? Ya da şunu söyle. Sadece 750 bin küsur askerimiz var. Bunun yanında polisi var, korucusu var, gelin lan dese gelecek gönüllü savaşçıları var. Orduyuz devletiz biz. elimizde her türlü teçhizat var. Tankıda var topuda tüfeğide helikopteride uçağıda. Her bir taku var. Sadece bordo bereliler tugay büyüklüğünde bu gün. Biz pkk’yı bitirmek istesek ve bunu yapabilmek için her yolu denemeye hazır olsak, hakikaten bize kaç saat dayanabilirsiniz? 1 milyon asker ve polisi, uçak, helikopter ve tank desteğiyle doğudaki tüm dağlara ve şehirlere indirip, canının istediğini vurabilirsin, yeter ki terörü bitir diye emir versek, terörün tamamen bütün köklerinin kazınması, bir daha toparlanamaz hale getirilmesi kaç saat sürer bana bir söyle. Bak gün bile demiyorum, elini vicdanına koy azıcık delikanlıysan söyle. Kaç saatlik işiniz var ? Dünyanın en mal ırkısınız. ihanetin ortasında olmamıza rağmen en başarısız gerilla topluluğusunuz ama bu yaptıklarınızı başarı zannedecek kadar da düşük seviyede savaşçılarsınız. Savaşçı demek de Türk'lere hakaret olur şimdi. Bilmem anlatabildim mi? not: haa, lan bizde 750 bin asker,3-5 milyon kadar polis ve 20-30 bin kadar korucu var. Terör için olağanüstü hal ilan edilse askere alınabilecek 40-50 milyon kadar Türk var. Onun yanında orduda dediğim gibi her türlü silah, milyarlarca mermi, top tüfek uçak helikopter var. bordo bereliler dünyanın en iyi 3 özel kuvvetlerinden biri ve tugay büyüklüğünde. Sat-Sas komandoları ise bordo berelilerden daha seçkin bir birlik ve sayıları bilinmiyor. Kim bilir kaç Peki sizde ne var? 15 bin kadar gerilla, keleş, bixi ve kanas. Sınırlı sayıda mermi. bütün halk toplanıp dağa çıksanız bizim polis sayısını bulamazsınız Söyle bana kaç saat dayanabilirsin ? Tüm bu ihanetlere rağmen 40 senede bu kadarcık yol alabilmişsin, kaç saat dayanabilirsin lan 6-7 milyon profesyonel savaşçıyı ya da seferberlik ilan etsem profesyonellerin yanında 50 milyon orta halli savaşçıyı dünyanın teçhizat ve aracıyla bölgene indirsem?
mücadele de eksik kalıyo. terörle savaşılır. 10 yıl boyunca aralıksız savaşalım bitirelim yani köklerini kazıyalım. sonra ki yıllar biz olsakta olmasakta rahat kimse ölmeden geçsin.
2009 yılı açılım tartışmaları yaşandığı tbmm'de deniz baykal'in kurduğu cümle.
Tabii o zaman kimse sikine takmamıştı...
Zamanında yapılmayan eylem.

Bugün ise mücadele edilmeyerek çözüm süreci diye pkk'nın palazlanmasına neden olan bu ihanet süreci unutturulmaya çalışılıyor.

(bkz: teröre karşı tek ses mitingindeokunan bayrak şiiri)
Kafalarına sıkılır, sevaba girilir.
güncel Önemli Başlıklar