bugün

Mutsuzluk belirtisidir yolunda gitmeyen Birşeyler var demektir.
Onkuzu'yla bie Uyanış yapılır. Kalkıp sigara yakılır. Allahina kitabına sovulup sayılır. Bir sigara daha yakılır bir sigara daha. Kapılar korkuluk olur insanlar gardiyan. Nasıl kıyılir. Devletine silah dogrultmamis kimseyi oldurmemis insana.

Pis ve zehirli düşünceler hala kol gezer memleketimde.

Türkiyeli değil bunlar. Hain. Kominizm yolunda ülkeyi bölmek isteyenler düşünülür. Anlaşılmaz. Vatan nasıl satılır.

Allahina kitabina sovulur. Faşizmin ve kominizmin.

Bir sigara daha yakılır.

Bağıra bağıra tekrar sovulur.
Durumdan habersiz olan sevgilinin yazdığı esprili günaydın mesajına gayet odunca ve sonrasında insanın konuşma şevkini kıracak bir tavır takınmaya sebep olan eylem.
hava kirliliğinin sebep olduğu, genelde rutubeti fazla olan bölgelerde dayak yemiş gibi uyanmanın getirisidir. bazen desresyon belirtisi de olabilir. bioritmik kaymalar kişiyi sabahları günaydın denmez hale getirebilir. böyle durumlarda tersinden kalkan şahsı önce uzaktan çomakla dürtmek hayati önem taşır.
genelde bu hal, hani o yataktan biri beni spatulayla kazısada öyle kaldırsa dediğimiz illet sabahlarda görülür.
yüze çarpılan soğuk bir suyun, serin havalarda açılan pencerenin bu hali kısa süreli etkisiz kıldığı doğruysada, gerçekten mala bağlamış olanlar için en erken ayılma vakti öğle yemeği civarlarıdır. bu miskinlik mallık uyuşukluk (bi vurdum duymazlık bi adam sendecilik) öğle yemeğinde devam ederse bilinki sıçtınız. afedersin!
kadınlar arasında takvimi gelmiş demek. hani o gün tohum atsan meyvesini alırsın.
bir yerde afyonu patlamamaktır. fazlası var eksiği yok yani. gözünün gördüğü her şeyin batmasının akabinde, olur olmadık sinir harbi yaşatıyor.

misal, ailemle aramızda hemen her gün geçen bir diyalog, buna pek ala bir örnektir.

üzerine mahmurluk eklenmiş, tersinden uyanma/kalkma durumu.

anne: günaydııın
melis: homurhomurrr..giynakhmnn (günaydın. ağız açık değildir)
abi: oo günaydın !
melis: sıann ne. (sana ne!)

insanın bu kadar da üstüne gidilmez ki canım! bulaşmayın.
sinir harbi demiştim sanıyorum? batıyor işte..

ne var?!!
ota boka sinir yapan insan için kullanılan hede.
Önce ayakların gözlerini açması akabinde kafa üstü kalktığımız durum.Muhtemelen geç kalınmıştır çoktan.Koordinatlar yenilenmeden düzelmez uyarayım *
tersinden uyanmak değildir. tersinden kalkmak şeklinde bir deyimdir. ters çıkışlar yapan insanlara söylenir. ki genelde solundan mı kalktın denilir.
gün boyunca sadece surat asmak ve birilerine bağırma ihtiyacı hissetiren durum.
gereksiz çıkışlar yapan, durduk yere gerilim yaratan insanlara kullanılır.