1. 1.
  Çin'in gerçek boyutlardaki, dünyaca ünlü
  savaşçı heykellerinin tümüne verilen ad.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=232599
  (bkz: qin shihuang mezarlığı ve yeraltı heykel ordusu)
  5 ... meister writer
 2. 2.
  zavallı acınacak ölümlü benliklerimiz...

  kibrin ve nefsin simgesidir terracotta. çılgınlığın altında insanların ne kadar kolay, ne kadar acımasız bir şekilde ezilebildiğinin göstergesidir.

  estetikliğine ve istatistiklerine bakarak hayran hayran izlediğimiz şey, insanlıktan nefret etmek için ne kadar çok sebebimizin olduğunu gösteren şey aynı zamanda.
  2 -1 ... bl
 3. 3.
  8000 den fazla asker, 700 den fazla at ve atlı savaşçı, ve çukurlarda saklı sayısı bilinmeyen heykellerle insanlık tarihinin en büyük eserlerinden biridir.

  her askerin üniforması, yüzü, ve -yok olmadan önce- boyandığı renkler birbirinden farklıdır. çin'in ilk imparatoru'nun askerlerinin birebir kopyası olduğu söylenir.

  http://upload.wikimedia.o...erracotta_Army-China2.jpg

  http://farm2.static.flick...12637883_dad4fef73d_b.jpg

  http://www.computing.dcu...._army_Warriors_before.JPG

  http://upload.wikimedia.o...60/Terracotta_pmorgan.jpg

  http://www.computing.dcu....a_army_Warriors_after.JPG
  3 ... pluto the planet
 4. 4.
  latince terra cocta'dan gelen, fırınlanmış toprak anlamındaki ordu türü. çinlilerin yaklaşık 3 milenya öncesinden biz seri üretimin .mına koyacağız deme biçimidir.
  2 ... eraserhead
 5. 5.
  her bir asker heykelinin boylari ortalama 183 cm ile 195 cm arasinda degismektedir. bütün askerlerin yüz ifadeleri farklidir.
  haziran ayinda baslayacak olan 3. kazi dönemiyle birlikte tahimini olarak erisilecek terracotta asker sayisi 8000 olacaktir. 520 atiyla beraber 130 savas arabasi ve 150 süvari ati bulundugu tahmin edilmekteymis.
  not: 3. kazi dönemi 13 haziranda baslayacakmis.

  auspuff çin den bildirdi.
  1 ... bakbibak
 6. 6.
  tüylerimi diken diken eden ordu. onları gördüğümde çok tuhaf oluyorum nedensiz. ne desem bilemiyorum. acıma, üzüntü, şaşkınlık hatta belki iğrenç ama hayranlık...bilemiyorum. bazen bu ordudan bi farkımız var mı diye düşünüyorum ama dedim ya bilemiyorum.
  1 ... ritmik uyuz
 7. 7.
  ilk çin imparatoru Qin shi huanq ın mezarında ikamet etmektedirler. dünyanın en büyük arkeolojik keşifleri arasında yer alırlar. mumy 3 filminde canlanıp dünyanın ırzına geçmeye çalışmışlardır.
  ... it the fuck
 8. 8.
  havalı, sosyetik kızlar topluluğu.

  suratlarına sürdükleri allık, hepsini güneşin altında bronzlaşmış gibi gösterir. olur olur. bence güzel olur.
  2 ... teac1983
 9. 9.
  o dönemde hükümdarlar öldüklerinde üstü piramit, altı ev tarzı mezarlara gömülürlermiş. yani öldükten sonra orada yaşayacaklarına inandıkları düşünülüyor. tabi kendilerine hizmet etmesi için sadık cariyelerinede zehir içirmek suretiyle yanlarına gömerlermiş. gelgelelim elbette hükümdara hizmet edecek bir orduda gerekir, 1 hükümdar için 8 bin askerin katledilmesi o dönemde haliyle uygun görülmemiş ve 8 bin dolaylarında kilden gerçek boyutta savaşçı yapılıp mezara konulmuştur.

  national g. belgeselinde yapımının yaklaşık 10 yıl sürdüğü, kalıp kullanılmadığı ve her savaşçının yüzünün birbirinden farklı olduğu dile getirilmiştir.
  ... alf in yedigi kedi
 10. 10.
  http://www.cnnturk.com/20...apida/684829.0/index.html

  türkiyeye geliyor.
  ulan istanbul...
  1 ... sogayef