bugün

(bkz: usualsuspects bunu beğendi)
Hep eskiyi hatırlatan şarkı. Ondan sevmem. Evet.
S*ktir git derim diye cevaplanacak olandır.
Amk fakiri.
Platonik bir aşkı anlatan şarkıdır.

‘...orta koltukta unutulmuş gibi...’

‘ben seni sevdim sen bena neden böle yaptın?’ Mottosunu Nahif bir dille anlatan şarkıdır.
(bkz: eksik bir şey)
Ezginin günlüğü'nün dinlemelere doyulmayan klasik şarkısı.

Bu nasıl bir naifliktir, nasıl hoş bir benzetmeyle süslenmiş gelmedir.

Terliklerimle gelsem sana
Sonunda aşkı bulmuş gibi...

Adam, terliklerimle geleceğim diyor daha ne desin?!
Aşk bu kadar güzel mi anlatılır eyyy ulu tengri!
En naif ve gülümseten òzlem cümlesi.

Gel tabii, deli misin?!
Leyla ile Mecnun'dan sonra arşa çıkan şarkının vurucu cümlesinin bir kısmı.
Reddedilmez bir teklif gibi. Reklam sloganı olabilir bence.
Bir duygu bu kadar mı hoş ve naif anlatılır dedirtir.

Terliklerimle gelsem sana

Ezgisi de şahanedir.
Canım çekti, bi dinleyeyim şu minnoşu. Kalp.
Terliğin içine çorap giymez iseniz gelin bekliyorum.
Ne de güzel sözlerdir ki insanın aşık olasını getirir.. Ama yine şarkının ismi gibi eksik bir şey vardır aşık olunacak insan..

T: Bir dize.
çok samimi gelen şarkı sözleri.ali atayın seslendirisi de dondurma üstüne cikolata sos gibi.
'Gökyüzü bazen ciğerime doluyor.'
böyle güne gider gibi poşete koyarak değil, ayağımda sürüye sürüye..

off dinlediğim şarkıya göre manik-depresif oluyorum.
Grup gündoğarken' in sıcacık, naif, şarkılarından biridir.
Terliklerimle gelsem sana,
efsane .

aşkı daha iyi nasıl anlatabilirsin ki ?
kimilerine çok içten gelirken, kimilerinin de şarkıdaki bu dize geldiğinde tüm ciddiyeti kaybetmesine vesile olan cümle..

geçen senelerin birinde yurtta arkadaşlardan biri dinliyordu. oturmuş böyle gayet huzurlu bilgisayarının başına. bir taraftan kahvesini içiyor diğer yandan da şarkıya eşlik ediyordu. ben de az ötede yatağıma uzanmış bir şeyler yazıp çizmekle meşguldüm. sözlere dikkat etmiyorum ama şarkı iyi gidiyor, müzik dinlendirici yani falan. ve sonunda o dize geldi.. ister istemez kulak kabarttım. "bu ne len?!" dedim arkadaşa seslenip.
çünkü gözümde direk şu canlandı:

"iki sevgili küsmüş. biraz zaman geçmiş. sonra biri artık zor dayanıyor aramamaya, karşısına çıkmamaya, kapısına dayanmamaya. ardından bir gün tuvalete gidiyor. tabii türk milleti, "aklı tuvalette gelir" derler. birden bire 'ulan ne bekliyorum ki seviyorsam gideyim konuşayım bence' diyor. o heyecanla da terlikleri ayağında unutup koşa koşa sevdiceğinin yanına varıyor. kızın gülme krizinin geçmesi akabinde barışıyorlar."

bu hikaye yaklaşık 3-5 saniye içinde beynimde döndü. "bu ne len" nidama karşılık bizimki "ne oldu" diyen gözleriyle kafasını salladı. ben de hikayeyi anlattım.

artık benim yüzümden o şarkıyı dinleyemiyormuş.
o zaman tam'sındır işte..
bu onun şarkısıdır.

http://video.uludagsozluk.../v/gecenin-şarkısı-95375/+
eksik bir şeymi var haytımda gökyüzü bazen ciğerime doluyor.
terliklerimle gelmesem iyi olur.
görsel
bi milyon keredir ofiste koro halinde söylediğimiz şarkı. tüm kızların diline mi dolandı yahu. ama güzel şarkıdır.
O kadarda samimiyimdir.
bir ezginin günlüğü şarkısıdır.
ezginin günlügüne ait olan, eksik bir sey mi var sarkisinda geçen bos beles sözcük öbegi. terliklerle gelmek nedir yani. disarda giydigin terlikle eve gireceksen, ben zaten o terliklerle kovalarim senin. allah düsmanima bile elinde terlikle gelen sevgili vermesin. tiiffss.
görsel

dikkat et, ayak mantarın olmasın dedirtir.