bugün

terk edilmenin alacağı versustur. kimse terk ettiği için şiir yazmaz şarkı yazmaz acı çekmez anlatmaz üzülmez büyütmez.

terk edilmenin her zaman olayı büyüktür zira.
birbirinin aynı durumdur. toplumumuzda biri diğerine göre üstünlük olarak görülse de sevgiliden, sevilenden ayrı kalma sonucunu doğurur.
duruma, kişilere göre değişen versustur. genelleme zordur.

vazgeçmenin, vazgeçilmekten daha ağır gelebileceği durumlar vardır. hele de karşınızdaki güçsüzlüğünü size fazlasıyla gösteriyorsa. araya vicdan girdiğinde, altında ezilmek daha fenadır.
merhamet duygusu çaresizce kabullenmek duygusundan daha güçlü olduğundan mütevellit terk etmek terk edilmekten daha kolaydır.

çünkü bilirsiniz ki sizde bitmiştir canınız yanmıyor sadece karşınızdakine acıyorsunuzdur.
Terk etmek alır. Çünkü ilişkiyi bitirmenize sebep olacak onca acı olayı onunlayken yaşadınız. O kadar üzüntü çekip ondan soğudunuz. Belki de hala seviyorsunuz ama o işkenceye dayanamayacak hale geldiniz. Ve bu yüzden iki üzüntü arasında seçim yapmak zorunda kaldınız. en zor olanıysa bu seçimi yapabilmek. Siz ayrıldığınız için üzüleceksiniz o da üzülecek.siz sıkıntı çektiniz onunla beraberken. Ama o çekmedi. Bu yüzdendir ki gitmek kalmaktan daha sancılı bir süreç.
ikisi de ciddi derecede boktandır öyle böyle değil hem de. tabi bu durum ortada sevgi varsa boktandır, yoksa tak nickine kardeşim.
terk ettiğin insan iyi biriyse, sevgin bitmişse ancak hala bir parçan ise, sevgiliden öte arkadaşınsa vicdanın seni rahat bırakmaz, o bıraksa anılar rahat bırakmaz. dönsem zorlasam dersin kalbin istemez, için burulur anılar gelir aklına özlersin, çünkü alışmışsındır ama dönemezsin, öyle yarım yamalak öyle ortada...
terk edilmeye gelince nefessiz bırakır insanı... sen sevginin, ilişkinin bitmediğini düşünüyorsan karşındaki gitmek için diretiyorsa, oyulur resmen kalbin. ne oyulması öküz oturur resmen içine de gitmez, boğuldukça boğulursun, gurur deyip atarsan sen de, anında pişman eder insanı, zorlasa mıydım, denese miydim diye... diretirsen, hatta belki yalvarırsan da ters tepki alırsan kendine bile saygın kalmaz sersefil hissedersin, daha yaşayacak ne çok şey vardır, keşke daha çok sarılsaydım dersin, keşke şunu yapmasaydım dersin ama ne çare, oldu da döndü, hep aklında bir soru, acaba sevmiyor da vicdanımı dayanmadı, ben ısrar ettim diye mi döndü? , her türlü yarım yamalak kalırsın anlayacağın. kokusunu özlersin, sıcaklığını, sesini özlersin, bir gün önce canından can iken bir gün sonra merhaba diyemezsin, bilirsin bir yerde yaşıyor ama ölüden farkı yoktur senin için, binlerce düşünce çığlık olur da içinde, yutkunur bastırırsın hepsini...
terk etmek ne kadar kolay sen kolay olanı seçtin diyerek ibrahim tatlısesin özetlediği durum.

çiğköfte isteyen? *
terk edilmek daha çok üzer..
terk edilmenin çocuğu koyacağı karşılaştırmadır. terk eden 3 gün vicdan azabı çeker (belki) sonrası sikinde olmaz.
iki ucuda boklu deynek.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.