melankolizme girme. o diyarlardan çıkış yoktur.

ya toz olursun, ya şair.
Arabesk filmindeki şener şen müjde ar terkedildim klibini izle.
namaza başla.
terk edildiğinde üzülmek istemiyorsan, mutlaka ilişki esnasında +1 yada +2 bulundur.
görsel

(bkz: montla sıç)

haksız yere terk edildi isen, senden daha fazla sevemeyecek bir başkası için terk edildi isen, sudan sebepler ile terk edildi isen üzülme. hayatta karşına sana daha iyi gidecek kendini daha iyi hissettirecek birileri illa çıkar. kendi hataların yüzünden terk edildin ise gerekli dersleri çıkartmadan yeniden başlamamak şart.
koklaya koklaya peşinden git bulursun aslında.
hiç geçmeyecekmiş gibi hissedebilirsin bu acı ama geçer emin ol, zamanı kişiye ve tecrübeye göre değişir. gözünün önünden uzak tut ama onu mutlaka.
buzdolabından ve romantik komedi filmlerinden uzak dur.
Arkadaşlarınızı iyi seçin. Bu dönemde güvenip derdinizi paylaştığınız arkadaşlar aradan yıllar geçse bile bir gündem olduğu zaman sizin aşk acısı çektiğiniz dönemde yaşadıklarınızı aleyhinizde kullanarak sizinle dalga geçebiliyor.

Hakli olarak bunu yapan kişi benim arkadaşım dostum olamaz diyebilirsiniz. Bence de haklısınız ama 20 yıldan uzun süredir arkadaşınız olan insanları da bir kalemde silip atamıyorsunuz.
1 hafta - 1 ay sonra bu durum normal gelecek. bu mantığı yerleştirin ve durumu basitleştirin.
dünyanın en önemli insanı sensin, o değil.
netflix abonesi olsun ama 13. gün iptal edin; sonra başka hesaptan abone olun, 13. gün yine iptal edin. böyle böyle zaman geçer, unutursunuz.