bugün

mutsuzdur.
(bkz: bir kadının terk etmesi)

gelecek yokluğuymuş - falan, hikaye; kime mardaval anlatıyorsunuz... gelecek için kalan kadın'a kadın denmez...

mutsuzdur işte. sebebi de vardır.

aniden terk ediyorsa "mutsuzluğunu" fark etmiştir; belki biri, belki bir şey, belki de başkası ona mutluluğu göstermiştir bir şekilde...

kıskanmak ya da kızmak yersiz. mutsuz eden her zaman asıl suçludur.

gönül, yani kalp bir ev gibidir. evin içindekiler hallerinden memnunsa, yani "yuva sıcak" ise kapı sağlam bir şekilde kapalıdır. eğer ev sakinlerinin biri halinden memnun değilse kapı sonuna kadar açılmış ve o evden ayıracak, onu alıp uzaklara götürecek birisi beklemektedir.

çatışma da burda başlar işte: biri halinden memnun, diğeri memnun değilse o kapıyı sürekli kapatmaya çalışır memnun olan. bu ise imkansızdır; gönül bir defa başkasına açıldı mı; üzerine dağları devirsen, yılları döksen fayda etmez; o uçar gider...
Bir kadın gittiğinde; bir anne, bir dost, bir arkadaş, bir sevgili..... herşey öksüz kalır... bir kadın gittiğinde bir çok şey gitmiştir aslında.
bir kadın çizeceğim senin gibi bırakıp gitmeyecek nidaları ile şarkılara konu olmuş kadındır.
kaşar kadındır.
(bkz: kaşar)
içerik bulunamadı.
kesınlıkle terk etmesının nedenı vardır mutsuz ve sıgara kullanıyodur.
--spoiler--

Osman amca hanımı ile tartışmış hanımı memleketteki anasının yanına gitmiş..
Cep telefonuyla yaptığı çağırmalarına cevap alamayan Osman amcanın; çamaşır, bulaşık, yemek, temizlik ve çocuklarla uğraşmaktan takadı tükenmiş.
Osman amca kadınını telefonla bir daha aramış... ancak anasının yanından koca evine dönmek istemeyen kadın, telefona cevap bile vermemiş.
Bunun üzerine Osman amca mesaj atmaya kara
r vermiştir. Ve mesajdan bir saat sonra evin kadını kapıda belirmiş.
işte o mesaj;

Kadınım bu sağa son mesajım.
Bebelerinen evde oturup ağlarım.
Çamaşır, bulaşık tarih yaptı.
Kadınım ben bu işlerden ne ağnarım.
Bi tokat salladım değmedi bile, La bok mu var babağan evinde.
Ula ne bilinmez bir avradmışsın, Bebelerinen beni Mevlam gayırsın.
Arkadaşın Hatçe yan yan bakıyo.
Üzelme Osman abi deyiveriyo, Bebelerin başını okşayaraktan, Kendi düşen ağlamaz deyip gülüveriyo.
Bugün geliverdi zabahın köründe, Vallaha, yalnız bi gecelik vardı zillinin üzerinde.
Bulaşığa daldı, çamaşırı yıkadı, La kadınım bak göğnüm çok daraldı.
Bebeleri banyoya sokup yıkayıveedi.
Osman abi sende gir, keseleyim diyiveedi.
Ben de buğün olmaz yarın diyiveedim, La kadınım sağa bir şans daha veedim.
Zabaha kadar geliyosan gel eve, Vallahi gelmezsen böyük tehlike.
Hatçe bekliyoo elinde kese, Vallah keseynen kalsa keşke..:)))

--spoiler--