bugün

alıntıdır:

Vücudumuzun savunma mekanizmasının bir parçası olan koku salgıları, cinsel yaşantımızın da vazgeçilmezi. Apokrin bezlerinden salgılanan ve koltukaltında terlemeyle yayılan kokumuz, özellikle ön sevişme aşamasında partnerimizle kurduğumuz cinsel bağlantının ve uyumun bir parçası.

Cinsel ilişki sırasında koltukaltı bezlerinde üretilen salgı, hava sıcaklığının yarattığı salgıdan tamamen farklı ve kadın ve erkeklerde farklı kimyasal yapılarda oluşuyor. Erkeklerde Apokrin bezi miktarı kadınlara göre daha az sayıda bulunuyor.

Ancak karşı cinsle bedensel bir yakınlaşma yaşandığında, kadınlara göre çok daha güçlü bir salgı üreterek cinsel çekiciliği artırıyor. Erkek vücudundan yayılan bu kimyasal madde, kadında cinsel uyarılma yaratıyor. Cinsel ilişkiden hemen önce duş alan ya da koltuk altı terlemesini engellemek için deodorant kullanan erkekler, bu cinsel uyarıcıyı bloke etmiş oluyor.

insan bedeninin yaydığı uyarıcı kokularla ilgili yapılan klinik deneyler de, erkeklerdeki bu salgıların afrodizyak etkisi olduğunu kanıtlıyor. Bu konuyla ilgili yapılan bir çalışmada, erkek katılımcıların koltukaltlarına yerleştirilen emici pedlerle her katılımcının terinden örnek alındı. Bu pedlerden alınan ve konsantre edilen kokular, kadın katılımcılara 6 saat boyunca koklatıldı.

Deneyin sonunda kadın katılımcıların kokular yerleştirilmeden öncesine göre çok daha rahatlamış oldukları rapor edildi. Daha da önemlisi, kadın katılımcıların yumurtlamayı sağlayan hormonlarının salgılanmasında ciddi oranda bir artış olduğu gözlemlendi.

Başka bir çalışmadaysa, erkeklerin koltukaltından salgılanan androstenolün (testosterona benzer bir üreme sistemi hormonu) özellikle yumurtlama evresinde kadında cinsel isteği artırdığı görüldü.

Feromonların koku duyusuyla algılanabilmesi için partnerinize yalnızca bir kaç santim uzaklıkta olmanız gerekiyor. Aynı şekilde erkeğin vücudunda hiç bir kıyafetin bulunmaması, kadının erkekten yaklaşık 7 cm kısa olması da feromonların daha kolay algılanabilmesi ve daha etkili olabilmesi için önemli.

Erkek vücudunda kadın vücudundan farklı olarak salgılanan bu ilginç maddelerin, eş seçiminde önemli bir rol oynadığı ileri sürülüyor. Yani, erkekseniz genlerinizin bazı kadınlara çekici gelmenizde, bazıları içinse sıradan olmanızda oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.
bu sadece aşıklarda ya da aşık olma sürecinde ki çok iyi vücuda sahip kadınlar da erkekler de olabilecek bir zımpırtı. tanımadığım ve orta güzellikte ki bir kadının teri beni neden tahrik etsin ?
Teri bilmiyomda ben bir kere sucuk yemistim, 2 saat sonra köpegin burnuna osurdum hayvan bögürerek kusmustu.. cok utanmistim.
(bkz: sigara kullananların terinin daha iğrenç kokması)
Doğrudur.
Lağım gibi kokmayı saymıyorum tabii ki, gerçi hiç denk gelmedim zaten de neyse.
bu bilgi doğru olsaydı, balkanlardan gelen hava dalgası sayesinde poseidon hazretleri'nin koltuk altısı tüm dünya'nın aklını başından alırdı. (bkz: perfume the story of a murderer)
(bkz: işçi sınıfının dayanılmaz cazibesi)
yalnız burada erkek terinden bahsedilir. erkek teri kadın terine göre daha yoğun kokmakta.
Şahsen kadınların tahrik olabiliceğimiz o kadar çok detayı varken terine tahrik olmak hastalıklı bir düşünce ürünü.
Bir erkek olarak sevdiğim kadının ter kokusu beni tahrik eder. Bu ter tabi ki sevişirken ortaya çıkan ter. Koklaya koklaya sevişirim. Sevgi duymadığım biriyle sevişirken asla koklayarak sevişmem.
Terin vücudun hangi bölgesinde görüldüğüne göre değişir tabii. Şayet karşı cinsin terinden tahrik olmak için biraz mahrem bölgelerde görmek gerek gibi sanki. Umarım herkeste öyledir.
(bkz: Feromon)