bugün

sanki bunları kaçıracaklardı. alt üst tarafı 30 gün bikaç tl için.
vah ne kadar üzücü 21 gün lan boru mu.

21 günden ne zorluklar çekmişlerdir kim bilir yazık.
çoğu 21 güne bile itiraz ediyordu

paşa çocuğu ya la bunlar.

parayı yatıracakmış ama hiç gitmeyecekmiş dürzü.

geçen bir otobüs yolculuğunda bunlardan biriyle

konuştum neden 21 günmüş diye neredeyse ağlayacaktı densiz.

eve limuzin gönderselerdi yorulmazdın a dengesiz.

bunlar reyiz emredecek afrine gidecek ?????????????

çocuklarına anlatacak askerlik anıları oldu.

bunların teskeresini pempe kağıda basmak lazım.
Göz yaşları içinde izlediğim anlardır. Bozağım düğümlendi şu an.
Bu insanlarda hiç utanma kalmamış mk. Laflara bak. Allah herkese 21 günde değil 21 saniyede özleyecekleri bir aile nasip etsin.

It yuvasından farklı yerde büyümeyenler kıskanıyor zira.
gözlerim doldu.*
"ne çabuk gelirmiş meğer teskere
kızları almayın artık askere..." diyen erkin koray abimiz yıllar öncesini gören bir bilge kişiymiş meğer kendisine uzun ömürler dilediğim.

https://youtu.be/SssqttA0drU

tnm: gözlerin dolmasına vesile olur.
Lan olm ben kısa dönem askerlik yaptığımda bizimkilerin ısrarla gelmek istemelerini bile engellemiştim. Gelmeyin demiştim. Altı üstü 5,5 ay askerlik yapıyoruz neyin tatavası bu diyordum.

Ama bu 21 günlük bebeler utanmadan sülalelerini çağırıp bir de kamuflajla poz vermişler. Bunlar var ya tam muhallebi çocuğu.
gitmiş eğitimini almış kalan zamanda patetes soğan soyacağına soymadan dönmüş askerin ailesine kavuşma anıdır.
ülke savunması gerektirdiğinde herkes seve seve ya da başka türlü gidecek. ister 50 yaşında olsun ister profesör olsun.
duyan da kore savaşı'ndan geliyorlar zannedecek amk. altı üstü 21 gün temel askerlik hizmeti almaya gittiler. ne kavuşma anı?

t: bedellilerin drama operasyonudur.
engellilere bir günlük askerlik yaptırmaya benziyor.
Ben ilk troll haber sandım yazık ülkenin haline bak oğlum olsa döverim orda..
Keşke hem bir güzel paralarını alıp hem de bir güzel sikselerdi bunları. Ama eminim ki kantinde akşama kadar göt büyütüp, askerliğin zor olduğunu düşünmüşlerdir. Belki içlerinde heves edip, utanmadan şafak kağıdı karalayanlar bile olmuştur.
Özlemek bir ömür boyu sürer kavuşmak bir dakika.

Yani gün sayısının pek bir onemi yok bence.
Ben 18 ay yaptım.
güncel Önemli Başlıklar