bugün

askerliğini bitiren kişinin kuracağı ilk cümledir.

misal; daha da yeşil giyersem siksinler gibi...
jamiryoo!
burda öğrendiklerimizi nerde unutuyorduk?
En iyi komutanın aq.
(bkz: nerde kalmıştık)?

söylemişliğim var.
adapazarı bir liman ben bir gemi birdaha gelirsem siksinler beni. not; 87/1 adapazarı orduevi
"lan vicdansızlar verin bavulumu gideyim artık laaaaannn" cümlesidir. evet şahsım tarafından kuruldu bizzat..

18 ayı bitirmişsin bak bir çok günü sıkıntılar ile geçmiş sürekli emir altındasın ancak akşamları saat 5 den sonra biraz özgür olabiliyorsun ondada nöbetçi astsubay var nöbetçi subay var nöbetçi amir var bunlara denk gelmemeye çalışıyorsun. böyle böyle 18 ayı bitiriyorsun teskereni almışsın nizamiye kapısına 500 metre kalmış o arkada kalan alt devreler torunlar tombalaklar bavulunu ve teskereni alıyor sana komando dansı, ördek yürüyüşü, istikamet gibi çileler çektiriyor. o yol 18 aya bedel hale geliyor 1 saat içerisinde..
gidelim bu amk. memleketinden. ama acı tatlı anıların yaşanmışlığı sebebiyle daha sonra büyük bir özlem duyarsınız o ayrı bir konu. bir tespit.
kapıdan attığım ilk adımdan sonra halbuki bir adım geride de aynı olan havayı içime çektim ve çok basit ancak içinde özgürlük barındıran şu tek kelimelik cümleyi söyledim;
"bitti"
hayatımda kurduğum en güzel cümle sanırım buydu.
şafak demiş comolokko.