1. 1.
  4 ilk sünnet
  4 farz
  2 son sünnet
  20 teravih (4*5)
  3 salat ul vitr

  olmak üzere 33 rekattan oluşup ramazan ayında kılınan namaz.
  12 -2 ... arjen robben
 2. 2.
  bu namazı 15 dakikada kıldıran jet imam vardı, televizyonlara haber konusu olmuştu gizli kamera görüntüleri. bence namazı pasif egzersiz olmaktan çıkarıp kardiyovasküler egzersiz haline getirmesi ile cemaate iyilik etmekteydi, neden görevinden aldılar anlamadık*.
  5 -1 ... roy mustang
 3. 3.
  türkiye'de orijinal kuralları olan namaz. şu yaşıma kadar gittiğim sayısız teravih namazından edindiğim tecrübeye göre farz ve vitrin yavaş teravihin ise hızlı kılınması gerekiyormuş. aradım, taradım böyle bir yazılı kural veya emir olduğunu göremedim hiçbir kaynakta. anlamadığım şey madem çabuk bitsin diye teravih namazı hızlı kıldırılıyor da diğerleri neden yavaş kıldırılıyor?? eğer surelerin tane tane ve yavaş okunması gerekiyorsa teravih namazı neden hızlı kıldırılıyor??

  sabah sabah kafama takıldı sevgili yazarlar.
  10 ... arjen robben
 4. 4.
  farz olan bir namaz değildir. bu rağmen hayli zahmetlidir ve elbette bol sevaplıdır.
  ancak, kılınması zorunlu olan vakit namazlarını(sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsı) sene boyunca kılmayıp ve hatta ramazanda dahi yatsı haricinde(onu teravihte mecburen kılıyorlar) bulunan namazların kılınmaması hayli yanlıştır.
  20 rekaatlık teravihi, 2 rekaatlık sabah namazına tercih etmek en hafif tabiriyle saçmalıktır.
  10 ... azorka
 5. 5.
  bursa yeşil cami'inde kılındığında saatler sürebilen namaz
  1 ... fastangryx
 6. 6.
  ebeveynleri yüzünden akşamları evden çıkmakta zorlanan çocukların veya gençlerin dışarı çıkabilmeleri için sağlam bahane. internet cafeye gitmek, ps oynamak ya da kahvede fayans dizmek bu esnada yapılabilecek alternatif aktivitelerdir.
  7 -2 ... pygmalion
 7. 7.
  diyarbakır mardinkapı semti hz.ömer camii'ndeki imamın tam olarak 9.5 dakikada büyük bir hengame eşliğinde kıldırdığı namazdır. öyleki imamın arkasındaki cemaat imama yetişebilmek için birbirinden bağımsız hareket etmeye başlıyordu, kimi secde ederken kimi rükuya yetişmeye çalıışyordu.
  2 ... dusunenadam
 8. 8.
  bitmek bilmeyen, yarısında ara verilmesi gerekilen, son bir kaç rekat eve ödev olarak götürülebilecek olan ömür törpüsü haline gelen namaz.
  1 -2 ... puandorg
 9. 9.
  bir namaz çeşidi**.
  -2 ... leggare
 10. 10.
  geçen ramazan'dan itibaren diyanet işleri başkanlığı emriyle, şafi mezhebinin gereğine saygı göstermek için 2 rekatta bir selam verilerek kılınan ve hz. muhammed'in tüm müslümanlara yararlarından dolayı önerdiği ve hadislerden de anlaşılacağı üzere çok yararlı bir namazdır. hem bu dünyada hem de ahirette insana yararlar sağlayacağı kesindir. dini yararının yanında, oruç tutan bünyenin birden yemeğe abanmasından sonra bedene tam anlamıyla onlarca mekik çektirmektedir; bacak, kol, göğüs ve az miktarda da karın kaslarına etki yapmaktadır. namazın her alanda yararlı olduğunu gösteren örneklerden biridir.

  ama bu namazlarda, daha cami terbiyesi almamış çocuk ve gençlerin yaptıklarına sinirlenmeniz işten bile değildir. her rekatta namazı bozacak bir hareket olmasına rağmen ayak başparmağının kıtlatan mı istersiniz yoksa namazda saatine bakan mı? bu şekilde her alandaki eğitimin sorunlu olduğunu bir kez daha farketmeniz sizi üzebilir.

  ama genel olarak, en bereketli ve olanaklı ay olan ramazan'da kaçırılmaması gereken namazdır.
  2 ... derberker