1. .
  malesef ki bizim ordumuzdur bunu yapan.
  öncelikle şunu belitrmek isterim amacım kesinlikle orduya hakaret değildir. ama bazılarının silkinip "bazılarına" hesap sorması gerekiyor.

  (bkz: köylüleri terörist sanıp öldüren ordu)
  (bkz: devletin kekiğini izinsiz toplayan ölü köylüler)
  (bkz: 15 günlük asker nasıl hududa gider)
  7 -10 ... ahmediburak
 2. .
  insanların klavye başından götünü kaşıya kaşıya bazı şeyleri sorgulamasının ne kadar kolay olduğunun göstergesidir.

  eğer varsa, elimizi vicdanımıza koyup yazdıklarımızı bir kez daha okuyalım.
  4 -8 ... cany13
 3. .
  Evet tsk sonsuza dek yaşasın biz atak değiliz.
  ... hoppala pasam mal kara kesan
 4. .
  ilk olarak teröristi köylü sanıp ateş açmamak, ikinci olarak köylüyü terörist sanıp ateş açmak şeklinde tekrarlanan hatadır. aceleye mahal yoktur, orta yol bulunacaktır.

  (bkz: allah ın hakkı üçtür)
  6 -3 ... afrasyab
 5. .
  insanlar klavye başında götünü kaşıya kaşıya yazı yazsın diye tsk nın var olduğundan bir haberdir yazarlar. yazarların görevi teröristle çarpışmak değil. onun içinde para almıyorlar. bu konuda yeterlilikleri olsa idi zaten şu an klavye başında değil dağda olurlardı.

  tsk da insanlardan oluşuyor ne var bunda diyen insanların rahatsız olduğu konudur.

  tsk nın hata yapma lüksü yoktur arkadaş. telafisi olan konularda hata lüksü aranır. ölümün telafisi var mı? sorarım size sözlük.
  6 -4 ... cadeau
 6. .
  hukuk devleti ilkelerine göre, hesap sorulması gereken hatalardır.
  ortada ne hesap soracak muktedir bir iktidar, ne millete hesap verecek sorumlular, ne de hakkını arama basiret ve yetkinliğinde millet olmadığına göre;

  vatan sağolsun.
  1 ... anamur muzu
 7. .
  (bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)
  1 -1 ... neset
 8. .
  köylerden sağladıkları lojistik destek gözönüne alınırsa, iki kavramın birbirine geçmiş ve çözülmesi son derece güç olduğu görülecektir.
  1 -1 ... raad
 9. .
  lan arkadaş benim kafam basmıyor amına koyum ya, otuz küsür yıldır terörle mücadele ediyorsun köylü ile teröristi ayırt edemiyorsun. yav iyi de bu çoban koyun otlatan kişi demek değil mi nerde lan bu çobanların koyunları diye düşünmedin mi? ya da terörist dağda gezen adam mı demektir? dağda teröristten mada kimse olamaz mı? yok arkadaş bu işin içinde bir iş var harbiden var ama çözemedim.
  1 -4 ... namkara
 10. .
  bunu anlamak için, orada asker olmak gerekiyor. öyle ki, oradaki asker ne yazık ki profesyonel değil, korkuyor dolayısıyla. korku insana neler yaptırmaz ki, düşünün gece karanlığında o gün evde yok bildiğiniz babanız, hiç beklemediğiniz anda odanıza girsin, valla o panikle elinize ne geçerse bu kimmiş diye sormadan kafasına sert ne bulduysanız atarsınız bile. bu da biraz böyle, askerin "sen terörist misin" diye sorma şansı yok. bu yüzden her ne kadar tasvip edilmeyen bir olay olsa da buradan klavye başında yazmakla anlaşılacak bir durum değildir.
  3 -2 ... mal sahibi