1. 1.
    Aslında birbiriyle ilişkilidir. Terör zihniyetini öldürmeden teröristleri öldürseniz de yenileri biter. Teröristleri ortadan kaldırmadan da zihniyetle mücadele etmek zor olur ama burada teorik mücadele en az pratik kadar önemlidir.

    Terörist denilen kişi sadece eline silah alan kişi midir? Şehirlerde o silah alan kişileri evlerinde saklayan, koruyan, finanse eden veya fırsatını bulsa destek olacak birçok insan olabiliyor. Şu an bile bir terör olayı olduğu zaman sosyal medyada birçok bu zihniyete sahip eli silahsız teröristlerin düşünceleri açığa çıkıyor.

    Bugün baskı ile teröristleri biraz engelledik. Yarın fırsat bulduğunda eline silah almamış kişilerin almayacağı ne malum? Değil tabi ki. Türkiye bugün silahlı terörle mücadele ediyor ama silahsız terörle mücadele yok ortada.

    O öldürülen kişilerin yakınları ailesi ya da onun gibi düşünen birçok kişi mevcut. Bu kişilerin bir şekilde vatan millet sevgisine kazandırılması ve sadece silahla değil kalemle de mücadeleye başlanması gerekiyor. Bunu yapamazsak bugün 1000 tanesini bitiririz yarın bunların çoluğu çocuğu çıkar 2000 olurlar.
    3 ... keyf kahyasi