1. 1.
  ispanya devletidir bu uyduruk devlet, yıllarca silahlı mücadele ile bitiremediği ayrılıkcı eta terörünü, müzakere ve insan hakları gibi acizlik vesikası yöntemlerle sonlandırmaya çalışmış, başarılı olduysa da, uyduruk bir devlet olarak tecillenmiştir. Oysa sri lanka öyle mitamil kaplanlarıadı verilen çakal sürüsünü "kahrol düşman al sana bombe" düsturuyla yer ile yeksan edip, kökünü kurutmuş, ve dünya' nın en muzaffer, en prestijli, en güçlü devletlerinden birisi olarak varlığını sürdürmektedir. Viva sri lanka!
  -1 ... siddartha
 2. 2.
  barışçıl devlettir.
  -1 ... yani diyor ki
 3. 3.
  sri lanka doğru olanı yapmıştır. adı üstünde terör yani. devlet 3-5 çapulcudan daha mı acizdir ki "dur otur bir konuşalım" tarzı yapmaktadır? ispanya barış adı altında bir çok taviz vermiştir ve şu an eta tarafından siklenmemekle birlikte sürekli yeni taleplerle karşı karşıya kalmaktadır. bu nedenle ite it gibi davranılmalı, bölücü terör kendisinin başvurduğu metodla sona erdirilmelidir.

  edit: bizde yıllardır dökülen kanın haddi hesabı mevcuttur zaten. ispanyadaki eta terörü de etnik nitelikli olmasıyla beraber din-mezhep bazlıdır. sri lanka daki ise tam bizdeki gibi "belli bir bölgenin sözde bağımsızlığı" doğrultusunda bölücülüktür. bunları bilerek ahkam keselim lütfen.
  -2 ... flat head
 4. 4.
  ispanya değildir. her şeyden öncelikle eta örgütüyle tamil kaplanlarının durumları farklıdır.
  sri lanka da yıllardır dökülen kanın haddi hesabı yok. ispanya da durum çok daha farklı.
  olayları sadece yüzeysel bilip atıp tutmak kolay tabi.

  tanım yapmıyorum. zira tanım yapılmayacak kadar absürt bir başlık.
  -1 ... baddin nabiyon baddin
 5. 5.
  özeleştirisini yapmış yanlışlarının farkına varmış devlettir.
  ... yani diyor ki
 6. 6.
  eli kanlı bebek katilini muhatap alanlar a sahip devlettir.
  ... baba24
 7. 7.
  Hakikaten uyduruk bir devlettir ve bu yüzden bölünme aşamasında olduğu herkesçe malumdur.

  ironi yaparak ispanya bile böyle yapmış diyenler önce ispanya'nın 17 adet özerk bölgeye ayrıldığını, Katalunya'nın her an bağımsızlığını kazanmak üzere olduğunu, (bkz: catalonia is not spain) ve bu insancıl yöntemleri deneyen ispanyayı hiç mi hiç siklemediğini, ispanyolların da bunu eşşek gibi seyretmek zorunda kaldığını bilmeyebilir.

  Ha sen diyorsan ki atıyorum Malatya da yüzbin kişi stadda toplanıp "Malatya Türkiye değildir" diye bayrak açar, Türkler de bunu seyreder. Yok biz Şemdinli de yaptığımız gibi adamın anasını skeriz.
  1 ... otur da dinle