bugün

(bkz: lazer epilasyon)
dışa bağımlılığın müsaade etmeyeceği çözümdür.
muhtemelen askere gitmeyen birinin bulduğu çözümdür. yakın zamanda dağlara çıkıp o teröristlerle çatışma gibi bir durum da gözükmemektedir, kendi adına. ya da kurtlar vadisi izleyerek gaza gelmektedir. en kötüsü biz oralara, haritadan silmek için bomba yağdırırken, kürtlerin elinin armut toplayacağını zannetmektedir. kimbilir belki de 25 yıldır yaşananlardan haberi yoktur.

insanlık ve nasip kelimelerinden ise hiç bahsetmiyorum.
(bkz: saç ekimi)
+öğretmenim bu harita nasıl oldu?
-sil evladım öyle harita mı olur.
+tamam öğretmenim.
-afferim bu güzel olmuş otur beş.
saçmaladıklarını, boş hayaller peşinde olduklarını onlara anlatalım, anlamalarını sağlayalım.
terör örgütü üyelerinin hepsine ps3 verilerek halledilebilecek sorun. *
abd nin demokrasi getirmesi *
(bkz: atom bombası) kullanmak.
(bkz: domuz gribi)
(bkz: tehcir)
ayakkabı bağcığını çözmekten aciz veletlerin üfürmesi ile ortaya çıkması beklenmemelidir.
(bkz: sihirli değnek)
kürt sorununa bir anda kökten çözüm getirecek bir ilaç yoktur. çünkü bu problem ne 5 yılın ne 25 yılın problemidir. daha düne kadar böyle bir problemin olduğunu bile kabul etmiyorduk. oysaki yıllar evvel bu durumu kabul etme erdemini gösterseydik belki işler bu kadar dallanmayacaktı. düşünün ki bel bağladığınız devletiniz sizin dilinizi yasaklamış , türkülerinizi söylemenize engel olmuş , kendi kültür ve geleneklerinizi hor görmüş ve yok saymıştır. 5 ,10 , 20 yıl değil neredeyse 100 yıldır - cumhuriyet tarihini milat olarak alaraktan- bu durum böyledir. kitlesel haksızlık duyguları yavaş yavaş doğmamış çocukların genlerine işler. sonra ne olur pkk çıkar olmadı başka bir şekilde hortlar bu problem. sonra biz sonuca odaklanırız gözümüz bir şey görmez.

iki gram aklımızla vay bombalarız , oy sikeriz tarzı entryler gireriz masamızdan. boş hayallerden vazgeçsinler çözüm gelir deriz. yöneticiler , medya vs. bizi uyutur. sanki sorun ''kürtler devleti bölmek istiyor biz de onlara karşı koyuyoruz '' gibiymiş olur.

hayır benim izlenimlerim bunlar değil. yukarıdaki bir arkadaş ben türk'üm yozgatlıyım falan demiş ya , ben de doğuyu görmüş orada yaşamış biri olarak ben de türk'üm - her neyi gösteriyorsa bu - hatta kırıkkaleliyim ama sorun bu değil. yıllarca köylerine , çocuklarına istediklerini ismi vermelerine engel olduğumuz ; yemeklerini , halaylarını hor gördüğümüz , günlük konuşmada biriyle dalga geçerken '' kürt'e bak yaaa'' şeklinde dalgaya aldığımız , kendi yaşadığı coğrafyaya küskün bu insanlara bir özür borçlu olduğumuzun farkına varmalı ve biraz da işe onların gözüyle bakmalıyız.

kürtlerle iyi geçinmek için illa onların kızlarına , erkeklerine aşık olmak zorunda değiliz. ya da herkes böyle bir durumda olmayabilir. sadece biz ne isek onların da öyle olduğunu kabul etmeliyiz. gerisi gelir. kürtler de kendilerini eleştirmelidir bunu da söylemeden yazıyı bitirmiyorum ; ama onlar ne kadar dikkat ederse biz -hani onlar öteki ya - iki katı dikkatli olmalıyız.

sizden olmayanı veya sizin gibi düşünmeyeni hemen bölücü vs. şeklinde yaftalamak size bir şey kazandırmaz. kazandırmamıştır da. sadece küçülürsünüz o kadar.
bu başlık benimdi lakin çok pompaladığım için silindi canı sağolsun bu moderatörlerin. efendim demem o ki kürt sorunu için güzel çözüm önerilerim vardı devlet büyüklerim için. velhasıl kelam uludag sözlük moderatörleri bu çözümü beğenmemiş olacaklar ki sildiler güzel entryimi ve şu anda rte farklı bir yöntem uygulamakta bu entrynin silinmesinden dolayı. çözüm onları haritadan silmektir efenim kaç kere söyleyeceğim bunu!
ya getirin bir pkklıyı karşıma da bir güzel sopa çekeyim şuna sabaha kadar hem de. bu da çözümün ilk basamağını oluştursun.
hiroşima.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
amerika'nın büyük ortadoğu projesinin bir halkası olarak türkiyeyi görmesi ve türkiyenin en az 3 farklı devlet olarak bölünmesini öngeren çözümdür. şu andaki hükümetimizde bunu desteklemektedir. işkembeden atıyor diyenlere soruyorum;
1-)kaç kere büyük ortadoğu projesi ile ilgili bir yazı, makale, kitap okudun?
2-)amerika gibi bir ülkenin afganistan, ırak gibi petrol ve yeraltı zenginliği bulunan ülkelere yaptıklarını görmüyormusun ?
3-)petrolün önümüzdeki 60 yıl boyunca, dünyada yaygın olarak en çok kullanılacak enerji kaynağı olduğunu biliyormusun ?
4-)cevap anahtarını sınavdan sonra http://www.uludagsozluk.com'da bulabilirsiniz. tüm öğrencilere başarılar dileriz.
*
birden fazladır. ama hiçbiri insancıl değildir acımasızcadır. gerekli midir? kesinlike!

(bkz: sürgün)
(bkz: soykırım)
güncel Önemli Başlıklar