1. .
  şöyle ki, sizden ya da herhangi birinden rahatsız olduğunda tepkisini gelip kapı önünüze çöp koyarak gösteren komşudur, komşumuzdur.

  gomşumuz oluyo bizim de gomşumuz oluyo, ivet dideye sahip çıkalım.*
  yıllar yıllar önce, ben bu üst çaprazımızda oturan, bahsi geçecek olan komşunun oğlunu dövmüştüm. o da kız kardeşime karışmasaymış, iyi oldu. neyse işte, bu komşu tabi bana ve benimle beraber tüm ev halkına sinirlenmiş. sabah evden okula gideceğuk, ne görelim? kapımızın önünde çöp. ve gelip söylüyor, ben koydum o çöpü, size tepkim bu, diye.*
  o gün de çok gülmüştük tabi ama kızmıştm yani.

  neyse efendim yıllar yılları kovaladı, bizim çocuklarımız sokakta birbirini döver hale geldi. üst katımıza bir ay önce azılı bir komşu taşındı ki sormayın gitsin. çocukları 7/24 gürültü halindeler, bu nedir arkadaş? ne desek, ne kadar uyarsak kar etmiyor. hayır çocuklar evden çıkıp, şöyle mahalleye inseler, direkt bir tenhada sıkıştırıp onlara göz dağı vericem; ama o da yok.
  en son dün gece dellendim. yahu dedim biz rahatsız oluyor, bu bizim deli hatun* neden rahatsız olmuyor, neden susuyor, neden çöpünü kapılarının önüne bırakmıyor?
  isyanım cevap bulmuş, bu sabah çöpünü kapılarının önüne koymuştu. gülsem mi ağlasam mı bilemedim.* üst kat komşumuz isyanda, böyle olmaz ki canım ama aaa, diye. ama canım işte, siz 7/24 susmazsanız, uyarıları dikkate almazsanız, delinin biri çıkıp bunu size yapar yani.
  neyse sıra bende, şu çocukları bakkala markete giderken yakaliyim de, bi göz dağı veriyim.*
  1 ... parlakmavi