bugün

doğru önermedir. dertleri yeşili korumak mı? güldürmeyin adamı. gezi parkıymış! tehey de tehey. bu göstericiler acarkentten haberdar mı? acaristanbuldan? beykoz konaklarından? chpnin verdiği ruhsatlarla 13 ağaç değil (gezi parkında yıkılması planlanan ağaç adedi) binlerce ağaç kesip, ormanı yok edip 'villa' yapanlardan haberdar değil mi? ironik tarafı şu ki, buralarda ve boğazda oturan ve ormanı talan eden bazı para babaları 13 adet ağacı düşündükleri için bu gösteriye destek veriyorlar. acı tarafı da şu ki bazı andavallar da bununla yeşili koruduklarını zannediyorlar.
ayrıca (bkz: #19913204)

edit: eğer o kadar çaplıysan adamı sandıkta gömersin. yok "10 yıldır -ne on yılı cumhuriyet kuruldu kurulalı- seçim kazanamıyoruz anasanı satayım. daha önce darbe yaptık da öyle hükûmet olduk. ama bu recep tayyip denen adam bizim operasyonel ekibimizi içeri tıktı. darbe yapamaz hale getirdi. belki gezi parkından bir post çıkartabiliriz, darbe falan olur da biz de iktidar oluruz" un rüyasını görüyorlarsa bu zavallılıktır, rezillik, kepazeliktir.
sandığa atılan oyları bir çeşit hokus pokusla halkalı çöplüğüne ya da kanalizasyona göndermeyi başaran işbilir kişinin bu marifetine güvenerek sözümona demokratik tavır göstermesidir.

aynı zamanda kurduğu rant şebekesi işin diğer boyutudur.
Tepkinin sandıkta değil sokakta gosterilmesi gerektigini savunanlardanim. gunlerdir tv den takip etmeye calistigim olaylarin dun tam ortasindaydim bu sadece agaclar kesilmesin diye baslatilan eylem artik boyutunu degistirmis ve insanca yasamak, diktatorluge karsi cikmak , amerikan usagi olmamak, fikri hur vicdani hur yasamak istedigimiz icin toplu bir haykirisa donusmustur. hayatimda hic bir siyasi partiye oy vermedim yandas olmadim ben insanlara yapilan zulum icin ayaklandim basbakan in halkina uygulattirdigi orantisiz polis siddeti icin ayaklandim. gunlerdir orada uykusuz kalip sehri icin savasan insanlar icin ayaklandim iyiki de ayaklandim. gittim ve olayin tam ortasinda gaz bombasi biber gazi yedim ama ölmedim bugun yine gidecegim destek olacagim. bu millet tek yurek olmusken bundan vazgecmeyi de hic dusunmezken ben de yanlarinda olacagim. tepkimi sokakta göstereceğim yani.
demokrasiden dem vuranlar gidin tepkinizi sandıkta verin diyenler sorarım size bizim demokraktik haklarımızı neden elimizden alıyorsunuz ?
demokrasiye alerjiniz varsa hadi değiştirin bakalım düzeni yiyor mu?
eylem yapmak demokratik bir haktır ve bu faşistçe bir yaklaşımla engellendiğinde buna karşı koymak halkın hakkından öte birincil görevidir.
Tam gerizekalı, salak, korkak, mal, beyandır. Sokaklar bizim olmadıkça ülke bizim olamaz.
en güzel cevaptır. anarşist eylemlerle iktidarı devireceğini zanneden kesimin söyleyemediği sözdür.
doğru olan cümledir.ama barışçıl eylem de sürebilir.
ilk bakışta doğru gibi görünen ancak bugüne kadar yapılanlar incelendiğinde doğruluğu çürüyen bir görüştür. seçime kadar beklendiğinde bu ülke bugüne kadar kaybettiklerinden çok daha fazlasını kaybedecektir. bu, gün gibi ortadadır.
katıldığım önermedir. bunun için güçlü bir toplumsal hafıza gerekir yalnız o da bizim milletle yok ne yazık. yoksa birileri 8 kere bu ülkenin başına gelmezdi.
Hala sandik olmaz çünki yeniliyoruz mantigi icinde biz darbe istiyoruz diyen postal yalayicilarini bu baslik altinda gormemizi saglayan onermedir.
tepkini sandıkta göster ve gene ak partiye ver ki terörizm ve anarşizm ortadan yok olsun.
Tepsikisi sokakta gösterenlerin 90%ı zaten akp ye oy veren insanlar değildir. Geçersiz bir önermedir bu yüzden.
türkiye de hiç oy kullanmayan beni gaza getirmiştir. bir dahaki seçime sandığa gideceğim, tayyip beni bile ne hale getirdin sen düşün.
sandığa gidene kadarki süreçte ne olacağını düşünmeyen insan söylemi.

parkın yıkımına izin verilseydi ve sandıkta tepkimizi gösterseydik ne olacaktı? park geri mi gelecekti? doğru yer, doğru zaman diye bir kural vardır. zamanı gelince sandıkta da cevap verilecektir. emin olunuz.
Bu geri zekalı önerme artık dünya tarihinden silindi, uygar ülkelerde "Katılımcı aktif demokrasi" diye yeni bir yorum var. Yani malak gibi 5 yıl yatmıyorsun. Kent konseyinden siyasal konseye vatandaş aktif olarak öneriyor çoğunluğu elde ederse uygulamaya giriyor, nasıl? Yemedi değil mi? Senin demokrasi anlayışın 5 yılım malak gibi yatmak.
kafa çalışacak...

sikiliyor musunuz?
bildiğiniz sizi sikiyorlar mı?
domaltıp bacaklarınızı ayırıp ellerinizi yere koymanızı mı istiyorlar?
ağzınıza mı vermek istiyorlar ?
götünüzden kan almak mı istiyorlar?
ağzınıza sıçmak mı istiyorlar?

o zaman bırakın bunları yapsınlar, daha sonra gidin sessiz sedasız karakola şikayette bulunun. terbiyesizlik yapıp
"aaa ne yapıyorsunuz arkadaşım" demeyin. terörist misiniz siz?

yarın bi gün siz de başkalarını sikerken böyle yapsalar iyi olur mu? ha?

lan yarım gram beyninizle olaylara yorum getirmeyin yeter bıktırdınız arkadaş ya birileri de destek vermiş, beğenmiş. bu ülke hakikaten çok acayip arkadaş...
darbe olursa elinde oy pusulasıyla sandığı bekleyecek olan şakirt söylemidir efendim.

ne yani, darbe olunca tepki göstermeyecek misin? aa evet, gerçi her darbede alkış tutuyordun askerlere...

ee, o zaman delikanlılığına tüküreyim ben senin...*
enikleri korkutan söz.
biliyorlar 3-5 köpekten ibaret olduklarını.
ben burda ortalığı yakıp yıkanlardan bahsediyorum tabiki. adam gibi sakin sakin eylemini yapandan değil komünist ergenlerden bahsediyorum.
demokrasi adı verilen naneyi sadece sandık ve oy kullanmak olarak görenlerin savunusu.
siz demokrasiyi çok yanlış anlamışsınız canım.

--spoiler--
şimdi düşün yarın senin zihniyetin iktidar olunca sokağa inme sırası bende mi?
--spoiler--

zulüm görüyorsan, hakkın yeniyorsa, yönetenler halkı değil kendi ceplerini düşünüyorsa sessiz kalamazsın.
sokağa da ineceksin, bağıracaksın, hakkını arayacaksın.
idareye olan tepkini idarenin koyduğun kurallarla gösteremezsin. sadece komik duruma düşersin.
(bkz: 17 milyon fazla oy pusulası ne olacak)

--spoiler--
seçmen sayısı 52.758.710
12 haziran seçimleri için basıldığı iddia edilen oy pusulası adedi : 69.163.710

"yedek onlar" diyecek çakallar için : genç semih'in yedeği mi? 17 milyon yedek pusula mı olur oha.

ayrıca ihale de evlere şenlik.

--spoiler--
"yapılan ihalenin ardından korza yetkilisinin şu ifadesi oldukça ilgi çekiciydi : "ihale bedeline bakmaksızın biz bu ihaleyi "millet aşk"ımız nedeniyle alacaktık."

bu nasıl bir "millet aşkı" ki; 3 gün önceki ilk ihalede 11 milyon 990 bin tl olarak verilen teklif sonradan 899 bin tl'ya düşebiliyor!"
--spoiler--
--spoiler--

oy çalınan, ölülere, tekrar tekrar aynı kişilere oy kullandırılan, sandık kapandıktan 10 dakka sonra kesin sayım sonucu alınan seçimlere mi güveneceğiz?

aynı yavşaklık haber yapmayan basının ve polis terörünün arkasına saklanarak da yapılıyor.

nezarethanelerdeki tutsaklara, hastane morglarına gitmeyen medya yada gitmek istese de sokulmayan basın haber yapamıyor diye hani nerde ölü görmedim ben tilkiliğiyle akp'nin giriştiği katliam savunuluyor...

cumhuriyetçiyiz, eşitlikçiyiz, demokratız ama gerizekalı değiliz...
akpnin kandırarak oy aldığı %47'nin karşısındaki %53 malesef tek bir partiden oluşmuyor ve oylar bölünüyor ve sonuç alınamıyor. bu yüzden tepkini sokakta değil sandıkta göster demek saçma oluyor.
tepkilerimizi sandığa doldurup sunduğumuz anda nedense elektrikler kesiliyor; oy kutuları ile çöp kutuları karışıyor falan....

yoksa gösteriyoruz da annelerimizin farketmeden çöpe attığı hayati nesneler gibi, çöpte buluyoruz tepkilerimizi.
nasılsa seçimde hilenin danişkasını yaptıklarından rahatlıkla söyledikleri sözdür.
güncel Önemli Başlıklar