bugün

başbakanın davosta esip gürledikten sonraki açıklaması.

bildiğimiz üzere, iki ülke lideri küçük çocuklar gibi kapışmış ve ardından diplomasi devreye girmiştir. önce peres özür dilemiş, ardından da erdoğan bu açıklamayı yapmıştır. evet iki liderin çocuk oyunu yine biz sözlük camiasının cenesini yormuştur.

edit:tüm sözlük için geliyor: moderator
-Benim tepkim moderatöre
- O kim ki ?
"dokuz sekizlik recebim dokuz sekizlik" fikrine sevk eden söz.
(bkz: tayyib i görmeden paçaları sıvama)
(bkz: don baba donelim)
moderatörlüğün sözlük dışında da şamaroğlanı olduğunu gördüğümüz durum.
hadi kızım oyna oyna sen bana gece gündüz düğün yapayım sana şarkısı eşliğineki söylenen sözdür...kırk yılın başında israil başbakakanına diklendin bari arkasında dur.
tayyip erdoğan ın peres e verdiği ayardan sonra coşan yurdum insanının, olayla ilgili gözden kaçırdığı bir ayrıntıdır. şunu da atlamamak gerek ki rte bunu olayın sonrasında savunma yapar gibi alenen açıklama ihtiyacı hissetmiştir. hem de bu savunmada "valla bak peres e sesimi bile yükseltmedim" tadında serzenişler vardır. *Panel sırasında Erdoğan ın sık sık sakinleştirilmeye çalışıldığı gözlenirken Erdoğan ın öfkesini kontrol edemediği yorumları yapıldı.

Erdoğan, israil Cumhurbaşkanı Perez e "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz" diyerek "Bundan böyle benim için Davos bitmiştir. Artık Davos' a gelmem" diyerek salondan ayrıldı. Erdoğan ın etrafında bu sırada gazeteciler ve güvenlik görevlileri tarafından izdiham yaşandı. Büyük izdihama neden olan olay sonrası Başbakanın eşi Emine Erdoğan ın ağladığı gözlendi. (bu da fetoş gibi pek ağlak oldu bu aralar)*
Erdoğan programı terkettikten sonra yaptığı açıklamada "Bana özgür tartışma ortamının dışına çıkan bir tavır sergilediler. Uluslararası paneli kurallarına uygun olmayarak bitirdiler. Toplantı moderatörüne karşı bir tepki ortaya koydum. Bunu özellikle açıklamak istedim. Hedef saptırılabilir. Yumuşak başlıyım ama uysal koyun değilim. Tavrım moderatöre. Peres doğru konuşmuyor. Peres e saygım yüzünden sesmi yükseltmedim. Rahat konuşma imkanımız olmadı. Adaletsizlik oldu. Fazla vaktinizi almak istemiyorum. Schwab a teşekkür ediyorum. Forum başkanıyla durumu tekrar değerlendireceğiz. Böyle moderatörlerle Davos un tadı çıkmaz.
(bkz: hele bi dur soluklan yiğidim)
insan haklılığı %110 olan yerde küsüp gitmemeli, ayrica madem sozde ermeni soykiriminine verilecek destek icin yahudi lobisinden tirsacaktin neden ciktin incir agacina?

(bkz: diplomasi)
(bkz: uluslararası ilişkiler)
(bkz: küstüm oynamıyorum)

ardından

(bkz: milli gaz)
(bkz: yerel secimler)

ardindan

--spoiler--
(bkz: once o ozur diledi)
--spoiler--
(bkz: zulüm karşıtlığı mı yahudi düşmanlığı mı)

tepkim israil halkına deseydi yahudi düşmanlığı yapmış olacaktı.sözleri peresin sözlerine yanıttır ,israil ordusuna göndermedir , son sözü ve kalkıp gitmesi de moderatörün adaletsizliğinedir.
toplantıdan önce yaptığı açıklamanın yeniden yapılmasıdır ve doğru bir sözdür.
başbakan 6. nesil yazar adayıdır ki moderetör bi türlü üyeliği onaylamaz. Haklıdır sıkıcı olur beklemesi.
Moderetörde haklıdır, başbakan bolca argo kullanır nitekim kendisi kasımpaşalıdır.
(bkz: cevir kazi yanmasin)
(bkz: çok yusuf hareketler bunlar)
(bkz: siz insan öldürmeyi çok iyi bilirsiniz)
(bkz: tepkim israil halkına değil moderatöre)
(bkz: şamar oğlanı moderatör)
dünya başbakan görsüncülerin götünde patlayan açıklamadır.

hani layn başbakanınız israil'e posta koyuyordu.

yerim sizin başbakanınızı ayarınızı...
kahraman ilan edenlerin nedense 3 maymun'u oynadığı açıklamadır.
kahraman ilan edenlerin uğramadığı başlıktır ayrıca. *
(bkz: kıvırma recep din kardeşiyiz)

neden bazılarına idol olduğunu daya iyi anlamamızı sağlayan açıklama.
idolcükler başka başlıklarda ama.
mehteran dinleyip basın toplantısı eşliğinde ağlıyorlar.
ağla türkiyem ağla.
bu denyoların insafına kaldın.
(bkz: isyanım sana değil geçmek bilmeyen 550 güne)
turkiye' de kopan firtinanin yersizligini ortaya koyan aciklamadir. hani lan basbakanimiz "cocuk katili" israil' e haddini bildirmisti? hani israil basbakani' ni orda got etmisti? hani tum dunya onumuzde diz cokecekti pek yakinda? alt tarafi kendini durtukleyen birini azarlamis iste soyledigine gore.. ee o kadarini bende yapiyorum olm.. beni durteni, gidiklayani efendim enseme saplak atanin falan agzinin payini veriyorum.. hatta cok fena kufur bile ediyorum.. ama kizsa bunlari yapan bi sey demiyorum tabi o zaman hosuma gidiyo bende aynisini ona yapiyorum.. neyse iste konu bu degil simdi... yani kardesim bizim basbakan zaten herkesi azarliyordu hep.. ee normal olarak kendini durten parmagin sahibini de azarlamis.. nedir bu basbakani avrupa' nin kapisina dayanmis kanuni havalarina sokma cabasi anlamadim. biraz sukunet lan kafam agridi.
Metin feyzioglu'nun konuşmasından sonra "senin ağa babana one minut demiş......" tarzı cümlecikler kuran şerefini deve heybesinde taşıyanların görmezden geldikleri kıvırma.