1. 1.
  Dünya sözler tarlasıdır... iSteyen istediği bir durum için çok güzel bir söz bulabilir... Her koyun kendi bacağından asılır, bana dokunmayan yılan bin yaşasın... Aziz Nesin'inde bu cümlesi tarladan elde edilmiş mhsullerdendir.. Bırakınız kullansınlar, bırakınız konuşsunlar...
  ... madmax007
 2. 2.
  daha aziz nesin'în bir kitabinin kapagini bile acmamiş hatta cin en son okudugu kitap aysegül tatilde olan kişilerin söylemidir. allah belanizi versin sizin, herseyi kiliselestirmeye ve içini bosaltmaya o kadar meraklisiniz ki bok için badem kadını gibi yasamayi hakediyorsunuz.

  (#1919430)

  (bkz: ölünüz)
  6 -1 ... mulayim
 3. 3.
  insanların özellikle 22 temmuz 2007 seçimlerinden sonra Türk halkına aptal deme cesaretini bulamayıp aziz nesin'in arkasına sığınmasıyla ortaya çıkmış durumdur. benim anlamadığım olay insan kendi partisi iyi sonuç almayınca milette aptal deme ezikliğini nasıl yapar? yada kendisinin hakaret ettiği toplumun, kesimin bir bireyi olduğunu mu unutur yada o topluma ait olduğunu mu kabul etmez? *
  ... kartal
 4. 4.
  demokrasi adına adnan menderesi ağızda sakız yapmaktan daha mantıklı bir kullanımdır.
  1 -2 ... sara nobetcisi
 5. 5.
  başkasının pipisiyle gerdeğe girmenin benzeri bir örneklemedir. zenginlerin sol partiye oy vermesi nedeniyle diğer partiye oy verenler de aynı şeyi diğerleri için düşünmektedir, ama aziz nesin diğerlerinin malı olduğu için bunu kullanamamaktadırlar.
  ... basroldeki figuran
 6. 6.
  halkı kaybetmekle sonuçlanır.
  1 ... kutt
 7. 7.
  sözlük içinde atraksyon yaratmak amaçlı açılan baslıklardan biridir, sözlük yazarlara cevap vermek için kullanılmamalıdır.
  -2 ... avarotti hz