1. 1.
  Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını da yapmış olan Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan'a ait olan bir iddia.

  http://www.mynet.com/habe...-var-olay-iddia-3285306-1

  "Sınav değişikliklerinin arkasında Bilal Erdoğan var' diyen Ahmet Takan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

  TEOG kaldırıldı, üniversiteye giriş sistemi değiştirildi. Peki herkesin evini mutlaka ilgilendiren bu kararı kimler aldı ve nerede alındı? Eğitim Bakanlığı'nda, YÖK'te alınmadı da nerede oldu bitti bu işler? En doğru cevabı vereyim, Saray da aile içi kabinede. Bilirsiniz! Bu tip haberleri saraydan sağlam kaynaklardan çıkışlı olmadan kaleme almam. işin sırrı,

  Erdoğan'ın 'çocuklar evlerine en yakın okullarına gitsin' sözlerinde gizliymiş. Eğitim sistemimize damga vuran (!) son iki değişikliğin gerçek mimarı Bilal Erdoğan mış. Gerçek Eğitim Bakanı ve aynı zamanda YÖK Başkanı olan Bilal Erdoğan… Aile içi karar toplantısında Bilal Erdoğan babasına yeni sistemleri anlatması sırasında 'çocuklar evlerine en yakın okullara gitsin'demesini ve böylece haklılık ve inandırıcılığın çok yüksek olacağını önermiş. Aile kabinesi uygun bulmuş, R. Erdoğan'da son onayı vermiş. Buyrun size yeni eğitim sistemi!"

  'EViNiZiN YAKININDA OKUL BULAMADINIZ, TÜRGEV VEYA ENSAR'A YÖNLENDiRiRSiNiZ'

  "Daha anlaşılır hale getireyim;Bilal Erdoğan ve sahibi olduğu TÜRGEV'in eğitim alanındaki yoğun faaliyetleri malumunuz. ENSAR Vakfı'nın da… Bunların ne kadar sayıda yurtlara sahip olduğunu bilemiyoruz. Ancak en imtiyazlı şekilde korundukları ve çoğaldıkları gayet net. Projenin özü şöyle; diyelim ki, evinizin yakında çocuğunuza istediğiniz gibi bir okul bulamadınız. TÜRGEV'e veya ENSAR'a yönlendirilirsiniz. Oralarında yurtları ev statüsünde değil mi?. ikametgah belgesi temin etme gibi bir sorununuzda olmaz. Verirsiniz yurda bebeyi!. Maddi durumuz sıkıntılıysa ona da çözüm bulurlar, aklınız arkada kalmaz. Hem çocuk diplomayı aldıktan sonra sıkı da bir Erdoğanist olur! 'Olsun varsın"

  valla ben inandırıcı buldum bu iddiayı.
  2 -1 ... tasaklara ufleyen adam
 2. 2.
  damat bakandan sonra evlat bakan göreceğimizin sinyali gibi duran doğa olayıdır.

  (bkz: bilal milli eğitim bakanı olsun kampanyası)
  (bkz: enerji bakanı damat) *
  5 ... mel mel bakan gibson