1. 1.
    kesin yaşanmış olan diyalogtur.

her şey tengir'in trafikte Fiat fiorinosu ile şantiye'ye giderken dikiz aynasında bir siyah mercedes s600 2 siyah passat 2 gri mondeo görmesiyle başlar,
    sonrası...

(tengir babanın dediği gibi siz yine de evde denemeyin.)
    tengir budun un trafik polisiyle efsane diyaloğu
    13 -12 ... telefoncu ekrem
  2. 2.
    Trafikte geçiş üstünlüğü kanunla belirlenmiş araca yol vermeyin paranız çoksa.
    Tengir abiniz para babası yapar. Siz yapmayın.
    6 -2 ... cok erken oten horoz
  3. 3.
    ulan helal olsun be! akepenin polisine nasıl da gider yapmış.

geçenlerde de, ambulansa yol vermeyen bir sürücüyü amarok'uyla önünde ani fren yaparak kendisine arkadan vurmasını sağlamış takdirimi kazanmıştı. adamın arabası pert olmuş sonra.

yetmezmiş gibi birde, "arkadan vurdun bana, istersen polis çağıralım" demiş adama, adam zavallı da arkadan vurmanın mahçubiyeti ile ezilmiş bunun karşısında.

iyi ki varsın tengir, iyi ki! bende arkadan vurabilir miyim, amarok'una. nasıl olsa çelik bariyer var arkanda, amarokunun arkasında yane? evet.
    20 -10 ... iyesta
  4. 4.
    "yol olsa biz salak mıyız biz de gideriz amk" kısmına kadar ben de destekledim. orada biraz uçmuş. hayır koca valinin koruması buna karşılık "vıli biy giçicik" diyecek ha? gelinlik kız gibi naz yapmış polis ahaha.
    5 ... metro
  5. 5.
    Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun aracına kural ihlali yaparak yol vermeyen sürücüye 500 TL trafik cezası kesildi.

ceza kesiliyor..
    ambulansa yol vermemek ile cezası aynı çakar olan tüm resmi araçlara kepçe dağil yol verme zorunluluğu var..

Bence polis ya işi bilmiyor ya çok iyi niyetli yada tengir yanlış hatırlamış..
    9 -5 ... gezdimgordumyenildim
  6. 6.
    işte buna kocaman bir hahahassiktir çekilir.
    5 -2 ... iyneci
  7. 7.
    tengir'im gemliklidir (aslında girit çocuğu ya neyse) ,bursa'nın en delikanlı kasabası gemlik'tir .

kurtuluş savaşında marmara'da direnenlerin yurdudur gemlik devrimcilerin de mücadeleyi yükselttiği yerir .
    gemlik'e mudanya 'yı da katalım, ayrılmaz.

https://youtu.be/JjB84QqsSL8
    7 -4 ... baris hemen simdi
  8. 8.
    Tengir artık bunlarla nasıl bir fantazi yaşadıysa, her tengir gördüklerinde yerlerinde durmuyorlar, baş baş bağırınıyorlar.
    Not : tengir, bende entry ni gördüğümde "hadi lan ordan! " dedim, o ayrı)))
    4 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir
  9. 9.
    tengir abiniz polise gider yapardı, mesela ben yapmam.
    5 ... massiveappeal
  10. 10.
    Tengir abimi reelde tanırım polis çakarı görünce ehliyeti ruhsatı kendiliğinden fırlar polisin eline.

Hava yapıyor burada.
    * *
    4 ... apostleye tw ceken pic rogue