1. 1.
    uzun süredir takibe alıp topladığım deliller sayesinde tespitine vardığım kanı. aslında bunu anlamanın pekte zor olmadığı pek alaka mümkün ama ben yinede kısaca özet geçeyim.
    şöyleki;
    bundan uzun zaman önce her fırsatta akp'yi destekleyen ve burnundan kıl aldırmayan tengir budun kod isimli abuzittin bağrıyanık beyefendi 15 temmuz fedön darbe girişimi sonrası miayti'den(mit) aldığı mektupla u dönüşü yapmış ve saf değiştirerek chp tarafına geçmiştir. bu bilinen bir gerçek, benim söylemem bu olayın o şekilde olmadığı gerçeğini değiştirmez. daha önceleri zaten sözlükte akp'yi destekleyerek gücüne güç katma peşindeydi, ama fedöcüler ülkeden kovulunca yeni görev için bunu yapmak zorunda bırakıldı. neyse konuyu fazla dağıtmayalım asıl konunuza dönelim.

mektupta şunlar yazıyordu ; *~
    "sevgili tengir, fedöcüler ülkeden kovulmuş ve tehlike geçmiştir artık hükümet yanlısı yazılar yazmayı bırak chp saflarına geçerek sözlükteki üstünlük hegemonyasına yardım ederek gaz almaya çalış"

not: bunu yazan tosun paşa *~
    tengir ilk başta bu olaya şaşırsada görev bilincinin farkına varıp kısa süren devre yanmaları şokunu atlatıp klavyesinin başına geçti.
    yazıyor yazıyor ve yazıyor ama bir türlü akp karşıtı söz söylemeye dili varmıyordu. sonuçta yıllarca ekmeğini yemişti bu oluşumun. iki burnu iki çeşme yazıp koluyla ağlak sümüklerini silerek yazmaya devam etti. ilk başta herkes yalancı gözüyle bakıp eksi manyağı yapsada yazdıkları baya hoşuna gitti muhalif tayfanın ve zamanla şukelelar seller şelale olup akmaya başladı. minibüs şoförü karması bir kaç haftaya sıfıra inmiş ve yükselişi doçentliğe doğru tam yol ileri devam etmişti .

artık istediği oluyor arkasına taktığı ergen muhalif tayfayla cicili bicili sözler söyleyip, onları gaza getirip, kanayan yaralarına merhem olup, bizde kazanabiliriz mesajı veriyordu.
    hal böyle iken seçimler yaklaştı ve AKP bir tiyatro oynayarak ankarayı kesinkez kesin chp'ye bilinçli olarak vererek azda olsa umutlarının yeşerik durmasına isyan etmemelerine isterlerse iktidarı Bile alabilirsiniz hayalini beyinlerine ve kalplerine pompalayarak bir nevi umut kaynağı oldu. bu bir parça ağza bal çalma olayı sadece bir oyundu tabi, ama bunu anlamaları için 2023 seçim sonucunu beklemeleri gerekiyordu, ve öylede olacak gibi görünüyor zaten. sonuçta kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezdi. devlet aklı bunun için vardı zaten.
    istanbuluda ilk başta vermek istemiş ama akp tabanını korku ve endişe sardırıp kendilerine getirip "ulan biz napıyoruz böyle, safları sıklaştıralım" düşüncesi hakim olsun diye git geller yaşatarak birliğin ve beraberliğin farkına vardırıyordu. çünkü istanbul farklıydı aga! istanbul düşerse devlet çökerdi!
    diğer taraftan da imamoğlu'na; sen kazandın denilerek 1 nisan şakası yapılıp "topal ördek" denilerek imambayıldı vuruşu yapılıp şaşkına uğrattılar.
    tengire burada çok önemli görevler düşüyor tabi. sürekli olarak biz kazandık denilerek muhalif tayfayı coşturacak, istanbulu kaybedince de "bir dahaki sefere kesin kralız be oğlum" diyerek verilen gazı seçimlere kadar geri alacaktı.
    dediğim gibi arkadaşlar bu tengir adamı suya götürür bir kaşık suda boğar anadın mı?

benim söyliceklerim bu kadar,
    sizin olaya bakışınız ya herro ya merro olsada bu işler hiçte göründüğü gibi olmuyor bazen.

şu kardeşiniz burada sizlere yardımcı olmak istedi sadece, parmağında bir yüzükten başka mal varlığı olmayan bir kişi olarak ne gibi bir beklentim olabilir ki sizden? bir gün duyarsanız ki zorozoro zengin olmuş bilinki ben kötü yola düşmüşüm. ehe.

(bkz: aramızda casuslar olabilir)
    4 -10 ... zorozorororozorozorororororo
  2. 2.
    (bkz: gece gece uzun entry giren yazar) ayy okuyamıycam şimdi. Neyse ne bize ne amk.
    2 -1 ... edeplikiz
  3. 3.
    Emayti’dir o. Miayti olsa duramazsin.
    11 -1 ... pembepapyonlufil
  4. 4.
    başka ajan olacak kurum mu bulamamış dedirtir. kamyon markası gibi o ne lan öyle.
    1 -1 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    miayti falan bilmem ama muhtemelen fedo ajanıdır.
    2 -2 ... kazangap
  6. 6.
    işte bunlar hep jpep, png, mpeg, rar lobisi. kahrolsun win8 ultimate. evet.
    2 -1 ... pillars of creation
  7. 7.
    sen nerenin işsizisin azizim.
    kahvaltıda ne yiyorsunuz olm siz.
    ... kafam bir milyon
  8. 8.
    Tengir budun adamdır, gerisi yalandır.
    3 -4 ... cerevesta
  9. 9.
    tengir budun, "guguk kuşu" filmindeki jack nicholsundur.

dahiyane bir fikirle, 35 yaş üstü yazar kulübünü kurmuştur.
    ... monk of monkmountain
  10. 10.
    (bkz: neler dönmüş serhat ya).
    ... otisabim