bugün

imandan geldiği söylenen şey.
insanı hayvandan ayıran en önemli özelliklerinden biridir.
öğrenci evinin anlamını unuttuğu naif bir kelimedir.
Bugün sabahtan beri deli gibi temizlik yaptım. Tüm evi tek başıma kaldırdım sonra bir bir yerleştirdim. Annemle konuştuk az önce sen canının kıymetini bilmiyorsun öyle iş mi yapılır diyor. Bir de daha mutfağı temizlerken dolaptaki üzümleri bile çöplerinden ayırıp tane tane dizdiğimi söylememiştim. Bazen böyle temizlik yaparken kendimi kaybediyorum, iyi oluyor ama. Şimdi kahvemi alıp dizimi izleyebilirim. Çok komik dizi.
firin ve ocak dugmelerini sokerim bulasik makinesinde fairyle yikanir.
dugmelerin bulundugu kismi yag cozucuyle citiliyorum sonra dugmeleri geri takiyorum.
ocagin gozlerini sokup icini dis fircasiyla fircaliyorum arkadaslar.
firinin fanini acinca isik yaniyor icini detayli sekilde temizliyorum.
9 senelik ama ici yeni gibidir.
on kapagi sokup camlarini cikarip yikayip tekrar geri takiyorum kapagi.

size bir gun firin kapagi sokup camlarini cikarmayi anlatirim.
evim kucuk ama esyalar cok oldugundan senin genis alanda yaptigini ben 2 oda iki koridor 1 mutfak ayrica dusakabin tuvalet lavabo ayni alanda tek kapiyla giriliyor bu kadar alanda yapiyorum.

mesela kapi ustlerini detayli silerim hep temizdir.
duvar saatini klimanin ustunu hic atlamam.elektrik dugmelerine onem veririm elektrigi kesip yag cozucuyle icini silerim.

her tarafi citilerim hic atlamam.
sadece camlari silmiyorum evde olmadigim icin ama perdeleri duzenli yikarim.ic taraftan tozunu alirim camin.
Evde 3 tane boydan sürgülü kapı-cam var. Onlar siliniyor. Balkonlardaki ıvır zıvırlardan yıkanabilenler yıkanıp yıkanamayanlar tozu alınıp kaldırılıp balkon öyle yıkanıyor sonra geri yerine. Mutfak dolaplarını 2 su silip üstünü camsille geçerim en son, beyaz olduğu için oje çiziği oluyor önce cifle onları rötüşluyorum sonra yağçözle köpükleyip en son duruluyorum kapanış camsil. Yemek masası ve salon vitrininde olan ıvır zıvırların hepsi kaldırılıp tozu alınıp mobilyalar silindikten sonra geri yerleştiriliyo.
Kısacası benim temizlik tarzımda her şey yerinden oynatılıp, bulunduğu yer ve kendisi temizlenip öyle yerine koyuluyor.
Mutfak tezgahını köpüklerken mikrodalgayı dahi taşıyorum.
işte camlar siliniyor perdeler yıkanıyor her odanın. 1 büyük 2 küçük yatak odası klasik temizleniyor ekstra halıları fırçalıyorum tüm evin 2 3 ayda bir.
Kedim var, onun tüm tuvalet malzemeleri ve bizim 2 tuvaletin tüm ekipmanını çamaşır suyu ile yıkıyorum sadece bu işlem bile 30 dk sürüyor diyeyim sana *
Elektrik sigortasına prizlerine varana kadar silerim genel temizlikte.
Bunlar ve uyguladığım daha bir çok işlemden dolayı bitmiyor işim... koltukları süpürüyorum demişsih ya ben bi de girebildiğim her detayı tüy toplayıcı rulo ile geçiyorum üstünden...
derin temizlik derken heralde fayanslari sokup altini su tehsisatini sokup icini de temizliyorsun.

benim ev 1+1 esyalar sıkısti bu eve tasininca detayli temizligi ama cok detayli olani sigara icmeden 3 saatte bitiririm.

5 kapili giysi dolabi 2 kisilik baza hepsinin altini supurup paspas yapmak dahil.

camasir bulasik makine firin bunlarin altini hep temizlerim.
koltuklarin altini ustunu supururum.
carsaf degistirme camasir dahil.
dusakabin falan hic atlamam.

tanrim cok hamaratim.
Huzur veren aktivite. Evet.
Çok zor bir iştir hele ki baştan savma yapmayı sevmeyenler için. 120 mt ev derin temizliği 4 günde zor bitiriyorum ya. Şuan komple bi dağınıklığı toplayıp süpürüp silicem, balkonları yıkıycam maksimum 4 saatlik iş. Yok kaldıramıyorum götümü, kıpınıp yapamıyorum. Bütün gün evdeyim, hiçbi sorumluluğum da yok sırf boş yapıyorum bütün gün ama kalkıp temizlik yapmıyorum. Offff tembellik çok zor...
şu özeni göstermeyen tonla insan var maalesef;

https://video.memurlar.ne...el-temizleyen-maymun.html

imkanı olsa elini yıkayacak.

not: bu sözlükte asla pis bir insan yok sakın yanlış anlaşılmasın.
(img:#2040275)
Halıyı süpürdükten sonra kaldırıp yerleri süpürdük. Şimdi silme vakti.

Temizlik bitmek üzere ama ben de bitmek üzereyim.
Bitmeyen kısır döngü.

Kendi evimi küçük tutacağım ben ya. Hem eşyanın hem evin kölesi olmaya niyetim yok.
birçok annenin hastası olduğu kavram. özellikle altın günü sırası sizdeyse tempo iyice arttırılır ve evde maksimum temizlik sağlanır. ha bazı annelerimizin zaman yahut başka engellerden dolayı temizlik yapma şansı yok, onlar da maddi imkanları el verirse temizlik şirketlerini tercih ediyorlar.
emizle temizle bitmeyen eylem.
kalabalık azaltma işi.
bugun yaptığım eylem. annem yarin hastaneye yatacagi icin bugun temizlikci almam lazim diye tutturdu. bende dusundum ve dedim ki evi ben temizliyim parayı bana ver. 120 lira yani boru degil. o da tamam dedi simdi hunharca hakettigim para icin temizlik yapiyorum. kârlı iş oldu. hadi neyse daha perde yıkayıp cam silmem lazım.

edit: temizlikci ayaginiza geldi. herturlu kapı cam yer silinir. perde yıkanır. pas pas cekilir.
kararında yapılmalıdır.
Haftasonu eve gidip tüm haftasonumu geçirmeyi istediğim meşguliyet. Deşarj olmaya ihtiyacım var ve bana hareket kazandırıp deşarj edecek tek meşguliyet bu gibi duruyor. Hem harekette bereket vardır derler hem de Bir taşla iki kuş vurulmuş olur. Hem ana duası kazanılır hem de ferah ferah mis gibi oturup çay/kahve ile yorgunluğun tadı çıkarılır.

Böyle bir aksiyona ihtiyacım var. Cidden iyi hissetmiyorum.
Cok guzel bir sey valla.
imandan Gelir efenim.
Ben evlenmeyi çok istiyorum hiç evlendin mi temizlik yapacağım de ben temizliği o kadar çok seviyorum ki ben temizliği ölünceye kadar bırakmayacağım temizlik benim hayatımı kurtarır temizlik en güzel şeylerden biridir ben temizlik siz yaşayamam bu dünyada ben bu dünyada bu kadar iyi geçiriyorum benim için temizlikte lazım bu dünyada temizlik olmazsa ne olabilir başka temizlik olcak . Temizlik eğer olmazsa bu dünyada mikrop olacak nasılsa bu dünyada lazım mikrop olması niçin bu dünyamız bizim dünyamızdır bu dünyamızın dünyada tadını çıkarmalıyızn için bir canımız var iki canımız yok . Bu dünyada temizlik olmazsa herkes biliyor mikrop olur niçin bu kadar güzel bir dünyaya sahip çıkan bir kişi vardır bir mekan temiz bir mekan için temiz olması o kadar güzel bir dünyadır ki bu bir lazım biz bu dünyamızı temiz tutalım ve hizmetçi evlerimize almayan için hizmetçi almak çok günahtır öpüldünüz hizmet yaparak öbürü para kazanıyor kendi evinde kalmıyor de başkasının evinde kalıyor bu yüzden ben çok seviyorum temizlik yapmaya hatta evlenince bile o kadar çok sevineceğim ki . Temizlik hayattır biz mikroplardan kurtalan kurtaran bir şeydir allah iyi ki de bize bu temizlik eşyalarını yaratmış cahil derken temizlik süpürge falan filan ve öyle de böyle o kadar güzel bir mekan istiyoruz ki bu kadar da güzel mekan bulamayacanız kadar canlarımız birdir iki değildir bu yüzden bu mekanımızı çok temiz tutmalıyız . Denizlerimizi Plajlarımızı ve her türlü bir şeyimizi her şey yani temiz tutmak zorundayız biz temiz olmasa bu dünyada bu dünyada sağlık olmaz . Ve son ....
her türlü fazlalıktan kurtulmak.
imandan gelir.
bir erkeğe en büyük eziyettir.
Yarın yapıcağım etkinlik.