bugün

sağa sola çatan annedir.
evin temizlendiğine mi inanmaz, kafasında ne vardır hala araştırılıyor ama annelerin temizlik yaparken kendinden geçtikleri bir gerçektir efendim.

- anne ya azcık çizgifilm izlesem.
- tamam meleğim, amannn annesinin kuzusu muuucckk!
*
- anne ya çizgifilm izliyodum.
- kalk git başka yere, sabahtan beri oturuyorsun yaa bir de ekmek almış eline, yeni temizledim oraları dökme ahh kime çektin bilmem ki sen. yok yok yaşanmaz bu evde. kalk! kaaalllkk!!! daha yemek yapıcam baban gelecek, misafirim gelecek.
- ... tamam be ne bağrıyon?
- kalk kalk git git git..
yurt ortamında özlenen annedir.
çıkın gidin kahveye oturun, gezinin ama o evde temizlik yapılan süre boyunca oturmayın.
Annemdir. Kediyi elektrik süpürgesiyle süpürürken gördüm en son. Tüy döküyor diye. O şerefsizin de hoşuna gidiyordu, bir o yana bir bu yana yatıyor süpürgenin altında, gerneşiyor falan. Ben de diyorum ev süpürülürken niye süpürgenin önüne yatıp duruyor bu. Bundanmış meğer.
temizlik günü ( pazartesi ) evde iseniz bildiğiniz psikolojik şiddete maruz bırakan olan annedir.

- anaaaa kazağım nirde bulamıyorum ?
+ orada işte
- nerede ?
+ ( hızlı hızlı nefes alarak ) oradaaa çekil *ayak altından* çıh dışarı dolaş evde durma
- ayak altı mı...

ayak altı diyen kadın 1.50 ayak altında olan evlat 1.85. ah bu analar ahhh.
Kadınların genlerinde var dağilanı toplama arzusu.
insan,eşya, madde.

Hele de ızın gününde temizlik yapmak zorunda kalıyorsa.

Bordo bereli değilseniz ayak altında dolaşmamalısınız sizi elektrik süpürgesiyle hüüüp diye çeker.