bugün

Bu kadınlardan bazıları günde 15-16 saat temizlik yapıyormuş.
yuh yani.bende bir ay boyunca bunların çeyreği kadar temizlik yapmıyorum amk...
(bkz: obsessive compulsive cleaners)
Etkisinde kalip tum mutfaga dip bucak girip, 6 saat aralıksız çamaşır suyu ve yag sokucu kimyasallarına maruz kaldığım program. diş fırçası kesinlikle is görüyor.
Benimdir.
gün aşırı laptop tuşlarını bile silerim o derece.
Keske gelip evimi toplasalar istegi uyandirip uzen pic program.
pislik içinde yaşamak daha iyidir bunlara nazaran.
(bkz: polat Alemdar).

temizlik Şirketi var.
trt belgesel'de yayınlanan program.

ilginç diyaloglara şahit oluyorsunuz.

-sabah 5'te uyanırım. çocuklarım uyanana kadar temizlik yaparım.
sonra onlar okula gider. ben temizlik yapmaya başlarım.
-geceye kadar mı?
-evet. geceye kadar. haftada 1 galon çamaşır suyu harcıyorum.

adam içinden pislik çıkması ihtimaline karşın, tüm çamaşır suyunu bahçedeki su giderine döktü yaa.
kurmaca mı bu program?
Ev arkadaşım yemek yerken bilgisayardan bu programı izliyordu bir ara, ben de bazen tutuluyordum. obsesif kompülsif bozukluk en çok temizlik takıntısı şeklinde ortaya çıkıyor, o programlardaki gibi hastalık derecesindeyse insanın hayatını yaşamasına engel olacak bir hale geliyor.

Bizim en alt komşumuz da sanıyorum böyle bir kadın, sürekli temizlik yapıyorken görüyorum hep camları siliyor hep süpürge sesi var, giriş katta oturdukları için apartmanın önünü bile çiçek gibi yapıyor. Alman bir de kocası var henning amca, çok nazik insanlar ama.
Hasta insanla dalga geçmemek lazım ama biraz da salaklıkdır.
işsizlik.
Bir fanusa koyup yaşatmak gereken insanlar. Gerek o şahsın kendisi için gerekse çevresindekilerin akıl sağlığı için önemli bir durum.
Bardakta parmak izlerin var diye azar işitmiş biri olarak söylüyorum bunu. Yahu su içmişim yani ne yapsaydım eldivenle mi tutsaydım bardağı.