1. 1.
  eskiden çokça annelerimiz tarafından yapılan bir eylemdi. temizlikçi gelmeden önceki gün temizlikçiye ayıp olmasın diye ev temizlenirdi. temizlikçi geldiği gün de anneler temizlikçi kadar çalışırdı. son yıllarda etkinliğini kaybetmiş eylemdir.
  5 -3 ... sipraleks
 2. 2.
  Temizlikçi çağırmayı eve kız atma niyetiyle yapanların işi.

  Önce ev temizlenir. Sonra temizlikçi çağırılır. Sonra bi güzel sevişilir.
  1 -7 ... ershan kuneri
 3. 3.
  sen var dışarı çıkmak.
  33 ... kutsal cesi 2
 4. 4.
  Manikür/pediküre gitmeden bi gün önce tırnak törpülemekle yarışır.
  4 ... sutlemuz
 5. 5.
  ne pis kadın denmesin diye yapılır. çünki bizim için başkalarının ne düşündüğü çok önemli.
  13 ... nadia nadia
 6. 6.
  rahmetli 'levent kırca'nın ' parodilerine de yansımış olaydır.

  gerçekten ev ve çamaşırlar elden geçirilir temizlikçi hanıma etli yemek pilav cacık yapılır ,kahvesi hazır edilirmiş. vay be.. (biz tabi duyduk,nerede bizde hizmetçi ,temizlikçi çağırmak eve.)
  2 ... baris hemen simdi
 7. 7.
  Anne, sen misin?
  ... primer bond kompozit
 8. 8.
  şöyle tabi detayına inmeksizin yüzeysel bir temizlik, gönül rahatlığı sağlar. evi o halde kadının önüne bırakıp sıvışmak da, ne insan gururuna ne de insanlığa sığar. (ne de olsa başkalarının hakkımızda ne düşündüğü önemli.)
  ben de dişlerimi karbonatla limonla fırçalayıp dişçiye öyle gidiyorum mesela.
  3 -1 ... nardaninciler
 9. 9.
  temizlikçi hanım abla içinden ana bacı sövmesin diye yapılan kültürel eylemdir. aslında olaya kapitalist bakınca sikerler lan temizle mk dersin çıkarsın işin içinden ama vazoyu mu indirir, çercevelerimi yıkar, camları asitle mi ovalar artık orasını kestiremedim. siz sallamayın kapitalist i felan bi paspas çekin, iki toz alın, abla kişi geldiğinde de bi zahmet çıkın gidin akşam üstü gelin parasını vermeye.. biz öyle yapıyoruz bekar evi, hiç sıkıntı yaşamadık...

  öğlen de bir buçuk kıymalı pide ayran söyleyin en yakın pideciden mal olmayın... .d
  1 -1 ... captainblack04
 10. 10.
  işyerinde sürekli yaptığımız eylem. Cumartesi saat 09.00 da gelir. Kapıda bekletilmez erken gelinir. Gelmeden bir gün önce ortalık toparlanır mekan hazır hale getirilir.

  +abla, vleda, toz bezi, camsil, yüzey temizleyici v.b alt dolapta. Bir şey lazım olursa sesleniver yandaki çay ocağındayız biz.
  -olur olur abi.
  4 ... gazeloglu