bugün

-şimdi çalışamıyorum nasıl olsa, uykumu alayim bari; sabah erkenden kalkar dinç kafayla çalışırım(!)**
nasıl olsa bunları biliyorum.. amaaan çalışmayıvereyim zaten buradan çıkmaz..
geçen sınavda da çalışmamıştım bir şey olmamıştı.. *
-sorun bende degil ezberci egitim sistemi yoksa ben calisiyorum.*
-ya zaten bu ilk yazilli calismayim buna obulerinden iyi alip duzeltirim
finale üç saat kala harıl harıl çalışan öğrenci topluluguna :
- manyak mısınız? millet daha üç saat var gelin takılalım bahçede bi saat kala şöyle üstünden geçeriz.
dediği görülmüştür.
- çükanka kalk len takılalım
+ olum manyak mısın yarın sınav var otur çalış!
- ya boşversene,ben dersi derste dinliyorum,çalışmasam da oluyo.*
+ %&'#?
sinavdan bir gece önce ders calisilmaya koyulur. hemen bikilir ve "aman yarin sabah erken kalkar calisirim" denilir ve fosur fosur uyulur. nese sabah olur zil calar kalkarsiniz bi kahve yapip dersin basina gecilir. kasinir kasinir zar zor biseyler calisirsiniz. sinava girip ciktiktan sonra ayni bu tepki gelir " of .bne ögretmen ne bicim sormus ya biliyodum ben ne güzelde calismistim" .

(bkz: kazik sana girsin)
son gün konulara göz gezdirilirken "yaa boşver ya şurayı da okumayıvereyim 90 alırım olmadı,zaten uzun burası" diyecek kadar strateji sahibi insan tribi
+ beyler okey atak da gelek bi lan
- olm sınava 4 saat var.. sana okey nasıl vurulur diye sormuyacak adam.
+ ama dizilerden sorucak *
-hadi kalk ders çalışmamız lazım..
-ya tamam şimdi biraz uyuyalım, 2 saat sonra kalkar çalışırız.

sonuç: kalkılamaz.. hatta sınava geç kalınır
çalışmak için kütüphaneye gidilir ama bir türlü ayaklar içeri girmez.
-gel lan bi yemek yiyelim önce
-tamam hadi çok var zaten daha
2 saat geçer
-olum bu koltuklar acaip rahat kalkamıyorum siktir et kütüphaneyi
bugün dinleneyim yarın plan yaparım, ertesi günde plana uyarım.
az önce ders anlatmaya çalıştığım ama 120/60 işlemini yapamayan öğrenci şeklidir. ama onu 6. sınıfa kadar sınıf geçiren zihniyet mi tembel yoksa öğrenci tam olarak anlamak mümkün değil.
ertesi gun cok onemli bir matematik sinavi vardir, cali$ilmadigi takdirde zayif gelecegi kesindir.
temporarypeace evine arkada$ini cagirir. maksat beraber cali$mak, beraber ogrenmektir.

t: hadi cali$alim abi.
a: abi tamam cali$iriz gel bi pes atalim once.
t: aman abi oturursak kalkamayiz ba$indan.
a: sen kalkmazsan ben kaldiririm rahat ol sen.

20[yaziyla yirmi] mactan sonra...

a: abi saat 3 olmu$ ya ben kacar.
t: abi sinav?
a: sinavdan once cali$iriz rahat ol sen.

(bkz: ne rahati ya kaliyoruz burda)
sınavdan bir ay önce kendisine çalışacağım diye söz veren, yarın çalışırım diye kendini oyalar taki sınavdan önceki geceye kadar. sonra da zaten çalışmadım bu zamana kadar bu saatten sonra çalışsamda bi boq olmaz deyip vazgeçen öğrenci tipi.
öncelikle (#1168776)

tarih: haziran ortalari saat 00 : 00 sularinda

hayati yasa yazili finalleri bitirmistir sözlüler icin calismaktadir. kimya notunu kurtarmak icin calismalara baslar ve cabuk bezer. yumurta tavugun götüne dayandigi gece (finalden bir gece önce) calismalara tekrar baslar. ama bu calisma stili öyle böyle bir stil degildir, elinde bir parca beyaz tebesirle dolap kapagina girisir kardes kisisi. aniden yataktan ziplar (ranzanin üst kati) kendinden gecmis bi sekilde tebesirle dolap kapagina formüller cizmeye baslar, sanki dünya dengesini bozacak teoriler üretiyo anasini satiim. yarim saat boyunca cizer, bicer, yazar...

- abla bak bunlarin hepsini biliyom calismama gerek bile yokmus, dimiii???

- (kardesin sorularindan iyice bunalmis abla bünyesi) hmm evet yeterli bence de

- iyi sabah erken uyanirim bidaha okurum notlarimi, ise yarar dimiiii???

- hmm bence de (yeter be artik niye her sinav heyecanini iki defa cekmek zorundayim ben allahim)

sabah olur kardes erkenden kalkar ve yarim saat calisir sonra tv basina oturur.

-yarim saat calistim herseyi biliyorum kesin gecerim dersten

- öyle diyosan öyledir

abla ise gider ögle vakti bir mail gelir sirkete

"abla notumu düzeltemedim o kadar da calismistim"

(bkz. simdi yatayim sabah erken kalkip calisirim)

(bkz. nah)

(bkz. tencere dibin kara seninki benden kara)
(bkz: herşey ders değil)
(bkz: gerçek hayat bundan farklı)
"şimdi bırakayım haftasonu daha fazla çalışırım."
sınav sabahı elinde hiç bir not ve benzeri bir şey olmadan ona buna salça olan tiplerdir.
(bkz: ben derslere girmeden de başarabileceğime inanıyorum)
(bkz: kim verdi lan buna bu gazı)
(bkz: vizeden 15 almak)
'ya ben zaten biliyorum bir tekrar etsem yeter' denildikten sonra telefonun saati sabah 5 e kurulur. alarmın çalmasıyla uyanılır. kitap * ele alınır ve daha ilk paragraf okunurken rüya aleminin pembe bulutlarına balıklama dalınır. akabinde sınavdan 46 alınır. *
- ya aq bizim hoca zor soruyor. mına koim memetgilin hocanın sorulara baktım en az 90 alırım. ama bizim pezevek zor soruyo. zaten geçen sınavda en yüksek not 48 di.
kendilerini ve çevrelerini cok iyi kandırabilme yetisine sahip olan bu insanlar, çalışcaklarına inanmasalar da etrafa öyle bi izlenim verirler, ''sabah erken kaldır beni anne açık kafayla daha iyi oluyo çalışmak'' diyip usulca sınav öncesi uyurlar, zaten bellidir ki tembel oluşu annesine sabah erkenden kaldırma eylemini yükler, kendisinin kalkması mucizedir hatta annesinin seslenmesiyle kalkıp çalışması da mucizevi bi durumdur, olan anneye olur sabah erkenden uykusundan mahrum kalarak...
bu derse calismaya hic gerek yok, arka sira ogrencisiyim, hidayet hoca da miyop var. acar kitabi bakariz. o da olmadi, bunun ikinci sinavi yok mu kardesim ona calisir, 100 alirim icabinda...

(bkz: nah alirsin)
hoca zayıf verdi, anne 90 almışım gibi alışverişlerin bolca söz konusu olduğu triplerdir. düşük not veren her zaman hocayken, yüksek not alan öğrencinin ta kendisidir. yaşasın hayattır.
güncel Önemli Başlıklar