bugün

Devletin dötünden uydurduğu bir vergidir, telefonum ve hattım var diye neden ben her ay faturama ek 3 lira civarı para ödemek zorundayım, yav bir kere de hadi bu da benden olsun desene.
Aslında telsiz kullanım değilde telsiz bahane geçirme şahane ücreti olarak değiştirilirse o yani daha manidar olur. Ya da sayın müşterimiz enayilik kaktırma ücretiniz bu kadar gibi de olurdu. Bir buna birde şu su faturasındaki "diğer" olayına kılım.
2-3 TL için bıdı bıdı edilen ücret. Ayıp ya. Evet.
faturasız hatlar için kurtulmanın tek yolu tl yüklemek yerine banka/kredi kartıyla paket yüklemek.

vodafone'da tkü ücreti paket ücretine dahil.

2. hat olarak bedava internet amaçlı kullandığım turkcell hattıma en son Aralık 2018 de kontör yüklemişim.
tcell de tkü borcum 90 lira.
Bugün fatura detaylarında 8.50 TL’yi gördüğümde şok geçirdim. özel iletişim vergisiyle birlikte 8.50 TL civarı bir şey olmuş.

Bu devirde hat kullanılmaz.
yeniden değerleme oranına yüzde 36.20 zam yapıldı.
böylece 2022 yılında 4.22 tl olacaktır.
her sene artan ücret.
Ödemeyince ne olduğunu merak ettiğim borç. swh.

görsel
her sene artmak zorunda mı merak ettiğim.
Ödenmez ise hat önce dondurulup sonra kapatilan ucrettir.
her sene artması zorunlu mu anlamıyorum.
görsel
Başımıza mafya kesildiler, vergi adı altında haraç alıyorlar!
aylık 9.43 lira olmuş yasal haraç.
(bkz: yuh be)
yüzde 122 zam her yerde.. sorsan enflasyon yüzde 80.
sırf haramilere kuruş kaptırmamak için bedava internet amaçlı kullandığım hattıma 5 yıldır tl yüklemedim.
arada sırada hattın aktifliği uzaması için karttan günlük 6 gb aldım.
görsel
(bkz: haram zıkkım olsun)
askerde telsiz kullanmıştım. hala bedelini ödüyorum.
Bana bir adet zimmetli kilitli tutuyorum dairede. Kaybolsa terörle mücadele ile başım belaya girmesini hiç istemem. Aşırı sorumlu birşey. Havalı mi banane havasından ağır meret
her yıl artmak zorunda mı diye merak ettiğimdir.
15 tl ye yükselmiştir.
yeter artık be el insaf bu kadar da vergi alınmaz be.