bugün

(bkz: cep telefonu kullanmamak)
Amacı olmadığı bir vergi olduğu kesindir. Şayet ben hattımı bu meretsiz uzun süre kullandım. Ancak 5-6 ay sonra akıllarına geldi herhalde, şimdi kesmeye başladılar. Sadece para koparmak için yapılıyor ama onda bile organize olamamışlar. Parasıyla yol yapılması dileğiyle.
Hayatında eline telsiz değmemiş adamlardan alınan saçma vergi yakında işlemci hızı vergisi , ram bellek vergisi 16mp kamera vergisi falan alırlarsa şaşırmam.

Hayır birde şöyle bir şey var ben vodafone 20 tl lik konturlu hat kullanıyorum 20 lira yükleyince bu zıkkım yüzünden hesapta 18,25 görünüyor
eeee tekrar 2 lira yükleme seçeneğide yok en az 15 lira bir daha yüklüyorum .
cebimizdeki cihazın telsiz kullanım ücretini ödüyorsak, fatura neyin nesi oluyor.
saçmalığın kendisi zaten konuşma sms internet herşey paralı şirketler karşılasın ?
bundan şikayet eden kontörlü hat kullanan fakirlerdir. benim haberim bile yoktu burada öğrendim. evet.
gece 3:41de ne telsizi amk. yakında gelip donumu da alırlar.
kafasına göre takılan ücret.

kesiyor, iade ediyor filan.

napıyor anlamadım ben.
Tel taksan cep telefonuna bu sefer daha fazla telli baba vergisi alırlar aq.
Sinir eden vergidir.
saat 03:42 amk ne telsizi bu saatte.
git gide artan vergidir. Olmaz olsundur.
böyle bir ücret olduğunu sözlükten öğrendim. devlet alıyorsa bildiği vardır feda olsun. evet.
Suriyelilere maaş nerden çıkacak.
Kontür yüklerken acaba paket yenilenmez de buna para çeker mi diye düşündürüyor.

T: fazladan kontur yuklememe vesile olan illet.
cep telefonunu telsiz diye iteleyen devletin topladığı para.
Telsiz kullanım ücretinin sadece telsizlerden alındığını sanan sazanları gösteren başlık.

Müstehak oğlum size her şey.
1,64 kuruş olmuş.
Bunun yüzünden 30 tl yüklemek zorunda kaldım.
milleti soyacak yer geziyorsunuz.
telli kullandığım için beni ilgilendirmeyen durum.

t: bir vergi türü.
Sebebi nedir denilen ücret. Evet.
1.87 tl olmuştur.
senelik 20 liraya yakın bir para bizim adımıza devlete ödeniyor sonra bizden aylık olarak tahsil ediliyor .

fakat ben hiçbir zaman ödemiyorum çünkü hep paket yapıyorum tl attırmıyorum en son kartı kırıp atacam aq

sonuçta telsiz kullanmıyorum niye vergisini verim ki dimi ama hehehe.
faturasız hatlarda internet paketlerinden fazlaca alınan %25'lik öiv'nin her ay iade edilen %20'lik kısmıyla rahat rahat kapatılan bir ücretti.

bu yıldan itibaren ise hem konuşma, hem sms, hem de internet paketlerinin yeni öiv oranı %7,5 olduğu için (önceden konuşma ve sms paketleri %25, internet paketleri %5 öiv'liydi.) artık internet paketi alımından dolayı fazla öiv kesilmeyecek. dolayısıyla öiv iadesi diye bir durum artık söz konusu olmayacak.

asıl bombaya geliyorum; konuşma ve sms paketlerinde yapılan öiv indiriminden dolayı paket fiyatlarında indirim yapılmadı! yani bu yeni öiv düzenlemesiyle birlikte paketlere aynı fiyatlar üzerinden gsm operatörlerinin lehine gizli bir zam yapılmış oldu.

eğer bu düzenlemeden dolayı oluşan öiv indirim farkı gsm operatörlerinin ceplerine değil de telsiz kullanım ücretinin karşılanmasına gitmezse artık ortada vatandaşın ve devletin aleyhine büyük bir vurgun, büyük bir hukuksuzluk var demektir.
Halk ağır vergiler altında eziliyordu klişesine kanıt ücretlerden biridir.
Telsiz niyetine kullanıyor olsam telefonu içim yanmayacak. Bari keyfimiz istedi vergisi koyun şunun adını.