bugün

Evet efendim Tüder'in zamanında yaptığı açıklamaya göre bu ücretin alınması sadece yavşaklıktır. Buyrun okuyunuz ki hakınızı biliniz.

GSM cihazları Bilgi teknolojileri ve iletişim Kurumuna (BTK) sadece her GSM cihazına özel kimlik numarası olan IMEI numarasıyla ücreti karşılığında kaydolmaktadır. GSM cihazlarına BTK tarafından her hangi bir frekans tahsis edilmemektedir ve cep telefonları bir telsiz cihazı değildir; bu nedenle "ilk tahsis ücreti" "telsiz ruhsatı" ve "telsiz kullanım" gibi çok gerilerde kalmış ücretlerin alınmaması gerekmektedir. Diğer bir deyişle, GSM cihazları herhangi bir GSM işletmecisine abone olmak kaydıyla alınan SIM kartı kullanımıyla aktif hale getirilerek iletişim kurulabilmektedir. SIM kartı olmayan GSM cihazları hiç bir telsiz iletişimi kuramadıkları için (kamu yararına sadece ACiL numara aranmaktadır) Telsiz Genel Müdürlüğü (!) zamanında tanımlanan "telsiz kullanımı" sınıfına da girmemektedir. GSM cihazları, sadece lisans ödenerek, işletme hakkı verilen özel GSM frekans bandında çalışmak üzere imal edilmişlerdir. Ruhsat karşılığı işletme hakkı verilen Telsiz sistemlerinde kullanılan Telsiz cihazlarının çalıştığı frekans bandına GSM cihazları çalışmamaktadır.

özet: Cep telefonları telsizlerin frekans bandında çalışmadığından ve gsm operatörlerinin alt yapısı haricinde telsiz ile haberleşme yapamadığından telsiz değillerdir ve telsiz vergisinden muaf olmalılardır.
hükümetin Devletin kasasını boşaltmasıyla ortaya çıkan AKP'nin sivri zekalı hırsızlıklarından biri dahadır. elektrik zamları, işsizlere kesilmek istenen sözde sigorta özde kafa paraları ve nicesi.

velhasıl biz bunu haketmekteyiz arkadaş. geleceği ipotek altına alınmış nesiller biziz, bizim çocuklarımız ama ne biz ne de bizim babalarımız buna dur demiyor tam tersi oylarımızla destekliyoruz.

ek: eksi veren birader, bu para senin cebinden de çıkmıyor mu? ha dersen ben çok zenginim o zaman tamam. Ama zengin değilsen kimi kimden koruyorsun? hükümeti senin gibi fakirden mi koruyorsun? aferin koru.
resmen haraçtır.
Benden alınmayan haraç. (bkz: vodafone cep standart tarifesi)
saçmalık olan ücrettir.
akp nin yediği haram paraların ufak bir kısmıdır.
(#13691777) halka çakılan kazığın kıymığıdır.
insanı uykusundan eder.
sabahın beşinde mesaj atıyor bunlar.
telefon da açık.
bir anda ecnebi müzikle uyanıyorsun.
'nooluyor aman bismillah' diyip damağını bir kaldırıyorsun. telefonmuş. mesaj avea'dan 'aylık 1.1 liralık telsiz kullanım ücreti hattınızdan tahsil edilmiştir.'
uykunun en tatlı yerinde. para aldım senden diyorsun. şebekeyi söküp sana taksam yeridir.
deli misin kardeşim? telsiz kullanım ücretiymiş. her ay bir de! bankası karttan işletim ücreti alır. gsm şebekesi telsiz kullanım ücreti der. hayır telsizi de ben satın aldım. ben niye senden ücret almıyorum? benim malımdan bana haraç kesiyorsun. herkes hırsız olmuş. koca ülkede ses yok. büyüklerin bir sözü vardır 'sen eşek olursan semer vuran çok olur' biz kurunun yanında yananlardanız.
(bkz: telsiz kullanım ücreti/#14242217)
7 aydır ödemediğim ücret.

Hali hazırda "-8" olmanın vermiş olduğu avantaj ile yapmak istediğim paketi direk post makinesinden yaparak ödemediğim ücret. Sonra bu ücret faizi ile bana girer gibi geliyor ama hayırlısı.
resmen haraçtır.
bunca yıldır turkcell kullanan birisi olarak ödemediğim ücrettir.
bildiğin yavşaklıktır. orospu çocukluğudur, eşkiyalıktır. devlet milletini nasıl soyacağını şaşırdı amk yerinde arkadaş...
Internet paketi yapmak için hattınıza 10 tl yüklersiniz. tam 500mb lik internetinizin onaylandığı mesajının gelmesi beklerken bir de bakarsınız ki 1.35 tl hattınızdan vergi olarak çekilmiş. şimdi biz küfür etmeyelim de kimler etsin.

(bkz: yavşak)
Devletin resmi yolla haraç kesmesidir. Başka bir açıklaması yoktur.
vatandaşı resmen sikmeye verilen kılıftır. o kılıftan epey yavşak beslemiştir bu millet.
30tl yüklersin . paketin 30tl liktir. bir de bakarsın 28.65e düşmüş . git şimdi tekrar tl yükle. 12tl zarara uğrarsin.
Hakkında bu kadar entry girilince kalktı sanmıştım. Tüh be...
Daha neyimizi alacaklar merak konusudur.
bu halk nelere duyarsız kaldı bu ne ki.
aylardır hattıma kontör yüklemeyince katlanmıştır. Zar zor 30 tl kontör yükledim. Yarısını kestiler amına kodumun kitapsızları. Paket yapamadım.
13 yasindaki bireyden bile alinan telsiz kullanim ucretidir. Devletin her yastan somurme sekli.
anlam veremediğim şey. tl yüklerken ya da fatura öderken de vergi alınmıyor mu zaten.
nasıl sömüreceklerini şaşırdılar.
her ay 1,5 tl "telsiz kullanım ücreti"adı altında alınan ücrettir. hiç internet paketi vb. yaptırmayanlar benim gibi insanların TL lerini bitirmek için üretilmiştir.
Tonla vergi alınıp 1 köprü iki yol yapılınca, neresinin kılı olacağını şaşıran insanların bol oldığu ülkemde müstehak vergidir.
güncel Önemli Başlıklar