1. .
  para kazanmak ve reiting yapmak uğruna insanlarımızi sirk hayvanları yerine koyan birçok şaklabanın, yurdum insanının saf(eğitimsiz) oluşunu suistimal etme durumudur.
  1 ... western
 2. .
  mehmet ali erbil'in programında aleni bir şekilde uygulanmaktadır.
  2 ... western
 3. .
  kuşum aydın'ın seyircileri battaniye üzerine hücum ettirmesi. şimdi battaniyeleri ücretsiz dağıtıcam, ben hücuuuuummm diyince saldırın diyerek insanları birbiri ile savaştırması
  1 ... western
 4. .
  (bkz: medya maymunları)
  1 ... i m from absürdistan
 5. .
  (bkz: cess)
  1 ... scarface
 6. .
  (bkz: tvde maymunların insanlaştırılması)
  (bkz: mehmet ali erbil)
  (bkz: vice versa)
  ... plug in baby
 7. .
  tv programlarına katılan insanların programa katılmak için bütün bir günlerini harcadıkları; programdayken kendilerine yapılan her türlü sululuğu büyük bir keyifle kabul etmeleri; bir sonraki programa katılmak için - ki her gün aynı programa katılan insanların olduğu düşünülünürse - büyük bir istek duymaları dikkate alındığında artık kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. bazı insanlar da bu şekilde yaşamak istiyor ve de mutlu oluyorlarsa bu kişilere hiçbir şey dememek gerekmektedir.

  kaynak: aktüel dergisi 20-26 nisan 2006 sayı41
  1 ... registerlater
 8. .
  (bkz: tv nin insanları maymunlaştırması)
  (bkz: muz cumhuriyeti)
  ... karga
 9. .
  (bkz: ces)
  ... worldlike
 10. .
  insanların kamera zaaflarını fırsat bilerek, yararlanma durumu. ekranda görünmeyi marifet sanan ünsüz insanlar, bu programcıların amaçlarına hizmet etmektedir. bir kamera şakasında, kalp krizi raddesine gelecek kadar sinirlenip, kamerayı görünce trilyon kazanmış gibi sevinenler oldukça, maymunlaştıranlar kum gibi çoğalacaktır.
  ... tepesersemi