bugün

anket başlığı gibi oldu ama yapacak bir şey yok. neyse. film izleme işini zehir eden, keyfini kaçıran ve filmden bir bok anlaştırmayan televizyon kanallarının başrolünde olduğu sebeplerdir.

- sürekli reklama girmesi: evet film televizyonda sürekli kesintiye uğrayarak reklama girer ve konu bütünlüğü dağılır. oysa ki film bir bütündür ve bölünemez. sinemada 10 dakika ara verilmesi bile filmi katletmektir bana göre.

- jeneriğin gösterilmemesi: en az film kadar önemli olan bu kısım sanki gereksiz bir detaymış gibi utanmadan kesilir ve gösterilmez. emeğe saygısızlıktır. sırf bu terbiyesizlikten dolayı bile tv'de film izlenmemelidir.

- filmin kısaltılması, sahnelerin eksiltilmesi: evet bu da kanalların yayın akışına uymak adına yaptıkları yavşaklıklardan birisidir. kendilerince gereksiz gelen sahneleri keser atarlar emeğe saygısız orospu çocukları. sanat eseri lan o! sen bereket tanrısı heykelinin sikini kesip mi sergiliyorsun?

-filmin sansürlenmesi: kanalların ahlak bekçisi kesilip yine filmin bütünlüğünü bozmasından başka bir şey değildir. sağdan soldan mozaiklenmiş görüntüler, kesilen cümleler... madem keseceksin hiç yayınlama filmi.
(bkz: reklamlar)
reklam reklam reklam.
istediğin zaman durdurup, istediğin zaman oynatamaman. benim abur cubur almam, tuvalete gitmem bitmez çünkü.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.