bugün

çocuk ve anne çatışmalarının sebeplerinden biridir. tartışma çok uzarsa annenin 'hiç bir iş yaptığın yok, hakkımı helal etmiyorum sana' lafına kadar gider.

- anneeaaa bişey izliyorum kapat şunu.
+ bitiricem serkancım birazdan sabret.
- ya tam dövüşlü karateli yere geldi, kapat hemen.
+ evladım misafir gelicek birazdan. susarsan çabucak biticek.
- yaaa başladı dövüşlü film.
+ ay burnumdan getirdin. hiç bir iş yaptığın yok, öleyim de kurtulayım çocuk.
- yeaa önüme geçmesenee. ehehe ne biçim vurdu tekmeyi...
hayattan soğutur.
Daha kötüsü o kanepeden kalkıp diğerine oturtması iki dakika sonra oturttuğu ikinci kanepeyi çekeceği için başka bir koltuğa oturtmasıdır.
ders çalışırken ışığı kapatmasıyla eş değerde olan vaziyet. *
artık tivibu sayesinde sinirlenmeye gerek yok, sonra açar tekrar izlerim kardeşim.
uyurken süpürge çalıştırmasından daha iyi olabilecek durumdur.
izlediğin ne ise onu kaale almayıp ilk burdan başlayım süpürmeye diyen biricik varlık.
elektrik süpürgesinin fişini çaktırmadan çekip elektrik kesildi galiba diyerek televizyon izleme keyfine kaldığınız yerden devam etmek gerekir.
bilgisayarın fişini çeken versiyonu da vardır; yerine süpürgenin ki takılır...
televizyon kumandasını parçalama hissiyatı doğurtan durum.bunun bir sonra ki adımı:

-yavrum belim ağrıyor.acık şuraları sen süpürsen?

(bkz: mazlum u getirin bana)
anne kişisinin burada, televizyon izleyen kişiyi sabote etmeye yönelik en ufak bir art niyeti yoktur. maksat, toplamadığımız kıçımızın biraz daha temiz olmasını temin edebilmek adına, kıyıda köşedeki kiri pisliği temizlemektir.

yoksa odanın tozunu gidip başka yerde mi alsın?
canım anneler.
(bkz: murphy kanunları)
sonrasında televizyon son ses açılır, ama bu kez de annenin azarıyla karşılaşılır: oğlum kıssana şu televizyonun sesini!

iyi de neden? televizyonun sesini açabilmeyi başardığım 1,5 yaşımdan beri bu sorunun cevabını bulamadım. zaten süpürge sesinden dolayı televizyonu zar zor duyuyorum. o masum televizyonun sesinin, kime, ne zararı olabilir ki?
eğer süpürgeyi çalıştırmak için televizyonun fişini çekmişse aman aman.
spor programlarına denk gelmesi manidar.