bugün

kiminin entellik kiminin eksiklik saydığı durum. bir de izlemek isteyip de odaklanamayanlar, hatta kendilerini zorladıklarında çeşitli reaksiyon gösteren tipler var. ben gibi. * *
televizyonun ne bok olduğunu bilen kişi davranışıdır. bilmeyen beyinsizler de eleştirmekle meşgul işte.

not: televizyoncuyum.
öyle bir entellik yoktur.

bilimsel olarak açıklanamaz, aşırı asabi olan bazı insanlar bu durumu varmış gibi gösterme çabası içerisine girerek toplumu kin ve nefrete sürüklemektedirler, lütfen biraz duyarlı olalım lütfen!
ahahahah. ne kadar yanlış tanıdın beni.
televizyonda ki abuk kadın programlarını,yemek programlarını,saçma salak kimin eli kimin cebinde belli olmayan pembe vari dizileri izlememek entellik değil akıllılıktır.
not: ben izlemiyorum entellikse entelim.
uydurulmuş entelliktir. ne alaka amk, niye izleyeyim ki? hele aç bak izlenecek ne var televizyonda? saçma salak programlar. akşam ses olsun diye açık bırakıp yayarım televizyonu, sabah bi kalktım açık hala televizyon tabii, kadın koltuğu oturmuş şimdi havaalanına gidiyoruz ama yürümeyi tercih ediyoruz diyor, oturmuş vaziyette koşarmış gibi yapıyor, seyirciler falan aynı hareketi yapıyor. neymiş spormuş, sikeyim dedim sizin yapacağını programı.
güya entelliktir. aslında yalandır, böyleleri televizyon izlemem, türk dizileri çok saçma der ama televizyon izler.
bunun bir de, "sadece belgesel izliyorum" versiyonu vardır.
entellik degil, bilincli tercihimdir.
televizyonda izlediğim tek kanal nat geo wild. Başıma bir şey gelmeyecekse eğer bence hayvanlar insanlardan daha değerli.
hangi yemeği yemek istemesi gibi sıradan bir tercihtir. sonuçta bugün dizi izlemek medyayı takip etmek için televizyona mecbur değiliz. teknolojinin sunduğu imkanları kullanıyoruz. dizi örneğinden gidersek sündürülmüş türk dizilerinin arasında uzun uzun reklamlar seyretmek yerine internette saatlerce dizi ya da film seyrediyoruz. önemli olan hangi aracı kullandığımız değil. sözün özü televizyonda akıllı insanların sohbetlerini, kültür sanat programlarını, belgesel kanallarını seyretsek daha entel oluruz. çözüm biraz daha seçici olmak.
hangi yemeği yemek istemesi gibi sıradan bir tercihtir. sonuçta bugün dizi izlemek medyayı takip etmek için televizyona mecbur değiliz. teknolojinin sunduğu imkanları kullanıyoruz. dizi örneğinden gidersek sündürülmüş türk dizilerinin arasında uzun uzun reklamlar seyretmek yerine internette saatlerce dizi ya da film seyrediyoruz. önemli olan hangi aracı kullandığımız değil. sözün özü televizyonda akıllı insanların sohbetlerini, kültür sanat programlarını, belgesel kanallarını seyretsek daha entel oluruz. çözüm biraz daha seçici olmak.
Instagram'da sabahtan akşama Kerem Cem'i takip eden samimiyetsiz entellik tipi.
boş zamanlarında parçalanmış atomu daha da mı parçalıyorlar diye bizleri düşündüren entel orospu çocuklarıdır.
Entellik diye nitelendiren sizsiniz hakaret eden de sizsiniz. Değişik.
Onlardan biriyim bu durumdan çok da mutluyum. Televizyondaki aptal muhabbetlere bağlı bırakılmaktansa internetten açar istediğimi, istediğim için izlerim. Ulan haber için zap yaparken esra erola denk gelip orda abinin ben ne zaman evlencem diye muhabbetine tanık oluyosunuz. Ne gerek?
valla bizim öyle bir iddiamız yok. siz mal taraftan baktığınız için öyle gözüküyor sadece.
1-) entel ile entelektüel farkını bir öğrenin artık bir zahmet. Entel, entelektüel olana özenene denir.

2-) tv izlememek entelektüellikle bağdaşlaştırılamaz çünkü teknoloji vs nasıl kullandığına bağlıdır. Gidip evlilik programı izlemek var bir de gidip teke tek celal şengör - ilber ortaylı izlemek var.
TV seyretmem ama kendini entel göstermeye çalışıyor denmesin diye seyretmediğimi de sürekli ulu orta gündeme getirmem zorunda kalmadıkça.
Entellikle ilgisi yok saçma buluyorum. Merak ettiğim şeyleri internetten takip ediyorum ve bu yüzden gerek duymuyorum televizyon izlemeye.
Survivor veya saçma dizileri izlemek cehalettir ama trt belgesel gibi kanallarda gayet kaliteli bilgilendirici ufuk açıcı programlar izlemek kötü olmasa gerek.
aa ben entelmisim de haberim yokmus.
tüm dünyada canlı gösterim tv terkedilip internet üzerinden izleme yükselişe geçmektedir.
entellikle alakası yoktur yani. teknolojik bir değişimdir.
telgraftan telefona geçiş gibisinden.
Şu televizyon izlemiyorum ben diyip cool gibi görünmeye çalışan insanları anlamıyorum. Biri diyo ki ben türk dizileri izlemiyorum biri diyo ki senelerdir televizyon izlemiyorum bi de bunu övünerek anlatıyolar.

La tamam izlemiyosun anladık da neden bu konuyu atomu parçalamış gibi övüne övüne anlatıyosun. Hayır ne bekliyosun helal olsun diyip bacaklarına mı kapanalım. Yoksa övünücek bişeyin yok bu konu üzerinden mi prim yapmaya çalışıyosunuz. Yapmayın şunu çok itici gözüküyosunuz.
izlemiyorsan izleme kardeşim. bizde izlemiyoruz ama ortamlarda ay ben tv izlemiyorum diye haykırmıyoruz anasını satim. emekli olunca görürüm ben seni.