bugün

teletabi gibi bir çocuk programı ile büyümüş efsane nesildir. evet.
Efsane otesidir. Teletabili oyuncaklari olmustur bu neslin. Hatta ve hatta teletabileri yikiyorum diye evin telsiz telefonunu da yikamisliklari vardir kendimden biliyorum. *

(bkz: teletabilerin veda zamanı)
hadi sarılalım sıkı sıkı
o kadar da efsane değildir. sonuçta ben de aralarındayım.
Gün batarken tepeden veda vakti gelir teletabilerin.
Power rangers'ı gördüysem zaten diğer türevleri pek bir etki bırakmaz. Asıl efsane şirinler.
Efsane ötesi bir nesildir. Denk gelipte baktığımda " bu tipsizler kim lan? " diyordum. Bizde de Yaş var tabii Orası bir gerçek. Kınamayın gençler, biz de nils ve uçan kaz izlemiş efsane bir nesiliz. *
Teletabi üzerinden bir dönemdeki çocukları saflaştırmışlardır.
En sevdigim sey o supurge makinasiydi.
Benimde dahil olduğum nesildir.
bununla ilgili bir itiraf paylaşmak istiyorum, çizgi filmdeki elektrikli süpürgeden, çıkardığı seslerden korkuyordum evet. her çıktığında televizyonun sesini kısıyordum. bu da böyle bir mallık.

o çizgi filmin üstüne tanımazdım, oyuncakları bile vardı hatta karınlarını çıkarmaya çalışırdım içindeki kız gözüksün diye. küçüklükten şizofren olmak bu olsa gerek.
Dahil olduğum nesildir.
tarih onları koca yürekli olarak hatırlayacaktır. evet.
Güneş doğarken ardından tepelerin, amk teletabilerin oytun ya.

90 neslidir.
Herkes lala ya da po olmak isterdi. Kavga ederdik bir de bunun için. Hey gibi günler.
evin en büyüğü olduğum için ben tinkiviki yi desteklemek zorunda kalırdım.
ama gözüm hep po'daydı..

güzel nesildi.
gerçekten efsane olan nesildir.
bulunduğum nesildir.
teletabilerin gri parlak yorganlarını çeken elektrikli süpürgeden korka korka izlerdim. hey gidi günler...
Büyüdüm galiba simdi şunları gördükçe uyuz oluyorum.
Televizyonda sesini duyduğum an koşup gözlerimi kırpmadan izlermişim yani o derece.

izleyen çocukları ileriki yaşlarında eşcinselliğe yöneltiyor falan denmiş. Bu yüzden yayından kaldırılmış.
Bana niye bir şey olmadı ayol.
muhtemelen şimdi yeni reşit olmuş nesil.
ortaokula yada liseye giderken izliyorduk.
tinki winkiiiiii,
dipsiiiii,
la laaaa,
po!?!
teletobileeeer teletobileeeer,
mer-ha-ba!
bir de bazı ülkelerde yasaklanmıştı bu.
yav ne efsanesi biz izledikte ne oldu saçma sapan bi çizgifilmdi işte.