bugün

Tv Ekranlarının 2 büyük komedi programının karşılaştırılması.

Beyaz futbol:
ertem şener , rasim ozan kütahyalı , ahmet çakar , sinan engin , ümit özat

telegol:
serhat ulueren , erman toroğlu , ziya şengül , gökmen özdenak , kaya çilingiroğlu

ben şahsen adnan aybaba ve ahmet çakar ın olduğu telegol kadar komik bir komedi programı izlemedim ama mevcut kadrolara bakıldığı zaman beyaz futbol daha komik geliyor bana. Çünkü telegol de serhat ulueren bazen ciddi olmaya çalışıyor ve milleti de ciddiyete davet ediyor ama beyaz futbolda ertem olduğu gibi bırakıyor.

Rasim ayrı saçmalıyor , sinan engin ayrı. Ahmet çakar arada bir ' bi dakka beyler' diye girdiği zaman zaten kayış kopuyor. Ümit özat ın konuşurken kendinden geçerek fenalıklar geçirmesi de ayrı bir komedi zaten. Bu arada ertem şener sadece rasim bir müsade eder misin demekle yetinebiliyor.

Gelelim telegol e. Esasında dediğim gibi bu program sabri ugan ın sunumunda ziya , adnan , ahmet , gökmen , turgay , ali sami kadrosuyla güzeldi. Yeni ekibi o kadar beğenmiyorum. içlerinde sadece gökmen özdenak gerçek bir komedyen. Erman toroğlu nu eskiden beri sevmem. Ne ruh çağırması , ne cacık yapması beni çok güldürmedi ama gökmen in ağzından her an bir küfür çıkabilme ihtimali ve bunun farkında olarak kendini kontrol etmeye çalışmasını seyretmek eğlenceli. Kaya çilingiroğlu ise ciddi olmaya çalışıyor ama pek bir numarası yok. Rıdvan dilmen den hallice futbol yorumu yapmaya çalışıyor. Ziya şengül ise zaten tek derdi eve ekmek götürmek. Ne yapsın garibim futbol oynarken , teknik direktörlük yaparken futbol bu kadar paralar saçmıyordu. O da mecbur ekranlardan torunlarına yatırım yapmaya çalışıyor işte.

Sonuç olarak eski telegol efsanedir. Adnan aybaba nın sahil kenarında yapılan programa tekneyle geldiği , gökmen özdenak ın her hafta sabaha karşı saat 3 civarında mutlaka küfür ettiği , turgay şeren in yok ebesinin ali sami efsane sözünü kullandığı , lucescu-ahmet çakar polemiğinde güntekin onay ın suçlu bulunduğu telegol bir efsanedir ama mevcut telegol beyaz futbol kadar komik değil. Belki adnan aybaba ekranlara dönerse olabilir ya da yeni bir yüz bulabilirler. Mesela aklımdan telegol için geçen isim tanju çolak. Çünkü yeri geldiğinde güzel espri yapabilen ayrıca dinlemesi komik bir abimiz.
Futbol hariç her şeyin konuşulduğu programlardir ikisi de. Al birini vur ötekine.
beyaz futbolun alacagi versustur.
Bir kere herşeyden önce bu 2 programı kıyaslarken şayet futbol programı olarak kıyaslıyorsanız sonuç fatal error olacaktır. Önce şunu bir kabul etmek lazım. Bunlar komedi programı ya da talk show programıdır. Mesela beyaz show ya da disko kralı gibi programların rakibidir.
Telegol ün yayın hayatına son verilmesiyle birlikte beyaz futbolun meydanı boş bulduğu kıyaslama.
ortalarda görünmeyen telegol'ün artık en azından kahire radyosudan yayın yapması gerekliliğini ortaya koyan versus.
adam adama kıyasa girersek benim gözümde;

erman<ahmet

gökmen<rasim ozan

sinan<kaya

ümit<ziya

ertem<serhat

şeklindedir.
Zorlu versus.
Kesinlikle telegolün kan kaybetmesiyle erman pisliğinin gitmesiyle çok geriye düştüğü beyaz futbolun öne geçtigi versus. Hele telegol son fenerbahçe saldırısında hala etliye sütlüye dokunmaması derin işlerin gücü olduğu konusunda bi şeyler söylememesi ile artık iyice gözümden düşmüştür.
Son 2 yıldır beyaz futbolun müthiş performansıyla 10 sene önceki efsane telegol ü bile zorladığı versus. Şu an Türkiye nin en iyi komedi programı beyaz futboldur.
beyaz futbol efsanedir. telegol o serhat yüzünden izlenmez. evet.
ermanlı gökmenli telegol > beyaz futbol > şuanki telegol.

sıralama böyledir. evet.
Adnan Aybaba nın tekneyle yayına geldiği , gökmen Özdenak ın amuğa goyim , turgay Şeren in yok ebesinin amı dediği telegol alır. Efsena kadro odur.
beyaz futbol tokatlar. evet.
al telegolü, vur beyaz futbola.
telegol ne kadarda olsa bir futbol programıdır. beyaz futbol işi abarttı futbolun yanında gündem değerlendirmeleri, farklı konuları tartışmaya açması, sosyal medya entegrasyonuyla dönemlik bir efsane olma yolunda ilerliyor. kendilerine ait terimler türetip halka kullandırmaya bile başladılar. (bkz: sıvacı)