bugün

onlar karınları guruldamadan uyumayı yaşamak sanıyor. böyle bir insana hiçbir sikim anlatamazsın.

telefon lüks de olabilir ayrıca problem o değil. bu çomarların anlamadığı nokta bir şeye sahip olmak için ne kadar zahmete girmemiz gerektiği. öropalının, hadi avrupayı geçtim götü boklu asyalının bile 10-15 günlük kazancıyla sahip olduğu bir şeye sen aylarını vermek zorunda kalıyorsan ekonomi kötüdür ve fakirsindir.

götüne don alacak paran yokken buna sahip olmaya çalışman ya da sahip olman bir şeyi değiştirmez.
Onların anasını sikeyim ben amına kodumun görmemişleri.
Lütfen sayıları azalarak soyları tükensin bunların. Hepsini obüslerle fırlatmalı ülke dışına.
görsel
görsel
Rezil olmuştur. iyi oldu açıkçası.
telefonu yemiştir.
Sextingde çığır atlatan Çomar.

görsel
o çomar dediğiniz adamın vurgulamak istediği ince bir tezat var ama anlayamıyorsunuz.

dünyanın hiçbir yerinde, ülkesinde insanlar dar gelirli olduğu halde çok pahalı lüks marka telefon almaz, alamaz yahu o amcalar bunu vurgulamak istiyor.

bakın insan bu derece ekonomik durumu zayıf olduğu halde bu çok pahalı telefonu alıyorsa yoksul değildir yalan söylüyordur. eğer durumu yoksul olmasına rağmen taksitle krediyle falan 15 bin liralık telefon alıyorsa ciddi gerizekalıdır. bin liralık telefon da var gerzek.

yani o amcalara gerizekalı diyorsunuz ama onlar sizden çook akıllı bunu bilin allahın beton kafalıları.
Dünyanın hiçbir yerinde telefon gibi temel ihtiyaç teknolojik ürün maaşınızın 7 katı fiyata satılmaz.

Hele hele bizi kıskanan almanın, kıçı kırık endonezyalının 10 gün çalışıp aldığı şeyi sen 6 aylık maaşının kuruşuna dokunmadan alamıyorsan ekonomi kötüdür sen de fakirsindir. Bunu anlamayan da gerizekalıdır başka açıklaması yok.
Bu dayıların bu cümlede ne kadar sığır olduklarına ben başka bir açıdan bakıyorum.

Ülke ekonomisi kötü dediğim zaman aç açıkta olmam gerekmiyor, benim cebimde en pahalı telefon olsa bile ben ülke yaşam standartlarını eleştirme hakkına sahibim.

Atıyorum bir iş yeri sahibiysem ve iyi para kazanıyorsam bu benim mücadelem ile olmuştur.milyonlarca garibanı yok saymam mı gerekiyor?

Tabi bu sığırlar hep ama hep kendilerini düşündüğü için, çocukları haksız yere sınav kazanırken falan hoşlarına gittiği için, bal tutan parmağını yalar dediği için bunu anlayamazlar.

Bunlar cahil değil, kötüdür çünkü!
150 dolara çalışan asyalı çinli işçi mi alacak o telefonu?

fakirlik her yerde var geçim sıkıntısı her yerde avrupa'da bile.

ekonomimiz avrupa seviyesinde değil kolay kolay olamaz da biz de bu lüks tüketim varken. avrupalı ne zorluklarla sıkıntılarla çalışarak gelmişler bu seviyeye. biz gelemeyiz, bizde bu lüks merakı varken.
Almanya kıskanıyordu ya bizi, telefon fiyatlarında niye çıta 150 usd lik cibutiye indi bir anda? Bir ülkede kazandığınız para anlık değer kaybediyorsa ekonomi kötüdür, telefon almak lüks ise paranızon değeri yoktur. Bunu da anlamıyorsanız ya partizan vatan millet düşmanısınızdır ya da idrak kabiliyetiniz yoktır.
herkes için telefon almak lüks değildir kesinlikle ihtiyaçtır.

sadece asgari ücretli biri için, en yeni model gelişmiş özellikli ve malum marka pahalı telefonlar lükstür.

sanki almanya'da geçim sıkınısı yok, herkes lüks tüketim yapıyor.

bizde bu lüks merakı olduğu müddetçe zor zenginleşir onlar gibi oluruz.

kore gibi bile olamayız. bırak kore'yi malezya gibi bile olamayız (ekonomik seviye olarak).
avrupada adamlar 1 maaşla en kral telefonu alıyor

sen 5 bin tl 1 aylık maaşını yemeden dandik bir telefon alıyorsun diye zoruna gidiyor aç köpeklerin

zihninizi ve zihniyetinizi sikiyim.

ben çalışıyorum 10 saat ben mesai yapıyorum eğer anana soracaksam paramla ne yapacağımı

ananın amına sokayım telefonumu <3
iphone 11 gardaş götünemi sokcan denilesi başlık.