1. 1.
    Kendisi gençliğinde cep telefonu görmediğinden cep telefonunu ülkeye hükümetin getirdiğini sanır ve bunun lüks olarak görür bu çomarlar.
    6 -1 ... vexillarius of theodopolis
  2. 2.
    Telefonu luks olarak goruyor bu comar. Hayattan bir haber. Telefon luksteb cikali cok oldu. El kol durumuna geldi. isler, okul, cart curt buradan hallediliyor. Kimse cikip laga luga yapmasin simdi.

Ogrencinin, calisanin kapasitesi iyi bir telefona ihtiyaci var. Alo demeye yetmiyor telefon. Ogrenci kitap almiyor icine pdf dolduruyor, ders notu dolduruyor, derslerini takip ediyor. Calisan insanlar bugun onemli bir evraki faks cekmek yerine taratip gonderiyor mesela. Hersey bunlara ufak basit olarak gorunuyor.

Telefon ihtiyac degil desin tamam. Luks olsun. Madem ekonomisi cok iyi olan, yabanci ulkelerin kiskandigi bir ulkeyiz o zaman zaten en guzel telefonlari hak ediyoruz sayin comar. Ekonomi iyiyse ben rahatca luks telefon, tablet, bilgisayar alabilmeliyim. Ekonomimiz cok iyi oldugu icin de benim luksume kimse laf edememeli.

Niye kimse demiyor turk insani her seyin en iyisine layik diye. Niye turk insanina her seyin en ucuzu layik goruluyor oyleyse. Kendi icinde cok celisen hareketler bunlar.
    8 ... katil oldum
  3. 3.
    onlar karınları guruldamadan uyumayı yaşamak sanıyor. böyle bir insana hiçbir sikim anlatamazsın.

telefon lüks de olabilir ayrıca problem o değil. bu çomarların anlamadığı nokta bir şeye sahip olmak için ne kadar zahmete girmemiz gerektiği. öropalının, hadi avrupayı geçtim götü boklu asyalının bile 10-15 günlük kazancıyla sahip olduğu bir şeye sen aylarını vermek zorunda kalıyorsan ekonomi kötüdür ve fakirsindir.

götüne don alacak paran yokken buna sahip olmaya çalışman ya da sahip olman bir şeyi değiştirmez.
    4 ... kinamiyo takao
  4. 4.
    Onların anasını sikeyim ben amına kodumun görmemişleri.
    2 ... karton toplayan cocuk
  5. 5.
    Lütfen sayıları azalarak soyları tükensin bunların. Hepsini obüslerle fırlatmalı ülke dışına.
    1 ... mutedilyobaz67
  6. 6.
    Telefondan ekonominin iyi olduğunu zanneden çomardır ve hakikaten kâle alınmaz. Ulan devir bilim devri, üretim ve yükselme devri bunlar da halen akp’nin saçma sapan stratejileriyle berbat ettiği ekonominin faturasını gençlerin elindeki telefona kesiyorlar. E be dallama sen insanların cebindeki telefona bakma, dolar’a Euro’ya bak. Türk lirası değer kaybediyor lakin dolar olsun Euro olsun allahu Ekber dağına ulaşıyor. Sorumlusu kim aslanım? işte senin o fütursuzca desteklediğin akp yüzünden.

Ulan bu ülkenin zamanında olan ekonomi bakanı bile mahalle ağzıyla, maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz dediydi, bunların seçmeninden sen ne bekliyorsun? Alayı zır cahil, açlığın, fakirliğin yükselişte olduğundan da bihaberler işte. Ülkemizde işsizlik, fakirlik gırla gidiyor, sen telefonu çıkar deyince de bu ülkedeki sorunlar bitmiyor geri zekalı. Ekonominin kötü oluşunu, enflasyonun tavan yapışını telefonla, sikimsonik argümanlarla üstünü örtemezsiniz. Cahil kekolar siziiii, yemiyor artık millet bu ucuz numaralarınızı..
    9 -1 ... the rise of darkness
  7. 7.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2189149/+
    1 ... ebu fesat
  8. 8.
    Ağzına beyzbol sopasıyla vurulması gereken primat.
    ... nightmare king