bugün

ip68 serfitikasına sahipse sıkıntı yaratmayacak durumdur.
balık tutmaya giderken kardeşe emanet edilen telefonun kardeşle beraber suya düşmesidir.

kardeş dert değil, cebinde telefon vardı...
bir tuvalete düşürmek değildir.
Evlat acısı. Telefonu kapatıp bataryasını kapağını çıkarıp pirince koyup bir gun bekletin. Pirinç nemini emer. Bir gun sonra da biraz uzaktan kurutma makinesini tutun. Ama soğuk ayarında. Duzelecek. Tecrubeyle sabittir. Duzelmezse gel abim.
Sony ise sorun yoktur.
(bkz: fakirler düşünsün)
milletin telefonu açılmıyor, birde böyle düşün.
Az ònce basima gelendir, telefon kapanmiyo kapat diyorum yeniden baslatiyo, ilginc bi etki.
benim gibi Nokia 5210 kullananların dert etmeyeceği olay.

görsel
Xperia z serisi telefonu olanlar için sorun olmayan mesele. Ama vapurda denize düşünürseniz ardından öylece bakakalırsınız.
Aklıma bir anımı getiren başlık. Efendim sıcak bir yaz günüydü bendeniz halı yıkıyorum. Sonra telefonum çaldı açtım bi iki dakika konuştum bu sırada su açık hortum da dibimde. Her neyse kapattık telefonu dalgınlık bu ya hortumun önüne koyup halıya döndüm bi 30 saniye falan rahat geçti benim jeton anca düştü tabi... Hemen aldım kuruladım, kullanmaya devam ettim. Eskiden her şey daha sağlam yapılırdı. Şimdiki mallar kalitesiz efendim.bu da değişik bir anı işte.
Normal suya düşse yine kurtarma ihtimali var bir gece pirinç dolu kavanozda bekletilir, içindeki suyun kuruması sağlanır ama tuzlu sudan sonra artık eski telefon olarak çekmecedeki yerini alır.
Alaturka tuvalette pacalari sivarken olusabilecek eylemdir.
sudan çıkardıktan sonra çalışıyorsa dert etmemektir.
Siz telefonu suya düşürmekten korka durun ben direk deniz şortuna telefon koyup denize dalmış bir insanım.

Ha diyeceksiniz ki neyin kafasını yaşıyordun ? yani açıkcası sahil yakın olunca direk deniz şortu ile gitmiştim, e telefon da normal olarak cepte idi ve havluyu kumlara attığım gibi denize bıraktım kendimi. Ta ki arka tamponda bir ağırlık hissedene kadar. Neyse ki yedek, işe yaramaz telefondu.

Evet şu da var ki deniz suyu tuzlu olduğu için o pirince koy kurut işe yaramadı, hoşcakal dedik telefona.

Neyse ki şimdilerde derin deniz altlarında bile çekim yapabilen telefonlar var.
Okunmuş kılıf alirsaniz hic birsey olmaz. O duserkenki can havliyle yaradana siginip yuzme ogreniyor. Yuzerek kiyiya ulasiyor ve tam o an kendini kapatiyor.
Satin almak icin bana ulaşın.
Caddedeki kanalizasyon deliğine düşürmekten iyidir.
(bkz: hayalleri suya düşürmek)
Telefonu biraverin içine düşürmekten daha iyi bir eylemdir, yapış yapış olmuyor en azından.
Gg. Hoparlör bozuldu, iphone 4s. Boşa masraf çıkardı şimdi. Allahtan su miktarı telefonun yüksekliğinde daha alçaktı. Yazarken farkettim vibrasyonuda bozulmuş. Yaptırıp hemen satılmalı. Oksitlenme yapacak çünkü daha da masraf çıkaracak.

Edit: olm telefonda kulaklık yok telefonu yan taraftan sessize alınca kulaklıkları kısıyor açıyor
Edit2: düzeldi lan düzeldi.
geçmiş olsundur.

pirinç kasesine koy, amma ve lakin pirinç kasesine pirinç koymayı unutma. telefonu açma pili çıkart, nemini alacaktır.
sikerim böyle işi neden xperia değil bu koduğumun telefonu diye ağır küfür ettirecek olan eylemdir.
hay anasını avradını deyip moralinin sıfır olması demek.

Edit: Bu entry yazmadan önce telefonum suya düşmemişti, Aradan çok zaman geçti ve telefonum suya düştü. üstte yazan şeyi dillendirmedik de içimden detaylarını da saydığım oldu.
(bkz: hayallerin suya düşmesi)
toplamda 2 kere başıma gelen ve ikisinde de tüm tıbbî müdahalelere rağmen telefonlarımın vefat ettiği üzücü olay.
güncel Önemli Başlıklar